Odmłodzony volkswagen tiguan to mocniejsze silniki 2.0 TDI. Jednostka osiągająca dotąd 140 KM będzie teraz miała 150 KM. Turbodiesel o mocy 177 KM wyprodukuje aż 184 KM. Wszystkie silniki tiguana spełniają normę emisji euro 6.

Reklama

Stosowane dotychczas systemy radiowe zastąpią nowe rozwiązania - Composition Colour i Composition Media (m.in. z kolorowym ekranem dotykowym, ośmioma głośnikami i możliwością podłączenia - na różne sposoby - urządzeń zewnętrznych).

Dla tiguana jest dostępny również system radiowo-nawigacyjny Discover Media, wyposażony seryjnie w funkcję Guide&Inform, czyli w internetowy pakiet usług przygotowany przez Volkswagena.

Composition Media i Discover Media mogą być ponadto wyposażone (opcjonalnie) w funkcję App Connect, dostępną już niebawem na rynku polskim. Pozwala ona na zintegrowanie smartfona ze sprzętem samochodowym i korzystanie z aplikacji pochodzących ze sklepu Google i Apple Store.

Volkswagen wprowadził też opcję rozszerzania systemu o funkcję Media Control. Za jej pomocą, przy użyciu odpowiednich aplikacji i tabletu, pasażerowie tylnej kanapy mogą np. pobierać dane z nawigacji, czy zmienić stację radiową, nie przeszkadzając przy tym kierowcy.