• ~wieslaw
    (2013-11-02 14:05)
    ciekawe ccechy dogadali sie z niemcami i robio samochodziki ludzie majo robote jakos dziwne ta postkomuna co u nas miszka niechciala czy niepotrafila
  • ~nocman
    (2013-10-06 22:27)
    Konkurować z i30? Naprawdę? Z silnikami kończącymi się tam, gdzie w i30 się zaczynają? Z rozstawem osi krótszym o sześc centymetrów, węższe o siedem cm? Nie, to nie jest konkurent dla i30.
  • ~sęp
    (2013-10-19 15:25)
    Przemysł w Polsce został przecież zniszczony totalnie za rządów Bieleckiego, Balcerowicza i spółki. Czy ludzie mieszkający w Polsce tego nie pamiętają?.Dzisiaj mamy za to same hurtownie i markety ale nie polskie tylko obcych firm. Czesi byli i nadal są mądrzejsi od nas. Myślą przede wszystkim o własnych obywatelach i nie kupują takiego kitu jaki jest podawany przez dziennikarzy w Polsce. Podobno mieliśmy mieć raj. Maja go nieliczni, reszta motłochu ma słuchać, zarabiać 1200 zł i być szczęśliwa.
  • ~moni
    (2013-10-16 07:25)
    autokult wrzuca test za testem czemu u was wszystko tak dlugo trwa?
  • ~Edward Sopot
    (2013-10-15 08:52)
    No ...mógłby być .. jak w filmach ..pięknie i bogato ! a nie jest

    Ale solidaruchy ...potrafią wystraszyć skutecznie niejednego inwestora

    Czy słyszeliście coś o ... związkach i strajkach , protestach w Czechach ?

    Bo ja nie !

    Nam się należy ... to hasło wyswiechtane mocno ale przynosi owoce .. niestresowane wprawdzie ale przynosi

    Czy o ,,take,, Polskę Wam chodziło ?
    Jeżeli tak , to właśnie ją macie !
  • ~gosc
    (2013-10-14 07:23)
    Co za debilny tytuł! Autor artykułu chyba ma naście lat a wiedzę o motoryzacji opiera na kolorowankach w przedszkolu.
  • ~salep
    (2013-10-10 16:34)
    Nowa Skoda Rapid kosztuje w "D" od 11000-13000 Euro! Super autko za ta kase bo nawet Opel Corsa jest o 2-4000 Euro drozsza a spala litr paliwa wiecej na stowe!
  • ~Wiele rzeczy mogło być u nas...
    (2013-10-10 08:20)
    ale z powodu głupoty i korupcji mamy i mieć będziemy wielkie G...
  • ~lala
    (2013-10-08 11:11)
    fajnie, że za granicą się da a u nas nie ;) niedawno wymieniliśmy auto ale ceny nas powaliły więc wzięliśmy kredyt samochodowy w getinie. lepiej jeździć bezpiecznym i nowszym modelem a nie dokładać ciągle do starego.
  • ~hmm
    (2013-10-07 21:27)
    Musi być tańsza od Golfa bo to nie ta klasa i segment auta co nam próbują powiedzieć.
  • ~duo
    (2013-10-07 15:38)
    Gratulacje dla braci Czechow.
    Przyklad narodu 4-krotnie mniej licznego pokazuje, ze mozna - o ile sie aferalom co to za przyslowiowa zlotowke.. matke by sprzedali nie daje wladzy w kraju.
  • ~jasiek bejdok
    (2013-10-07 14:52)
    Paszcza jak u dinozaura i jeszcze ta kura na masce, nie do wytrzymania. Nie jest możliwe ,żeby ktoś to kupił. Kiła wzornicza straszna.
  • ~sandrzej
    (2013-10-07 09:09)
    Czesi bulą tym portalom olbrzymie pieniądze, aby lansować nie tyle Skodę, co markę made in Czech Republik. Wzorem Niemiec, którym to językiem się w przeszłości posługiwali, uznali, że lansowanie marki Czechy się opłaca.
    Skoda jako jedyny rozpoznawalny produkt, temu służy. Czyli my Czesi produkujemy dobre towary, Wy Polacy robicie chłam. Tak to działa też w Niemczech, należy wmówić konsumentowi dobre bo niemieckie, dobre bo czeskie.
    Dlatego część firm polskich kupuje fabryki w NRD(byłym) aby ich produkcję opatrzyć napisem wyprodukowano w Niemczech.
    A propos, Unia Europejska chce aby na produkcie pisało tylko made in UE, czemu najbardziej sprzeciwiają się Niemcy, ponieważ jako pośrednik w handlu 80% produktów sprzedających się dobrze jako made in Germany, produkowane jest poza Niemcami.
    Co do samej marki made in Germany, to przed obydwoma wojnami Niemcy swoim chłamem zalewali Anglię, ta dla odróżnienia chłamu od dobrej produkcji angielskiej, nakazała Niemcom zaopatrywać swoje produkty w napis made in Germany, i tak po poprawie jakości produktów, zaczęła się tworzyć marka made in Germany.
    Czesi znają historię niemieckiej marki, i skrzętnie budują swoją made in Czech, jednocześnie skutecznie, niszcząc konkurencję np. made in Poland, wmawiając konsumentom, że w odróżnieniu od ich marki, inne to chłam.
    Na polskim rynku udaje się im ta propaganda znakomicie, bo trafili na podatny grunt, jako że niektórzy Polacy rodzą się już z genem niedowartościowania i postępują na zasadzie
    "cudze chwalicie
    swego nie znacie,
    sami nie wiecie,
    co posiadacie".
  • ~as11
    (2013-10-06 23:28)
    Podziekujcie Markowi Polowi i zwiazkowcom z FSO co przywlekli dewoo a potem wszystko zniszczyli.
  • ~REALNY
    (2013-10-06 21:11)
    JAK DŁUGO JESZCZE POLACY BĘDĄ PISAĆ " MOGŁA" ALE NIE JEST I TYLE.
    FSO PRZEPADŁO JAK KOMUNA !!!
  • ~jon
    (2013-10-15 23:09)
    Rapid na płycie Fabi
  • ~tyutynyu
    (2013-10-06 20:45)
    Podobno Czesi są specjalistami w budowie oceanicznych okrętów podwodnych!!!
  • ~rtevtrty
    (2013-10-06 20:43)
    No nieźle! No ale kiedy ten lotniskowiec made in Czechy???
  • ~straniera
    (2013-10-06 19:01)
    żadne FOS głupki zakłady SKODY istnieją od końca 18. wieku starsze niż francuskie nie wygłupiajcie się takimi głupimi rozważaniami poza tym w Czechach była nie niedościgniona myśl i dyscyplina techniczne (prócz innego)
  • ~JKK
    (2013-10-06 17:26)
    Ot mi pepik z ciebie nie masz pojęcia to nie zabieraj głosu czesi sprzedali więcej niż my niewiele im zostało.Niemcy patrzą a by kupić astrę czy innego opla produkowanego w Polsce to samo z Fiatem .Czytaj a nie gadaj bzdur chyba że skończyłeś politologię . Zobacz też na inne państwa co jest ich a co ma GM jak ja bym miał taki łeb jak Ty to bym se na nim usiadł.

Może zainteresować Cię też: