Z drogi! Silnik diesla niech się schowa!

| Aktualizacja:

Drogi trzyma się jak pająk sufitu. Po kopnięciu gazu napina mięśnie i znika za horyzontem. Szybko i precyzyjnie reaguje na ruchy kierownicy. Nowy silnik z turbo daje czadu…

wróć do artykułu
  • ~he he
    (2011-05-05 18:15)
    trzyma sie dorgi jak thusk koryta
  • ~michalł
    (2011-05-05 18:24)
    i o to chodzi :) już widzę w tym momencie jak opadła kopara burakom z BMW i VW i Mercedesów :) alfa was wciąga nosem "_
  • ~petrus
    (2011-05-05 18:35)
    Pzalnty kupily paliwozera bezyne! Znowu braknie pieniedzy na paliwo w polowie miesiaca!
  • ~hehe
    (2011-05-05 18:41)
    200km to ma być dużo-haha, do BMW to jej dużo brakuje
  • ~m-53
    (2011-05-05 18:58)
    Pod maską, w moim antyku, mam rzędową szóstkę, trzy litry, żadnych turbin.
    Ponad dwieście koników pracuje równiutko jak w kieracie.
  • ~marx
    (2011-05-05 19:36)
    Diesel niech sie chowa? A gdzie porownanie spalania benzyny i diesela?
  • ~s
    (2011-05-05 20:13)
    :) to niech paliwko bedzie po 10 zeta... to policja bedzie stała... :) bo LPG można na tym zapomnieć ;>
  • ~LaniR1
    (2011-05-05 20:20)
    jak tak go chwalicie to zapraszam na 1/4 milę. Zobaczymy czy ten złom da radę mojemu Lanosowi z kutymi tłokami. :)))))
  • ~wer
    (2011-05-05 20:34)
    Dobrze jeździć takim autkiem gdy państwo czyli my płacimy za koszty eksploatacji .
  • ~nocomment
    (2011-05-05 20:40)
    bmw m6 507 km V-max po odblokowaniu 340 km/h i jak misiaki takim fiatem chcą przykładową bmke dogonić śmiech na sali...
  • ~afrikanner
    (2011-05-05 20:42)
    Artykuł sponsorowany, artykuł sponsorowany.
  • ~rufus
    (2011-05-05 20:53)
    Skąd ta opinia, że nie będzie przysparzała problemów. w TUV 2010 2-3 letnie auta 106 pozycja, hm...
    michalł - w tej samej cenie jest Passat z 2.0TSI. Te same osiągi. Bardzo nie ma co opadać.
  • ~czytelnik
    (2011-05-05 20:53)
    żenujący artykuł...
  • ~aaaa
    (2011-05-05 21:02)
    A czy tester przymierzał się do sprawdzenia auta na stalowych felgach na podkładkach dystansujących???
  • ~misio
    (2011-05-05 21:11)
    Wdupili to się tłumaczą,zwłaszcza po kontroli NIK-u.
  • ~tol
    (2011-05-05 21:13)
    dlaczego wlasciciele alfy nie mowia sobie dzien dobry po poludniu?
    bo widzą się rano w serwisie
    good luck
  • ~Zenon
    (2011-05-05 22:37)
    Baedzo ciekawy artukuł. Zgadzam się, że jest to forma promocji pojazdu, ale Alfa Romeo 159 na bardzo pozytywną ocenę zasługuje. Włoski samochód klasy premium dla indywidualistów, konkurent BMW serii 3 (oglądałem test porównawczy w którym Alfa wygrała z 3 ) i np. Saaba 9-3 czy w porywach nawet obecnej generacji Hondy Accord. .Alfa Romeo 159 nie stanowi konkurencji dla "ludowych" aut typu Volkswagen czy Skoda, jest to auto dla innego typu odbiorcy, Odbiorcy, który ceni ładny kształt nadwozia, dobry "usportowiony" silnik czy bardzo dobre właściwości jezdne i budowaną latami pozytywną renomę marki. Co do kontrowersyjnego tytułu artykułu, autorowi chodziło o pokazanie pozytywów tego motoru, czyli elastyczności (jak w dieslu) i wysokiej kultury pracy (nie jak w dieslu). Ten motor ma też inną przewagę nad nowoczesnym dieslem - jest tańszy w naprawie i nie ma DPF (ci co użytkują nowe silniki diesla głównie w mieście i na krótkich dystansach, wiedzą o czym piszę).
  • ~ragazz08
    (2011-05-05 23:16)
    "tradycyjne zamiłowanie Polaków dla produktów niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego"

    Po pierwsze, rzeczownik "zamiłowanie" łączy się z przyimkiem "do", a nie "dla", a konstrukcja składniowa "wydaje się być" jest rażącym błędem, redaktorzyno po studiach zaocznych w Wyższej Szkole Dziennikarstwa, Administracji i Masturbacji.
    Po drugie, wypadałoby pisać co najwyżej o zamiłowaniu niektórych Polaków do pełnoletnich i "prawie bezwypadkowych (stan igła)" wytworów niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego. Nie zauważyć przy tym zamiłowania innych samochodziarzy do aut z południa Europy - to dziennikarski obiektywizm, tak?
  • ~jaś
    (2011-08-22 12:41)
    Ale kiła. Chyba nie myślą,że ktoś w Europie do takiego syfa wsiadzie, chyba ,zeby w Chinach.
  • ~Zenek
    (2011-10-20 14:19)
    Do wszystkich powiatowych dresów jeżdżącycych passatem combi DTi (albo odpowiednikiem w audi czy bmw)I: nigdy nie będziecie mieli takiej ładnej i dynamicznej bryczki, bo nie stać was mentalnie na taki zakup. Możecie sobie bajdurzyć o tym czy tamtym. Ale to wasz problem. Tak jak nigdy nie kupicie np. Jaguara "bo się psuje".
    Włoskie wzornictwo to szczyt możliwości i w tej klasie samochodów (i nie tylko w tej) nie znajdziecie ładniejszego gadżetu. Ale wy wolicie bmw, które jest dokładną, wizualną kopią poprzedniego modelu Jaguara:) Wasze prawo-tak jak zakupy kossaków albo innych jeleni na rykowisku:)))

Może zainteresować Cię też: