Media
Reklama

Nowa inwestycja firmy Melex zostanie zlokalizowana na jednej z działek w Mieleckim Parku Przemysłowym na osiedlu Wojsław. W planach jest budowa hali produkcyjnej o powierzchni 3500 m2. Powstawać w niej będą pojazdy serii N.Car oraz wprowadzane właśnie na rynek modele całkowicie nowej serii 4xx.

Wartość inwestycji szacowana jest na co najmniej 6,5 mln zł. Dodatkowo ponad milion złotych przeznaczono na zakup maszyn. W efekcie powstaną nowe miejsca pracy.

Media

Zakończenie realizacji inwestycji przewidziano na 2017 rok. Obecnie trwają negocjacje z właścicielami gruntu i planowanie budowy.

Historia firmy Melex rozpoczęła się w WSK Mielec niemal 45 lat temu. To właśnie wtedy - w 1971 roku - z taśm produkcyjnych zjechał pierwszy polski pojazd elektryczny. Obecnie w ofercie jest ponad 100 różnych modeli i wersji aut produkowanych w 3 kategoriach - pasażerskie, bagażowe i specjalne. Mogą one przewozić do 8 pasażerów lub do 1250 kg ładunku.

Sieć dilerów jest rozciągnięta na całym świecie - od Australii, poprzez niemal wszystkie kraje europejskie, po Stany Zjednoczone i Argentynę. Siedziba firmy od początku znajduje się w Mielcu na Podkarpaciu.