Skoda Karoq, czyli "samochód strzała" rusza na polskie drogi. Jaki silnik wybrać? Sprawdziliśmy

| Aktualizacja:

Skoda Karoq - nowy SUV czeskiej marki jest mniejszy niż Kodiaq. Jego nazwa pochodzi z języka alaskiego ludu Alutiiq i oznacza "samochód strzałę". Czesi napięli łuk, a na celowniku Nissan Qashqai i Peugeot 3008.

wróć do artykułu
  • ~JGJ
    (2018-07-07 04:19)
    Brawo Wy,po przeczytaniu tych bredni dochodzę do wniosku że w tym kraju mamy samych fachowców szczególnie od motoryzacji brawo jeszcze raz.
  • ~Jednorazowy
    (2018-01-29 12:47)
    Kto to teraz kupi? No firmy kupią. Pytanie kto to kupi za kilka lat, z przebiegiem 100 000, a pamiętajmy, że kręcenie licznika odpada.
  • ~pat
    (2018-01-23 15:13)
    Za duży ten silnik. Proponuje 0,7 ltra. W zupełności wystarczy jeśli nie mieszkamy w San Francisco. Jeżeli miasto po którym się poruszamy jest położone na równinie to silnik 1,0 litra jest absolutną fanaberią. A co z wyjazdem na sylwestra, na przykład do Zakopanego? Nie ma tragedii. Trzeba jechać na czczo. Po drodze często sikać i nic nie pić a w rejonie zjazdu na Olczę poprosić pasażerów żeby te kilka kilometrów popchnęli. Wartości spalania z pewnością zgodzą się z tym co podaje producent.
  • ~nvire3
    (2018-01-23 11:59)
    1.0 silnik, suv I jeszcze 2 tony przyczepa.... ha ha h ha:)
  • ~aaa
    (2018-01-22 23:30)
    nie chciało mi sę czytać tego artykułu, niestety z ceną nie trafili, 10tys. niżej to może a tak są lepsze, silnik 1,0 można se darować chyba że po 4 latach martwić ma się następny właściciel, ale gdzie takiego dur... znaleźć...
  • ~DD
    (2018-01-22 09:39)
    Ale chamska reklama
  • ~Szach.
    (2018-01-21 13:59)
    To tylko Skoda,ja kupuję samochody ze znaczkiem Nissan.
  • ~tdi power
    (2018-01-21 12:02)
    Z tą utratą wartości to jest bzdura totalna. Najlepsze auta po 3 latach mają max 50% wart. rezydualnej, Citroeny i inne badziewiaki tylko 40%. Takie są realia. Poziom 65% jest nieosiągalny.
  • ~janusz.dorek
    (2018-01-18 22:05)
    W Panek co jakiś czas zdarza mi sie wypożyczać nowe modele Skody i właściwie zazwyczaj jestem bardzo zadowolony i z możliwości i z komfortu jazdy.
  • ~Mechanik
    (2018-01-17 19:12)
    Nic z koncernu VW
  • ~Strzała
    (2018-01-17 16:24)
    A rozrząd robiony z gumy turbo, żeby przy 1.0 był bardziej elastyczny. Chińczycy już zacierają ręce i budują fabryki do produkcji części zamienników.
  • ~er
    (2018-01-17 11:41)
    Der Dziennik cieszy sie z sukcesow ekonomicznych innych panstw ale nigdy nie wspiera np odbudowy polskiego przemyslu samochodowego. Nieładnie...
  • ~Fan drobiowych aut
    (2018-01-16 07:39)
    No nareszcie!Logo kury na masce.Potężny silnik od wykaszarki.Obudowa z TIRA.Rewelacja.
  • ~klawy
    (2018-01-13 19:00)
    Szału nie ma, kto to kupi? Ani silnik ani wymiary nie powalają. 1.6 w suvie to minimum jak dla mnie i w takich pieniądzach można lepiej wyposażonego xlv chociażby zgarnąć. Mam wrażenie że niektórzy to już tylko na jakiejś tam dawno wyrobionej opinii jadą
  • ~zły duch
    (2018-01-13 13:14)
    "Skoda urodziła złote dziecko. Nowy model odmieni polskie drogi".....Imponujący tytuł.Cena - od ponad 87 900.Czyli wersja podstawowa...No to faktycznie na kieszeń "Kowalskiego"..Powiem szczerze wolę trochę inne marki.Oczywiście te używane..Takie są realia nas "dumnych i biednych" Polaków..O tych lepiej "wypasionych" Skodach - nawet nie myślę..
  • ~bałwan
    (2018-01-13 12:58)
    Żebyście nie wiadomo jak chwalili - to zawsze będzie to Śkoda...Czyli szkoda tych pieniędzy.
  • ~AW
    (2018-01-13 12:24)
    Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi SUVa z silnikiem 1,0. Spadek wartości murowany. Trwałość - niska. Nie ma się co dziwić, że Toyota w ostatnim miesiącu w Polsce wyprzedziła Skodę pod względem ilości sprzedanych samochodów. Silniki o dużej, jak na dzisiejsze realia pojemności, bez turbo, gwarantujące wieloletnią, bezproblemową jazdę. A że zrywność i elastyczność mniejsza? Co mi z elastyczności czy przyśpieszenia, jak samochód stoi u mechanika? A poza tym, po ostatnich aferach z VW przestałem wierzyć niemieckiej motoryzacji.
  • ~And
    (2018-01-13 12:20)
    Moja kosiarka do trawy ma większy silnik.
  • ~srtyw
    (2018-01-13 12:08)
    ale obciach jezdzić skodą , to samochód dla domokrążców
  • ~yeti
    (2018-01-13 09:01)
    Auto nowe, jeszcze nie wiadomo czy awaryjne, czy nie, ale już wiedzą, że będzie mała utrata wartości. A ja sądzę, że raczej niewielu chętnych się znajdzie na auto z tym mikroskopijnym silniczkiem i przebiegiem ok 100 tys km. Ludzie już mają problem ze sprzedażą aut z silnikami TSI. Znajomy chce sprzedać Yeti 1,2 TSI Z 2012r przebieg zbliża się do 100tys i 3 tyg po ukazaniu się ogłoszenia zero zainteresowania. Z drugiej strony Ja w tym roku sprzedawałem Pandę III też z 2012r i też 1,2 -poszła w tydzień, a kupił ją pierwszy chętny.

Może zainteresować Cię też: