Jarosław Hampel, indywidualny Mistrz Polski w jeździe na żużlu, odebrał kluczyki do swojego niezwykłego, czarnego mercedesa CLS 350 CDI 4MATIC.

"Sport żużlowy jest w Polsce niezwykle popularny, cieszę się, że to właśnie żużlowcy wspierani przez naszą firmę odnoszą największe sukcesy w kraju i na świecie. Wspieranie polskiego żużlu to dla nas naturalna kontynuacja sportowej pasji, Jarosławowi Hampelowi gratuluje dotychczasowych zwycięstw, mam nadzieje, że w przyszłym sezonie dostarczy nam jeszcze większych powodów do zadowolenia i gorących emocji" - powiedział Marcin Duda, prezes zarządu Duda Cars.

Auto, którym teraz podróżuje sportowiec ma po maską sześciocylindrowego widlastego turbodiesla, który produkuje 265 KM (620 Nm). Do setki przyspiesza w 6,4 s. Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

Ciekawostką są np. reflektory wykonane w technologii LED. W każdym z kloszy podzielonym na trzy sektory znajduje się 71 diod. W górnej części tkwią diody składające się na kierunkowskaz, w środkowej - światła drogowe, a z boku - światła mijania. Reflektory wyposażono również w "inteligentny" system doświetlania zakrętów. Cena - ponad 300 tys. zł.