Dziennik Gazeta Prawana logo

"Czarny protest" w Warszawie. Zobacz, jakie będą ograniczenia ruchu w stolicy

8 marca 2019, 09:58
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Rondo Dmowskiego w Warszawie
Rondo Dmowskiego w Warszawie/Shutterstock
W piątek i sobotę, 8 i 9 marca, zapowiedziane są dwa zgromadzenia publiczne i przemarsze. Możliwe będą zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej - informuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Jak podaje urząd miasta stołecznego Warszawy, ul. Marszałkowska w kierunku pl. Konstytucji na odcinku od ul. Świętokrzyskiej do Al. Jerozolimskich będzie zamknięta dla ruchu drogowego od godziny 17. Powodem utrudnień będzie zaplanowany na ten dzień w pobliżu Ronda Dmowskiego tzw. "Czarny Protest" pod hasłem "Disco przeciw nienawiści".

Urząd miasta informuje jednocześnie, że w tym czasie autobusy linii 520 (tylko w kierunku pętli Marysin) pojadą objazdem: Świętokrzyską, Emilii Plater i Al. Jerozolimskimi. W przypadku braku możliwości przejazdu przez rondo Dmowskiego, tramwaje i autobusy jeżdżące w ciągu Al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej zmienią trasy. Tramwaje linii 7, 22 i 25 zostaną skierowane na objazd ul. Towarową, mostem Śląsko-Dąbrowskim i al. "Solidarności".

"Trasa linii 9 i 24 po stronie Śródmieścia będzie kończyła się na pl. Starynkiewicza, natomiast po stronie praskiej tramwaje tych linii pojadą al. Zieleniecką, Targową i Ratuszową do pętli Ratuszowa-ZOO. Linie: 4, 15, 18 i 35 będą kursowały objazdem ulicami Nowowiejska – al. Niepodległości – T. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II. Swoje trasy zmienią również autobusy linii: 117, 127, 128, 131, 158, 171, 175, 501, 507, 517, 519, 520, 521, 522, 525." Utrudnienia mogą potrwać do 19.30" - czytamy w komunikacie.

W sobotę 9 marca ok. godz. 17. przy PGE Stadionie Narodowym od strony al. Waszyngtona rozpocznie się z kolei marsz protestacyjny pod nazwą "Karnawał dla Amazonii", mający na celu zwrócenie uwagi na proces wyrębu lasów równikowych w Brazylii.

Urząd miasta informuje, że przemarsz będzie się odbywał ulicą Francuską, Paryską i Bajońską. "W przypadku braku możliwości przejazdu wymienionymi ulicami autobusy linii 117 pojadą objazdem ul. Saską, a linii 138 i 146 ul. Wał Miedzeszyński" - czytamy dalej. Utrudnienia moją potrwać do godziny 22.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj