Pierwszy silnik wyprodukowany w fabryce Jelcz-Laskowice zjechał z linii montażowych w marcu 2005 roku. Pół miliona wyprodukowanych silników licznik pokazał w październiku 2009 roku.

Reklama
Toyota

Milionowy egzemplarz "made in Jelcz-Laskowice" to jednostka wysokoprężna z rodziny silników AD o pojemności 2,0 l. W montowni Toyota Motor Manufacturing UK w Burnastone w Wielkiej Brytanii, do której silnik ma być dostarczony, jednostka zostanie zamontowana w modelu avensis.

To ważny dzień w historii działalności fabryki Toyota Motor Industries Poland. Z okazji tego wydarzenia pragnę podziękować wszystkim wam za codzienny trud i zaangażowanie w pracę (…). Wielu z Was z pewnością pamięta początki działalności fabryki TMIP, pierwsze instalacje maszyn oraz pierwsze próby produkcyjne i rozpoczęcie produkcji masowej silnika AD a potem ND. (…) Przed nami kolejne zawodowe wyzwania. Przed nami także - bo już na wiosnę przyszłego roku - 10 rocznica uruchomienia produkcji masowej w fabryce TMIP. To kolejny duży kamień milowy w historii naszej firmy - powiedział Kazunari Masuoka, prezes Toyota Motor Industries Poland.