Nie było lekko! Oceny dokonywano na podstawie prób na trasie niemal 600 km. Zawodnicy ten dystans pokonywali z jednakowym obciążeniem 500 kg.

Reklama
Volkswagen

Eksperci brali pod lupę takie elementy jak: kabina, ładowność, silnik z układem przeniesienia napędu, właściwości jezdne oraz codzienna funkcjonalność. Za każdą cechę przyznawane były punkty w skali od 0 do 10. Ponadto jurorzy uwzględnili zużycie paliwa, przyznając 10 pkt. samochodowi z najlepszym wynikiem, a pozostałym o tyle mniej punktów, o ile więcej zużyły w l/100 km.

Wynik? W opinii ekspertów związanych z branżą aut użytkowych Samochodem Dostawczym 2013 roku został VW transporter, zdobywając 51,4 pkt.

Volkswagen
Reklama

Ze statystyk wynika, że volkswagen transporter jest najpopularniejszym modelem w swojej klasie w Polsce. W minionym roku zarejestrowano 1520 samochodów z serii T5, udział w rynku wyniósł 22 procent.

Model ten oferowany jest z silnikami TSI i TDI o mocy od 84 KM do 204 KM, z manualną i automatyczną skrzynią DSG, z napędem na dwa lub cztery koła 4MOTION, trzema wysokościami dachu oraz dwoma rozstawami osi.