Nowy elektryczny SUV z zasięgiem niemal 500 km już w Polsce. Jeździ za grosze i znika na pniu. A ile kosztuje?

| Aktualizacja:

Jaguar I-Pace to pierwszy w pełni elektryczny samochód brytyjskiej stajni. Na rynku wyprzedził takich gigantów jak Audi, BMW czy Mercedes. Nie mówiąc już o planach polskiego rządu. A jak jeździ i ile zużywa prądu na 100 km? Sprawdziliśmy.

wróć do artykułu
  • ~mk68
    (2018-11-08 21:48)
    przekonaliście mnie,jutro zamówie dwa jeden dla siebie, drugi dla żony też emerytka
  • ~z.
    (2018-11-07 12:07)
    Zasieg niemal 500 km, czyli ze 300, zima ze 200 km...
  • ~jess jess jess
    (2018-11-07 14:00)
    ja sie tylko pytam dla kogo takie auta .uuhh a juz sie przestraszylem ze zwykly kowalski ma tym jezdzic , bo takie autka maja byc tylko dla elyty warszawskiej i ewropejskiej a zwykly kowalski ma na to tylko pracowac i placic kary za to ze jezdzi starym gratem
  • ~?
    (2018-11-07 11:47)
    Co to znaczy za grosze? Za dziesiątki tysięcy groszy?
  • ~evściema
    (2018-11-07 12:37)
    konkurencja dla Tesli? Nie rozśmieszajcie mnie. Tesla obecnie produkuje ze 200tys/rok a starzy producenci samochodów robią elektryki w śmiesznych ilościach, bo to teraz taka moda i PR trzeba robić że to niby przyejmują się ekologią a tak na prawdę baaardzo nie chcą produkować i sprzedawać EV, bo to dla nich oznacza duży spadek dochodów z serwisu i części zamiennych, bo EV się dużo wolniej zużywają.
  • ~Ktt
    (2018-11-07 11:37)
    Panie autorze, co to jest ten „E-kot”, który „czeka w salonach”? Pan jesteś poeta, czy co?
  • ~Tadek
    (2018-11-07 21:44)
    przekonaliście mnie , jutro pójdę sobie zamówić
  • ~Kuku
    (2018-11-07 14:51)
    Cena bateri może ostudzić zapał na elektryka.
  • ~Marian
    (2018-11-07 12:49)
    KIEDY W KONCU SYRENA ??????
  • ~zorro
    (2018-11-07 21:29)
    w całej Europie ustawiają się kolejki po I-pace jak i inne samochody elektryczne, a w Polsce jak to w Polsce, najważniejsze tanieją 15-letnie diesle w Niemczech. Dziad żeby siedział na wersalce pełnej kasy to i tak dalej będzie dziadem
  • ~jj26
    (2018-11-09 21:27)
    Zobaczymy, co to jest warte, gdy przyjdą większe mrozy na dłuższy czas! ;)
  • ~Jacek z Trabanta
    (2018-11-09 21:14)
    Chyba pojde jutro i se go kupie.Moja zdolnosc kredytowa to 120 zlotych na miesiac.Ile bede go splacal?
  • ~lala
    (2018-11-10 11:00)
    Ktoś pomylił się w obliczeniach . Z domowej instalacji ładowanie trwa 13 godzin przy poborze 7kW na godzinę , czyli 13razy7=91 kilowatów razy 08 zł = 72.80 zł . Za te pieniądze mogę zatankować prawie 15 litrów benzyny .
  • ~Elektro Sceptyk
    (2019-02-04 09:16)
    Obawiam się jednak że te koszty jazdy szybko ulegną zmianie w sytuacji kiedy większość aut będzie elektrycznych. Kiedy tak asytuacja nastąpi to podatki drogowe zawarte wcenie paliw przerzucą do cen energii elektrycznej i wszyscy będa bulić te podatki nawet korzystając z lodówki. Kolejną sprawą jest wydolnośc elektrowni - w czasie mrozów kiepska i wczasie upałów również kiepska - może więc zaistnieć sytuacj aże nie będzie gdzie naładować akumulatorów. Z kolei dziś te auta są niebotycznie drogie chociaż koszt ich wyprodukowania jest sporo niższy niż auta ze silnikiem spalinowym. Mamy wiec swoisty paradoks ekologia tak ale za Twoje pieniądze - nie ma podatku w paliwie to płać już na starcie przy zakupie. Władza tak poustawiała wszystko że nie produkuje nic ale zarabia więcej niż producent towaru a ludzie się na to godzą?
  • ~qwerty
    (2018-11-07 14:03)
    Czy ta gaśnica nie może być w bagażniku???? Fura jest już u mnie zdyskwalifikowano za położenie gaśnicy, ale to pewnie dealer w Polsce był taki błyskotliwy
  • ~Strach się bać
    (2018-11-15 12:39)
    Lobby producentów samochodów elektrycznych zaczyna coraz mocniej dochodzić do głosu. Jak z żarówkami "energooszczednymi"
  • ~asdf
    (2018-11-14 13:49)
    zima powie prawdę jak przetestuje te samochody najlepiej na sybirze
  • ~Pic na wode !
    (2018-11-15 10:46)
    By wytworzyc energie elektryczna potrzebna do jednorazowego zaladowania takiego auta polska energetyka wytworzy dodatkowa ilosc smogu ze spalonego ruskiego wegla !
  • ~g
    (2019-04-04 22:14)
    Kupię sobie taki, a kilka dni później zostanie poobijany i podrapany przez parkujących ******** którzy przesiadając się z furmanki na "taksowkie", zachowali obyczaje panujące w rodzinnej gminie.
  • ~3sort
    (2018-12-03 18:18)
    Bardzo interesujace. Szczegolnie to ze..............".Po kilku próbach udało się dojść do takiej wprawy, że "zwykłe" hamulce dochodziły do głosu sporadycznie, a energii w akumulatorach przybywało." To prawdziwa rewolucja.

Może zainteresować Cię też: