• ~ala
    (2013-10-06 10:13)
    oczywiscie ze mogla, nie mniej jednak nie za tych biznesowych oligarchow
  • ~pepik
    (2013-10-06 10:55)
    Czesi zachowali się mądrze, nie wyprzedając wszystkiego, Polak mądry ale zawsze po szkodzie.
  • ~zenek
    (2013-10-06 11:36)
    do pepik - poczytaj zanim cos glupiego powiesz, jakie nie wyprzedali? wyprzedali i to nawet wiecej, skoda jest tak czeska jak fiat w bielsku polski
  • ~sigi
    (2013-10-06 11:50)
    Mogli by zmienić już znaczek skody.
  • ~sandrzej
    (2013-10-06 11:54)
    ~pepik2013-10-06 10:55
    Ale palnąłeś bzdurę, przecież Skoda nie jest czeska, zachowali tylko nazwę, to było mądre, bo tacy jak ty tak myślą właśnie tak, jak Czesi chcą aby myślano. Opel w Anglii to Vauxhall, w Polsce się też mógł nazywać FSO, ale nikt o tym nie pomyślał.
  • ~Kacyński
    (2013-10-06 12:40)
    No to, żeby wam nie było żal Fiat 500L jest z Serbii, a Ford B-Max z Rumunii.
    Czy są przez to gorsze?
  • ~cd
    (2013-10-06 14:08)
    FSO zniszczyła hucpiarnia PO_PSL - oni wszystko wyprzedają na stare sfałszowane testamenty jako działki śpieszą by zdążyć wszystko zniszczyć.
  • ~JKK
    (2013-10-06 17:26)
    Ot mi pepik z ciebie nie masz pojęcia to nie zabieraj głosu czesi sprzedali więcej niż my niewiele im zostało.Niemcy patrzą a by kupić astrę czy innego opla produkowanego w Polsce to samo z Fiatem .Czytaj a nie gadaj bzdur chyba że skończyłeś politologię . Zobacz też na inne państwa co jest ich a co ma GM jak ja bym miał taki łeb jak Ty to bym se na nim usiadł.
  • ~straniera
    (2013-10-06 19:01)
    żadne FOS głupki zakłady SKODY istnieją od końca 18. wieku starsze niż francuskie nie wygłupiajcie się takimi głupimi rozważaniami poza tym w Czechach była nie niedościgniona myśl i dyscyplina techniczne (prócz innego)
  • ~rtevtrty
    (2013-10-06 20:43)
    No nieźle! No ale kiedy ten lotniskowiec made in Czechy???
  • ~tyutynyu
    (2013-10-06 20:45)
    Podobno Czesi są specjalistami w budowie oceanicznych okrętów podwodnych!!!
  • ~REALNY
    (2013-10-06 21:11)
    JAK DŁUGO JESZCZE POLACY BĘDĄ PISAĆ " MOGŁA" ALE NIE JEST I TYLE.
    FSO PRZEPADŁO JAK KOMUNA !!!
  • ~nocman
    (2013-10-06 22:27)
    Konkurować z i30? Naprawdę? Z silnikami kończącymi się tam, gdzie w i30 się zaczynają? Z rozstawem osi krótszym o sześc centymetrów, węższe o siedem cm? Nie, to nie jest konkurent dla i30.
  • ~as11
    (2013-10-06 23:28)
    Podziekujcie Markowi Polowi i zwiazkowcom z FSO co przywlekli dewoo a potem wszystko zniszczyli.
  • ~sandrzej
    (2013-10-07 09:09)
    Czesi bulą tym portalom olbrzymie pieniądze, aby lansować nie tyle Skodę, co markę made in Czech Republik. Wzorem Niemiec, którym to językiem się w przeszłości posługiwali, uznali, że lansowanie marki Czechy się opłaca.
    Skoda jako jedyny rozpoznawalny produkt, temu służy. Czyli my Czesi produkujemy dobre towary, Wy Polacy robicie chłam. Tak to działa też w Niemczech, należy wmówić konsumentowi dobre bo niemieckie, dobre bo czeskie.
    Dlatego część firm polskich kupuje fabryki w NRD(byłym) aby ich produkcję opatrzyć napisem wyprodukowano w Niemczech.
    A propos, Unia Europejska chce aby na produkcie pisało tylko made in UE, czemu najbardziej sprzeciwiają się Niemcy, ponieważ jako pośrednik w handlu 80% produktów sprzedających się dobrze jako made in Germany, produkowane jest poza Niemcami.
    Co do samej marki made in Germany, to przed obydwoma wojnami Niemcy swoim chłamem zalewali Anglię, ta dla odróżnienia chłamu od dobrej produkcji angielskiej, nakazała Niemcom zaopatrywać swoje produkty w napis made in Germany, i tak po poprawie jakości produktów, zaczęła się tworzyć marka made in Germany.
    Czesi znają historię niemieckiej marki, i skrzętnie budują swoją made in Czech, jednocześnie skutecznie, niszcząc konkurencję np. made in Poland, wmawiając konsumentom, że w odróżnieniu od ich marki, inne to chłam.
    Na polskim rynku udaje się im ta propaganda znakomicie, bo trafili na podatny grunt, jako że niektórzy Polacy rodzą się już z genem niedowartościowania i postępują na zasadzie
    "cudze chwalicie
    swego nie znacie,
    sami nie wiecie,
    co posiadacie".
  • ~jasiek bejdok
    (2013-10-07 14:52)
    Paszcza jak u dinozaura i jeszcze ta kura na masce, nie do wytrzymania. Nie jest możliwe ,żeby ktoś to kupił. Kiła wzornicza straszna.
  • ~duo
    (2013-10-07 15:38)
    Gratulacje dla braci Czechow.
    Przyklad narodu 4-krotnie mniej licznego pokazuje, ze mozna - o ile sie aferalom co to za przyslowiowa zlotowke.. matke by sprzedali nie daje wladzy w kraju.
  • ~hmm
    (2013-10-07 21:27)
    Musi być tańsza od Golfa bo to nie ta klasa i segment auta co nam próbują powiedzieć.
  • ~lala
    (2013-10-08 11:11)
    fajnie, że za granicą się da a u nas nie ;) niedawno wymieniliśmy auto ale ceny nas powaliły więc wzięliśmy kredyt samochodowy w getinie. lepiej jeździć bezpiecznym i nowszym modelem a nie dokładać ciągle do starego.
  • ~Wiele rzeczy mogło być u nas...
    (2013-10-10 08:20)
    ale z powodu głupoty i korupcji mamy i mieć będziemy wielkie G...