Nowy elektryczny SUV z zasięgiem niemal 500 km już w Polsce. Jeździ za grosze i znika na pniu. A ile kosztuje?

| Aktualizacja:

Jaguar I-Pace to pierwszy w pełni elektryczny samochód brytyjskiej stajni. Na rynku wyprzedził takich gigantów jak Audi, BMW czy Mercedes. Nie mówiąc już o planach polskiego rządu. A jak jeździ i ile zużywa prądu na 100 km? Sprawdziliśmy.

wróć do artykułu
  • ~jurkowski
    (2019-05-10 09:06)
    Szkoda tylko, że cena nie mała. Teraz suvy elektryczne można znaleźć w większości marek nawet koreański ssang ma wypuścić korando w wersji elektrycznej. Cena będzie tu zapewne korzystniejsza
  • ~g
    (2019-04-04 22:14)
    Kupię sobie taki, a kilka dni później zostanie poobijany i podrapany przez parkujących ******** którzy przesiadając się z furmanki na "taksowkie", zachowali obyczaje panujące w rodzinnej gminie.
  • ~Elektro Sceptyk
    (2019-02-04 09:16)
    Obawiam się jednak że te koszty jazdy szybko ulegną zmianie w sytuacji kiedy większość aut będzie elektrycznych. Kiedy tak asytuacja nastąpi to podatki drogowe zawarte wcenie paliw przerzucą do cen energii elektrycznej i wszyscy będa bulić te podatki nawet korzystając z lodówki. Kolejną sprawą jest wydolnośc elektrowni - w czasie mrozów kiepska i wczasie upałów również kiepska - może więc zaistnieć sytuacj aże nie będzie gdzie naładować akumulatorów. Z kolei dziś te auta są niebotycznie drogie chociaż koszt ich wyprodukowania jest sporo niższy niż auta ze silnikiem spalinowym. Mamy wiec swoisty paradoks ekologia tak ale za Twoje pieniądze - nie ma podatku w paliwie to płać już na starcie przy zakupie. Władza tak poustawiała wszystko że nie produkuje nic ale zarabia więcej niż producent towaru a ludzie się na to godzą?
  • ~3sort
    (2018-12-03 18:18)
    Bardzo interesujace. Szczegolnie to ze..............".Po kilku próbach udało się dojść do takiej wprawy, że "zwykłe" hamulce dochodziły do głosu sporadycznie, a energii w akumulatorach przybywało." To prawdziwa rewolucja.
  • ~jm
    (2018-11-20 06:45)
    w okresie zimowym? gdy auto garażowane "pod chmurką" :))
  • ~Strach się bać
    (2018-11-15 12:39)
    Lobby producentów samochodów elektrycznych zaczyna coraz mocniej dochodzić do głosu. Jak z żarówkami "energooszczednymi"
  • ~Pic na wode !
    (2018-11-15 10:46)
    By wytworzyc energie elektryczna potrzebna do jednorazowego zaladowania takiego auta polska energetyka wytworzy dodatkowa ilosc smogu ze spalonego ruskiego wegla !
  • ~asdf
    (2018-11-14 13:49)
    zima powie prawdę jak przetestuje te samochody najlepiej na sybirze
  • ~ibisus
    (2018-11-13 16:20)
    w Bolandzie chamówa króluje... na foto widać jak fiacik i bmwołek parkują na zielonych miejscach do ładowania... czyli nie tylko problem z ilością stacji ładowania ale też z mentalnością i kulturą polskich kierowców zastawiających miejsca do ładowania..
  • ~spoko
    (2018-11-13 07:53)
    ponad dwie tony masy żeby se Antek poszpanował. Moim zdaniem przyszłość należy do lekkich pojazdów miejskich, 500 kg masy o zasięgu 80-100 km użytkowanych jak rower miejski, większość indywidualnego ruchu samochodowego to dojazdy do pracy w miastach 20-30km.
  • ~lala
    (2018-11-10 11:00)
    Ktoś pomylił się w obliczeniach . Z domowej instalacji ładowanie trwa 13 godzin przy poborze 7kW na godzinę , czyli 13razy7=91 kilowatów razy 08 zł = 72.80 zł . Za te pieniądze mogę zatankować prawie 15 litrów benzyny .
  • ~jj26
    (2018-11-09 21:27)
    Zobaczymy, co to jest warte, gdy przyjdą większe mrozy na dłuższy czas! ;)
  • ~Jacek z Trabanta
    (2018-11-09 21:14)
    Chyba pojde jutro i se go kupie.Moja zdolnosc kredytowa to 120 zlotych na miesiac.Ile bede go splacal?
  • ~mk68
    (2018-11-08 21:48)
    przekonaliście mnie,jutro zamówie dwa jeden dla siebie, drugi dla żony też emerytka
  • ~Tadek
    (2018-11-07 21:44)
    przekonaliście mnie , jutro pójdę sobie zamówić
  • ~zorro
    (2018-11-07 21:29)
    w całej Europie ustawiają się kolejki po I-pace jak i inne samochody elektryczne, a w Polsce jak to w Polsce, najważniejsze tanieją 15-letnie diesle w Niemczech. Dziad żeby siedział na wersalce pełnej kasy to i tak dalej będzie dziadem
  • ~krisxxl
    (2018-11-07 15:56)
    Fajny, tyle ze termin dostawy, 12 miesiecy od zamowiena :-)
  • ~Kuku
    (2018-11-07 14:51)
    Cena bateri może ostudzić zapał na elektryka.
  • ~qwerty
    (2018-11-07 14:03)
    Czy ta gaśnica nie może być w bagażniku???? Fura jest już u mnie zdyskwalifikowano za położenie gaśnicy, ale to pewnie dealer w Polsce był taki błyskotliwy
  • ~jess jess jess