Jak poinformował kom. Adam Kolasa z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, autobusem podróżowało 41 obywateli Białorusi wracających do kraju z wycieczki do Pragi.

Reklama

- Przed godz. 4 kierowca autobusu marki Eos, jadąc autostradą A2 w kierunku Warszawy, w okolicach miejscowości Zawady w woj. łódzkim z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze, a następnie zsunął się z nasypu do rowu. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 18 osób - powiedział kom. Kolasa.

Wszyscy ranni z różnymi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitali w Łodzi i Warszawie. Jak dodał Kolasa, najciężej poszkodowana osoba została przetransportowana lotniczym pogotowiem ratunkowym.

Na miejscu udzielana jest jeszcze pomoc pozostałym poszkodowanym i ustalanie przyczyn zdarzenia. Wg policji kierowca autobusu był trzeźwy.

Ruch na A2 w kierunku pomiędzy węzłami Łódź Północ - Łowicz jest utrudniony. - Pas szybki w kierunku Warszawy został odblokowany, nadal zablokowany jest pas wolny i awaryjny - najprawdopodobniej do wieczora - poinformował dyżurna Punktu Informacji Drogowej Magdalena Kubiak.