Policja chwali się, że już niebawem na terenie województwa dolnośląskiego będzie można zobaczyć nowe radiowozy, które właśnie otrzymała Komenda Wojewódzka we Wrocławiu - łącznie to 23 samochody.

Na liście mamy 7 oznakowanych hyundai i30 z silnikiem diesla o pojemności 1582 cm sześciennych i mocy 115 KM, 7 nieoznakowanych samochodów hyundai elantra z silnikiem benzynowym o pojemności 1591 cm sześciennych i mocy 132 KM, 6 sztuk kii cee’d nieoznakowanych z silnikiem benzynowym o pojemności 1591 cm sześciennych i mocy 125 KM. 

Te samochody trafią m.in. do powiatów wrocławskiego, oławskiego, dzierżoniowskiego, zgorzeleckiego, lubińskiego i głogowskiego. W najbliższych dniach flotę dolnośląskiej Policji uzupełnią jeszcze dwa nieoznakowane samochody terenowe marki land rover freelander II z silnikiem diesla o pojemności 2179 cm sześciennych i mocy 150 KM.

Wśród nowych radiowozów, które otrzymała dolnośląska Policja są również dwa oznakowane opel insignia o podwyższonych parametrach, z silnikiem diesla o pojemności 1956 cm sześciennych i mocy 160 KM. Auta te będą wykorzystywane przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu do patrolowania autostrady.

Nowy, specjalistyczny furgon citroen jumper, przystosowany do przewozu sześciu psów służbowych i ich przewodników jednocześnie przyda się w trakcie trwania Euro 2012.