Dziennik.pl: Od niedawna jeździ Pani najnowszym lexusem LS 460 - jak wrażenia?

Reklama

Agnieszka Radwańska: Jest duży, komfortowy i... wariat! Ma świetne wyposażenie w środku, ogromny wyświetlacz i klimatyzację jak w SPA. A czasami reaguje szybciej niż ja.

Który model Lexusa będzie następy?

Pewnie nowy IS. Bardzo jestem go ciekawa. Widziałam tylko zdjęcia, ale bardzo mi się podoba.

Które z aut pozostało w pamięci i dlaczego?

Dwa - GS hybrydowy i ISF. Ten pierwszy za auto, które ma wszystko to, co powinno mieć auto luksusowe naszych czasów - i szybki, i cichy, i oszczędny, i czysty. ISF - to prawdziwy sportowiec, którego może prowadzić właściwie każdy - bez specjalnych umiejętności wyczynowych. Ale gdy ma się zacięcie sportowe - uff... I ten dźwięk! Jak w Formule 1.

Przygoda za kierownicą?

Nie jeżdżę zbyt dużo, bo praktycznie cały czas jestem na turniejach. Kilka miesięcy temu troszkę się zagapiłam, dojeżdżając do świateł... W pewnym momencie mój lexus oszalał! Zaczął piszczeć, wszystko się zapaliło i sam praktycznie zahamował. Wprawdzie nie jechałam zbyt szybko, ale było to dziwne uczucie. (przyp. red. tak zadziałał układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (A-PCS) z funkcją przeciwdziałania kolizji)

Reklama

Samochód marzeń?

Koncepcyjny Lexus - taki niebieski z piękną linią. Ponoć już niedługo... (lexus LF-LC blue concept - przyp. red.)

Czy drogówka poznaje Panią? Proszą o autograf? Przymykają oko na mocniejsze wciśnięcie gazu?

To zależy, czy zatrzymujący mnie policjant jest fanem tenisa. W ostatnich latach moja dyscyplina jest coraz bardziej popularna, więc na pewno łatwiej jest rozmawiać z kimś, kto mnie rozpoznaje... Zaznaczam, że jeżdżę dynamicznie, ale przepisowo. Ale i tak nie lubię fotoradarów (śmiech).

Lexus

Jak się jeździ po Polsce?

Po Polsce się nie jeździ, po Polsce się przemieszcza, omijając dziury...

Za którym razem udało się zdać prawo jazdy?

Oczywiście za pierwszym.

Kto jeździ lepiej - kobiety czy mężczyźni?

Nie będę kłamać, więc z bólem serca powiem, że mężczyźni są lepszymi kierowcami, ale są wyjątki.

Kiedy jeździ Pani za granicą, to w jakim kraju są najlepsze drogi i najbardziej kulturalni kierowcy? Jak na tym tle wygląda Polska?

Zazwyczaj prowadzę podczas pobytów w USA. Tam autostrady mają minimum cztery pasy, a drogi osiedlowe wyglądają jak nasze autostrady. Tego nie ma sensu nawet porównywać.

Mężczyźni rozpoznają Panią za kierownicą? Próbują się ścigać?

Może i rozpoznają - ja się za bardzo nie rozglądam. Ale kto przy zdrowych zmysłach ścigałby się z moim nowym LS-em (śmiech).

Lexus