Nowy elektryczny SUV z zasięgiem niemal 500 km już w Polsce. Jeździ za grosze i znika na pniu. A ile kosztuje?

| Aktualizacja:

Jaguar I-Pace to pierwszy w pełni elektryczny samochód brytyjskiej stajni. Na rynku wyprzedził takich gigantów jak Audi, BMW czy Mercedes. Nie mówiąc już o planach polskiego rządu. A jak jeździ i ile zużywa prądu na 100 km? Sprawdziliśmy.

wróć do artykułu
  • ~z.
    (2018-11-07 12:07)
    Zasieg niemal 500 km, czyli ze 300, zima ze 200 km...
  • ~jess jess jess
    (2018-11-07 14:00)
    ja sie tylko pytam dla kogo takie auta .uuhh a juz sie przestraszylem ze zwykly kowalski ma tym jezdzic , bo takie autka maja byc tylko dla elyty warszawskiej i ewropejskiej a zwykly kowalski ma na to tylko pracowac i placic kary za to ze jezdzi starym gratem
  • ~?
    (2018-11-07 11:47)
    Co to znaczy za grosze? Za dziesiątki tysięcy groszy?
  • ~evściema
    (2018-11-07 12:37)
    konkurencja dla Tesli? Nie rozśmieszajcie mnie. Tesla obecnie produkuje ze 200tys/rok a starzy producenci samochodów robią elektryki w śmiesznych ilościach, bo to teraz taka moda i PR trzeba robić że to niby przyejmują się ekologią a tak na prawdę baaardzo nie chcą produkować i sprzedawać EV, bo to dla nich oznacza duży spadek dochodów z serwisu i części zamiennych, bo EV się dużo wolniej zużywają.
  • ~Ktt
    (2018-11-07 11:37)
    Panie autorze, co to jest ten „E-kot”, który „czeka w salonach”? Pan jesteś poeta, czy co?
  • ~Tadek
    (2018-11-07 21:44)
    przekonaliście mnie , jutro pójdę sobie zamówić
  • ~mk68
    (2018-11-08 21:48)
    przekonaliście mnie,jutro zamówie dwa jeden dla siebie, drugi dla żony też emerytka
  • ~Kuku
    (2018-11-07 14:51)
    Cena bateri może ostudzić zapał na elektryka.
  • ~Marian
    (2018-11-07 12:49)
    KIEDY W KONCU SYRENA ??????
  • ~zorro
    (2018-11-07 21:29)
    w całej Europie ustawiają się kolejki po I-pace jak i inne samochody elektryczne, a w Polsce jak to w Polsce, najważniejsze tanieją 15-letnie diesle w Niemczech. Dziad żeby siedział na wersalce pełnej kasy to i tak dalej będzie dziadem
  • ~qwerty
    (2018-11-07 14:03)
    Czy ta gaśnica nie może być w bagażniku???? Fura jest już u mnie zdyskwalifikowano za położenie gaśnicy, ale to pewnie dealer w Polsce był taki błyskotliwy
  • ~lala
    (2018-11-10 11:00)
    Ktoś pomylił się w obliczeniach . Z domowej instalacji ładowanie trwa 13 godzin przy poborze 7kW na godzinę , czyli 13razy7=91 kilowatów razy 08 zł = 72.80 zł . Za te pieniądze mogę zatankować prawie 15 litrów benzyny .
  • ~jj26
    (2018-11-09 21:27)
    Zobaczymy, co to jest warte, gdy przyjdą większe mrozy na dłuższy czas! ;)
  • ~ibisus
    (2018-11-13 16:20)
    w Bolandzie chamówa króluje... na foto widać jak fiacik i bmwołek parkują na zielonych miejscach do ładowania... czyli nie tylko problem z ilością stacji ładowania ale też z mentalnością i kulturą polskich kierowców zastawiających miejsca do ładowania..
  • ~spoko
    (2018-11-13 07:53)
    ponad dwie tony masy żeby se Antek poszpanował. Moim zdaniem przyszłość należy do lekkich pojazdów miejskich, 500 kg masy o zasięgu 80-100 km użytkowanych jak rower miejski, większość indywidualnego ruchu samochodowego to dojazdy do pracy w miastach 20-30km.
  • ~Jacek z Trabanta
    (2018-11-09 21:14)
    Chyba pojde jutro i se go kupie.Moja zdolnosc kredytowa to 120 zlotych na miesiac.Ile bede go splacal?
  • ~krisxxl
    (2018-11-07 15:56)
    Fajny, tyle ze termin dostawy, 12 miesiecy od zamowiena :-)
  • ~ssdsd
    (2018-11-07 13:33)
    To teraz wyobraźmy sobie trasę 600 km. Przy trybie eko 12 zł/100 km - 70 zł +40 minut ładowanie. 84 zł To jest tanio.
  • ~asdf
    (2018-11-14 13:49)
    zima powie prawdę jak przetestuje te samochody najlepiej na sybirze

Może zainteresować Cię też: