Poznań Motor Show 2020 zostało odwołane w terminie 26-29 marca. – Z uwagi na sytuację biznesową w branży motoryzacyjnej na świecie wywołaną zachorowaniami spowodowanymi przez koronawirusa, zarząd Grupy MTP po konsultacjach z wystawcami i partnerami targów podjął decyzję o przesunięciu terminu bloku targów motoryzacyjnych: Poznań Motor Show, Kongres Move – International E-Mobility Congress, Targów Techniki Motoryzacyjnej z terminu od 26 do 29 marca 2020 na termin od 18 do 21 czerwca 2020 roku – powiedział Mateusz Fonfara, rzecznik prasowy Poznań Motor Show.

Reklama

– Z najwyższą uwagą śledzimy również komunikaty udostępniane przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz instytucje rządowe. Monitorujemy także sytuację na rynku spotkań na świecie. Po analizie przykładu największych targów motoryzacyjnych w Genewie, troską zarządu Grupy MTP było to, aby takiej decyzji nie podejmować w ostatniej chwili, z uwagi na dobro klientów. Biorąc pod uwagę duże ryzyko konieczności odwołania wydarzenia, z szacunku dla zwiedzających i wystawców podjęliśmy tę decyzję z wyprzedzeniem – wyjaśnił.

Tegoroczną edycję Poznań Motor Show zaplanowano w zupełnie nowej formule i pod hasłem "Droga do elektromobilności".

Producenci motoryzacyjni na czele z Grupą Volkswagen mieli zaprezentować swoje najnowsze modele oraz podejście do rozwoju elektromobilności w Polsce.

Koronawirus był też przyczyną odwołania 90. salonu samochodowego w Genewie. Organizatorów szwajcarskiej wystawy do tej decyzji zmusiło rozporządzenie rządu wydane 28 lutego, które do 15 marca zakazuje organizowania wydarzeń z udziałem ponad 1000 osób. Pokazy dla publiczności miały rozpocząć się 5 marca (3-4 marca przewidziano dni prasowe).

Z powodu obaw związanych z epidemią Covid-19 wcześniej odwołano planowane na 24-27 lutego targi telekomunikacyjne Mobile World Congress w Barcelonie. O przesunięciu terminu wydarzeń z powodu szybko rozszerzającego się koronawirusa SARS-CoV-2 zdecydowali również organizatorzy tegorocznych chińskich targów motoryzacyjnych, które w kwietniu miały odbyć się w Pekinie. Podobną decyzję podjęli organizatorzy targów nowoczesnej techniki budowlanej Light + Building we Frankfurcie. W poniedziałek poinformowali, że wydarzenie zamiast 8 marca wystartuje we wrześniu. Na wrzesień przełożono również 48. Międzynarodową Wystawę Wynalazczości "Geneva Inventions".