• ~Gustowny Projektant
    (2013-04-13 23:54)
    Taki lexusik ... Bezguście. Nie mają porządnych disajnerów ...
  • ~ENTER
    (2013-04-03 17:49)
    Jak będzie prać, prasować. przyszywać guziki... To sobie kupię. Dziś " burakowóz " Golf 3- 2.9 -VR6 -92 !! r. po kapitalce starczy mi aż nadto ( stosunek cena/ osiągi ) AMEN...
  • ~ANDRZEJ
    (2013-02-06 18:27)
    UWAŻAM,ŻE NA DZIEŃ DZISIEJSZY JAPOŃSKI LEKSUS, CZY MAZDA SA LEPSZE NIŻ NIEMIECKIE AUTA. MOŻE ŚRODEK JEST TROCHĘ LEPSZY A PO ZA TYM AWARYJNOŚĆ NIEMIECKICH AUT JEST BARDZO DUŻA (MAIŁEM VW KATASTROFA). MAM MAZDĘ 6 BEZAWARYJNA NAWET ŻARÓWKA SIĘ JESZCZE NIE PRZEPALIŁA, ALE BEZWYPADKOWY
  • ~VIPER
    (2013-01-23 12:48)
    Z całym szacunkiem dla japońskiej ambicji ale takie firmy jak Mercedes,BMW,
    Audi czy Volkswagen nigdy nie zostaną pokonane przez jakąkolwiek firmę na
    Ziemi ...chyba że na innej planecie !!!
  • ~mechanik
    (2013-01-21 23:05)
    to GTR to tez dla ciebie reno ignatz pojecie masz o motoryzacji jak swinia o kosmosie
  • ~ABDUL KHALIL
    (2013-01-20 16:23)
    AUDI TEŻ MIAŁO WYKOŃCZYĆ MERCEDESA I BMW - A I MERC I BMW TRZYMAJĄ SIĘ BARDZO DOBRZE. JAPOŃCZYKI NIE SĄ ŻADNĄ KONKURENCJĄ
  • ~Stary Komuszek (oczywiście w stanie spoczynku!)
    (2013-01-20 13:40)
    Oczywiscie, ze w stanie spoczynku, wygodnie?

    Jestes dla mnie pospolitym chamem. Wymadrzasz i pouczasz do tego
    stopnia, ze mi sie paznokcie u stop podkrecaja ze zlosci.
    To twoje dobrotliwe " synku" mozesz sobie gdzies wsadzic.
    Z zawodu nauczyciel?

    A jesli chodzi o Japonczykow to kopiowali i do tej pory kopiuja WSZYSTKO.
    Wlaza z aparatami fotograficznymi pod samochody.Plagiat po prostu.
  • ~Cynik
    (2013-01-20 11:32)
    A więc japońskie autko ma zgodnie z tytułem wykończyć dwa światowej wielkości koncerny - oto poetyka dziennik.pl. Poetyka wprost z domu wariatów. BRAWO!
  • ~LEX
    (2013-01-20 09:39)
    Infiniti (Renault) może co najwyżej nafikać tanią blachą Mercedesowi, BMW czy Audi.
    Niemieckie auta są po prostu najlepsze a do tego mają legendę !

    Nie zniszczyli szwajcarskich zegarków to i niemieckich samochodów nie zniszczą

    Weź idź się doucz gamoniu. Infiniti jest marką należącą do Nissana a nie RENO:) tylko bardziej luksusową jak Lexus należący do Toyoty oraz Audi do Szmelcwagena!!! A to, że Nissan współpracuje z Renault to inna bajka.
  • ~hurra
    (2013-01-20 08:54)
    Infiniti (Renault) może co najwyżej nafikać tanią blachą Mercedesowi, BMW czy Audi.
    Niemieckie auta są po prostu najlepsze a do tego mają legendę !

    Nie zniszczyli szwajcarskich zegarków to i niemieckich samochodów nie zniszczą
  • ~Maxx77
    (2013-01-20 08:54)
    Szajsowate AUDI psujące się na masową skalę, niedługo będzie gorsze nawet od KIA...
  • ~Stary Komuszek (oczywiście w stanie spoczynku!)
    (2013-01-20 05:00)
    ~TRAFNA OPINIA2013-01-19 17:06

    ~re-NARODOWIEC
    Przyznaje racje, po 1945r.Jponczycy jak szczury penetrowali europejski rynek,
    szczegolnie niemiecki, rozpoczeli od aparatow fotograficznych - rzucili narynek
    serie aparatow np. EXAKTA,NOKIA itp.kopiowanie slynnej LAJKI

    Synku!
    Za mlody jestes, zeby pamietac, wiec tylkopowiem, ze EXACTA to byl niemiecki (NRD) aparat typu lustrzanka, produkowany przez zaklady Ihagee w Dreznie!
    Nokia ti jet firma finska, a japonczykow w kopiowaniu aparatu Leicz ubiegli ludzie radzieccy i robili na jej wzor popularne za PRL-u Zorki!

