Komputer pokładowy, tempomat, podgrzewane fotele czy radio z możliwością odtwarzania plików MP3 - między innymi takie wymagania co do nowych limuzyn ma Kancelaria Premiera. Centrum Usług Wspólnych obsługujące KPRM rozpisało przetarg na zakup 35 nowych samochodów - informuje RMF FM.

Reklama

Kancelaria Premiera zaznacza, że zakup nowych limuzyn jest niezbędny ze względu na wysoki poziom zużycia dotychczasowych samochodów.

Przykład? BMW, które ma na karku 10 lat, a jego naprawa w ciągu roku pochłonęła 25 tys. zł.

Zdaniem RMF FM sprawa dostawy samochodów jest wstydliwym tematem, bo o ile w tytule przetargu jeszcze kilka dni temu czarno na białym było napisane: "na rzecz Kancelarii Premiera", to już dziś tych słów nie znajdziemy.

Newspix / KRZYSZTOF BURSKI

Znajdujemy za to dokładny opis przedmiotu zamówienia. Oczekiwania Centrum Usług Wspólnych są luksusowe. Według naszych informacji, jedna limuzyna spełniająca oczekiwania zamawiających kosztuje w salonie około 150 tysięcy złotych.

Za samochody ma zapłacić Centrum Usług Wspólnych, które - jak tłumaczy Kancelaria Premiera - samo zarabia na siebie i nie jest finansowane ani dotowane z budżetu.