Spójrzcie na zdjęcie poniżej, to z drogą, wijącą się przez pustynię i z kilkoma kropkami pośrodku. Powinno wam ono dać pojęcie o atmosferze panującej w czasie robienia zdjęć na okładkę w Abu Dhabi - oraz o skali całego przedsięwzięcia. I o cudach scenerii, w której przyszło nam pracować.

Reklama
Media / Lee Brimble

Superwozy nieźle się sprawdzają na pustyni. Nie lubią upału - zwłaszcza te z turbonapędem, o czym szybko przyszło się nam przekonać. Ale gdy mkną przez wydmy, wyglądają wspaniale.

Media / Lee Brimble

Pojechaliśmy tam obserwować jak prezenterzy programu wyczyniają niesamowite rzeczy z użyciem czterech najszybszych samochodów świata - na zamkniętych drogach bez ograniczeń prędkości, na otwartej pustyni i na ulicach miasta. Ależ mają pracę! Cóż to za frajda, gdy jedyni gliniarze w okolicy mają pilnować, by nikt nie zaplątał się na drogę w czasie testów superwozów.

Media / Lee Brimble

Rezultaty tej wycieczki można było oglądać w 13 serii programu. To chyba najlepszy wyścig, jaki sfilmowali nasi bohaterowie... ale, znając ich, na pewno wkrótce wymyślą coś jeszcze lepszego.

"Tydzień z Top Gear" do zobaczenia od 19 do 25 sierpnia na kanale BBC Knowledge.