Jestem bardzo zadowolony, że Mercedes daje mi okazję do przetestowania samochodu serii DTM. Z niecierpliwością czekam, by znów zasiąść za kierownicą auta wyścigowego. Odbędzie się to w odpowiednich warunkach, na zamkniętym torze - to ważne, ponieważ DTM Mercedes AMG C-Coupé legitymuje się dobrym poziomem siły docisku. Wciąż jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek oświadczenia na temat mojej przyszłości z powodu tego jednego testu. Czekam po prostu na jutrzejszy dzień. Zobaczymy, co stanie się później - mówi Robert Kubica.

6 lutego 2011 roku Kubica miał wypadek podczas rajdu i doznał wielu obrażeń. Od tej pory brał udział w rajdach, przygotowując się do ewentualnego powrotu do wyścigów samochodowych. Jazdy testowe mercedesem w najpopularniejszej na świecie serii wyścigów samochodów turystycznych to pierwsza okazja do sprawdzenia aktualnej formy kierowcy na torze od czasów jego występów w Formule 1.

Przed wypadkiem Kubica wziął udział w 76 wyścigach Formuły 1. Swoje pierwsze zwycięstwo - Grand Prix Kanady 2008 - wywalczył w Montrealu.

Warto przypomnieć, że Kubica był członkiem sportowej rodziny Mercedesa od samego początku kariery. W sezonie 2004 polski kierowca startował bolidem Dallara-Mercedes w Formule 3 Euroseries w zespole Mücke Motorsport. Trzykrotnie stanął wówczas na podium, zdobywając 53 punkty. W tym samym roku zajął drugie miejsce w prestiżowym wyścigu Grand Prix Makau.

Czym jest seria DTM? Określa się ją Formułą 1 z dachem. Zobacz wideo...

http://www.youtube.com/watch?v=Jbv1fknIX9I