Mercedes Sprinter 316 CDI to najlepszy Samochód Dostawczy Roku 2012 – taki werdykt wydało jury składające się ekspertów z najważniejszych czasopism branżowych - "Samochody Specjalne", "Ciężarówki", "Polski Traker" i "Vanekstra". Dostawczak z gwiazdą na masce pokonał 6 swoich rywali w niemal wszystkich kategoriach.

Reklama
Mercedes

Sprinter musiał pokonać 6 głównych rywali - furgony o DMC 3,5T i silniku Euro 5. Sędziowie brali pod uwagę sześć kategorii - kabina kierowcy, ładownia, silnik i układ przeniesienia napędu, właściwości jezdne, codzienna funkcjonalność i zużycie paliwa.

Mercedes

Sprinter okazał się najlepszy spośród kandydatów do tytułu w pięciu z sześciu kategorii.

Bardzo cieszę się, że Sprinter kolejny raz został doceniony. Profesjonalne testy najlepiej prezentują jego główne zalety stanowiące o jego unikalności: wygoda, niezawodność i funkcjonalność. To dzięki nim jest on tak doceniany na naszym rynku - zarówno przez licznych prywatnych przedsiębiorców, jak i służby publiczne - mówi Grzegorz Sawicki, szef sprzedaży i marketingu samochodów dostawczych Mercedes-Benz.

Mercedes

Test odbył się na odcinku 550 km z uwzględnieniem prób specjalnych. Wszystkie pojazdy obciążone były do granicy masy dopuszczalnej.