Na ulice Lublina trafią pojazdy modelu Sancity 9LE. Dziewięciometrowe autobusy zostaną wyposażone m.in. w silniki Cummins, automatyczne skrzynie biegów, komputery pokładowe, systemy monitoringu i automaty do sprzedaży biletów. Sanockie pojazdy posiadać będą moduły GPS oraz systemy informacji pasażerskiej. Wszystkie wyposażone będą w klimatyzację, zarówno dla pasażerów, jak i kierowców.

Reklama

Spółka dostarczy autobusy na przełomie III i IV kwartału tego roku.

To już kolejny wygrany przez Autosan przetarg na dostawę autobusów dla lubelskiej komunikacji miejskiej. W ub.r. oferta sanockiej firmy okazała się najlepsza w przetargu na dostawę 53 autobusów.

Autosan jest jedną z najstarszych fabryk w Polsce; początek jej istnienia sięga 1832 roku. Oprócz autobusów zakład produkuje dla wojska m.in. szczelne kabiny elektromagnetyczne. Od 2001 r. projektuje i produkuje elementy pojazdów szynowych, zwłaszcza nadwozia szynobusów i tramwajów; współpracuje m.in. z PESA Bydgoszcz, NEWAG z Nowego Sącza oraz z Poznańskimi Zakładami Naprawczymi Taboru Kolejowego. W spółce pracuje ok. 800 osób.