    Jedynym aparatem niemieckim (RFN), ktory Japonczycy kopiowali, zreszta w ramach pewnych porozumien licencyjnych byl Contax, na ktorym wzorowal sie Canon!, a potem produkcja (i konstrukcja) Contaxa zostala w calosci przeniesiona do Japonii i tylko obiektywy byly projektowane przez Niemcow!

    Musisz sie synku jeszcze duzo uczyc na temat swiatowej kultury materialnej XX wieku, zeby sie w tym wszystkim polapac!
    Ale pracuj nad soba, bo masz duzo entuzjazmu!
    Tylko nie wyskakuj pochopnie jak Filip z Konopii, bo budzisz na razie smiech i politowanie!
  • ~Obserwator z Woodside
    (2013-01-20 04:43)
    ~glik2013-01-19 16:31

    Ja nie będe zachwalał aut niemieckich ...napisze tylko że auta najmniej awaryjne sa szybko wycofywane z produkcji,po prostu nie można na nich zarobić.

    Niestety - to racja, a symbol BMW od dobrych 30 lat znaczy niestety

    Bedziesz
    Mial
    Wydatki

    Tak naprawde dobre niezawodne i tanie w eksploatacji Audi skonczyly sie na modelach 80 i 100 z lat siedemdziesiatych...

    Japonczycy mimo rozmaitych wpadek sa nie do pobicia, a przynajmniej byli jeszcze kilka lat temu - dlatego uzywane japonczyki sprzed 8-10 lat to sa najbardziej niezawodne samochody na co dzien!
    Sam wiem, jaka jest ogromna roznica miedzy Impreza OTB z 1998 roku, Impreza wagon z 2002 roku, a o Imprezach po 2006 roku nie ma co nawet mowic, bo sie mozna poplakac!
    Komfort jazdy mojej staruszki z 1998, wyciszenie wnetrza i natychmiastowa precyzyjna reakcja na gaz czy kierownice jest nie do pobicia przez dzisiejsze modele, w ktorych podczas deszczu ma sie wrazenie, ze ktos obok potrzasa emaliowanym nocnikiem z grochem!
    Tylko hamulce sa tak samo dobre jak dawniej, ale nowe silniki z elektronicznie sterowana przepustnica - to totalna porazka! Wzroslo zuzycie paliwa, bo sensorom sie rozjezdzaja charakterystyki - i nie ma na to rady, bo nie pozostala zadna mozliwosc wlasnorecznej regulacji silnika!
    Uszczelki pod pokrywami klawiatury notorycznie ciekna i nie mozna zmienic swiec, bo sie olej z wnek na swiece wlewa do cylindrow i po ponownym uruchomieniu silnika mozna sie pozegnac z katalizatorem...
    Takie bzdury, ktore dawno powinny byc w 100 procentach opanowane w produkcji, a przede wszystkim zaprojektowane antyglupio - a wszystko tylko psuje krew i reputacje firmy, co 6 razy pod rzad wygrywala imprezami wszystkie mistrzostwa!

    Taka KIA szybko przegania japonczykow, zwlaszcza swoimi tanszymi modelami jak RIO, ktore - jesli chodzi o zuzycie paliwa sa dzis nie do pobicia!
    Nie ma sie co rozpisywac, bo watroba dymi!
  • ~usa
    (2013-01-20 03:00)
    Ameryke juz zawojowali Skansen europeiski sie jescze broni przekonany o swojej wyzszosci az sie obudzi z reka w nocniku. To tylko kwestia czasu
  • ~edekzfabrykikredek
    (2013-01-20 02:41)
    Nie napsuja,o to sie nie martw.W germanii wymyslili samochod i dlugo dlugo jeszcze beda poza zasiegiem dla reszty.BMW,Audi to firmy XXII wieku.Mowia ze prawdziwe auto to Mercedes a reszta to mniej lub bardziej udana kopia...
  • ~Suvarnabhumi
    (2013-01-20 02:08)
    to moji biedni znajomi z bangkoku i pekinu beda musieli sie prezsiasc z ty beznadziejnaych porsche, benzow i bentelow;((
  • ~ryz
    (2013-01-19 22:56)
    wszystko skosne mysle ze nie jezdzi na ukosa
  • ~nnkj
    (2013-01-19 21:55)
    lanos
    jak sie patrzy:)
  • ~seth
    (2013-01-19 19:14)
    ~m-532013-01-19 12:54
    Przód samochodu przeładowany, niespokojny, mało elegancki

    zgadzam się w ogóle nie pasuje do twojego mieszkanka na kredyt!!!
  • ~seth
    (2013-01-19 19:13)
    żeby mogło zniszczyć audi mercedesa i bmw musiałoby być niezawodne, ale to nie realne w dzisiejszych czasch

Może zainteresować Cię też: