Maciej Mosiej nie jest już sekretarzem KRBRD - wynika z informacji potwierdzonych w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju przez portal brd24.pl. Nowym sekretarzem została Agata Foks, dotychczasowa naczelnik wydziału realizacji programów w KRBRD.

Reklama

Maciej Mosiej był sekretarzem KRBRD był od kwietnia 2012 r. Z jego profilu na portalu Lined.in wynika, że podjął teraz pracę w firmie zarządzającym parkingami - Poland Car Parking.

Jak twierdzi brd24.pl sekretariat KRBRD kierowany przez Mosieja zaliczył kilka widowiskowych wpadek. Między innymi wykupił kampanię promującą noszenie odblasków przez pieszych w dzienniku "Rzeczpospolita", w której jako eksperta ulokowano biznesmena prowadzącego sprzedaż odblasków. Kampania kosztowała 100 tys. zł.

Jednak najgłośniejszą wpadką był spot w kampanii "10 mniej ratuje życie. Zwolnij!". Okazało się, że film z kampanii, na którą urzędnicy wydali 8 mln zł, był niemal dokładną kopią australijskiej reklamy z 2006 r. W opinii portalu ani producent, ani urzędnicy KRBRD nie zapytali australijskiej organizacji TAC o zgodę na wykorzystanie pomysłu.

Gwoździem do trumny mógł być ostatni raport NIK w sprawie bezpieczeństwa na drogach. Inspektorzy napisali wprost, że potrzebna jest nowa instytucja zamiast KRBRD, bo rada w obecnej formie w ogóle nie działa.