Nowa Mazda 3 już w Polsce. Cena? Na co mogą liczyć kierowcy? Koncern odkrywa karty

| Aktualizacja:

Mazda 3 nowej generacji zadebiutowała w Polsce. Tym samym nad Wisłę dotarł silnik spalający benzynę, który działa jak diesel. "Wizje zakładające, że w 2025 roku będzie można kupić jedynie samochody elektryczne są nierealne. Przed silnikami spalinowymi jest jeszcze długa przyszłość " – mówi dziennik.pl Szczepan Mroczek, juror International Engine of the Year. Ile kosztuje nowe dzieło japońskich inżynierów?

wróć do artykułu
  • ~Mak
    (2018-12-14 11:54)
    Kup auto za 100 tys. i po kilku latach korozja!!! Tragedia!!! Czy tak trudno w XXI wieku zabezpieczyć antykorozyjnie podwozie i profile zamknięte panowie Japończycy? Czy może chodzi o coś innego!
  • ~lex
    (2018-12-14 13:58)
    150 tysi za japoński kompakt, życzę powodzenia, lexus sprzedaje kompakty za 99 tysi mazda w cenie audi i mercedesa
  • ~norvid
    (2018-12-14 15:05)
    japońskie auta najlepsze ale moim zdaniem to toyota ma lepsza stylistykę, corolla w hatchbacku albo c-hr linia nadwozia zdecydowanie bardziej odważna
  • ~abdulwisimilacha
    (2018-12-15 10:43)
    Ale brzydal
  • ~nano
    (2018-12-15 01:14)
    Co bym wolał w tej cenie, gdybym miał iść do salonu po auto? Alfa Romeo Giulia 2.0, 200 KM, 8-AT (skrzynia dwusprzęgłowa); 6,7s do 100 km/h (segment D, a nie C!), VW Golf 7 (FL) GTI Performance 2.0, 245 KM (380 Nm!), DSG-7; 6,4s do 100 km/h... Przynajmniej nie zardzewieją po kilku miesiącach, a na lakierze nie będzie odprysków. Mazda chyba straciła swoją szansę wołając taką cenę za garbatego Quasimodo.
  • ~Ech
    (2018-12-15 09:51)
    Kto w ogóle napisał ten tekst. Zawstydzi hybrydy bo działa jak diesel? Cała przyjemność jazdy hybrydą polega na tym, że w korku poruszasz się bez uruchamiania silnika spalinowego tylko przy pomocy elektrycznego więc jest cicho i płynnie. Ja dziękuję do aut typowo spalinowych już nie wrócę a przyszłością jest ogniwo wodorowe i silnik elektryczny.
  • ~ulica
    (2018-12-15 16:48)
    Mazda - mistrz korozji
  • ~hybrydy, hybrydy - techniczne zwidy
    (2018-12-16 15:43)
    a jak tam akumulatory w tych hybrydach, po ilu latach do wymiany i jakie tego koszty?
  • ~Makkk
    (2018-12-14 13:22)
    widzę że pan Mak zatrzymał się w 2003 roku :)
  • ~Spostrzegawczy
    (2018-12-16 10:40)
    Trudno o ważniejszy temat?
  • ~siup
    (2018-12-27 21:15)
    Bardzo odważna teza ponieważ w listopadzie w Norwegii wśród nowo rejestrowanych pojazdów 48% to były pojazdy elektryczne. W 2025 roku nowych pojazdów spalinowych już nie będzie, a Norwegowie będą sprzedawać ropę i gaz sami jeżdżąc elektrykami. Podobnie będzie w Niemczech i Danii. W 2025 roku Mazdzie zostaną tylko kraje trzeciego świata i Polska.
  • ~mazda car owner
    (2018-12-17 06:48)
    za tą cene to se mogą... mam mazde od 2016, ale to ostatnia przy tych cenach
  • ~krzyhoo1
    (2018-12-18 08:25)
    Uważam, że ceny powinny startować od 150tys. - jak innowacyjni, to innowacyjnie, a co?
  • ~Demaskator
    (2018-12-15 17:02)
    Oby wizje tego moniaka się nieziściły.
  • ~PM
    (2018-12-15 17:13)
    branża silników spalinowych i przemysł paliwowy stają właśnie do walki o wszystko z elektryczna rewolucją. Mało kto wie że gdyby firmy paliwowe stworzyły państwo to byłaby to trzecia gospodarka świata. Myślicie że poddadzą się bez walki ? miliardy na czarny PR już od dawna płynie szerokim strumieniem
  • ~Ryszard
    (2018-12-15 22:21)
    Eee, w takich pieniądzach to można kupić świetnego elektryka :) No i to nie artykuł prasowy tylko ordynarny marketing.
  • ~Ech
    (2018-12-16 01:13)
    Strasznie nachalna ta reklama. Nasuwa się od razu pytanie jaka jest awaryjność tych hiper nowoczesnych i skomplikowanych silników. Nawsadzali tu tyle nowych technologii, że można iść o zakład, że koszty eksploatacji będą koszmarne. Zestawmy to z hybrydą, która jest sprawdzona i prosta jak budowa cepa (prosty silnik spalinowy i dwa silniki elektryczne plus akumulator)... Dobić ostatecznie silniki spalinowe może tylko nowa technologia magazynowania energii elektrycznej, szkoda, że na tym polu nie widać innowacji.
  • ~evedddd
    (2019-01-21 09:41)
    100.000 za kompakt. wg kursu 3,7za $ to 27.000$ a teraz zagadka ile kosztuje Mazda w USA? 23.000$ a ile kosztuje Mazda 3 w UK? 17.000 Ł czyli ok 22.000$ A ile kosztuje Mazda 3 w DE (RFN) ? 18.200 EUR czyli 20.500$ .... .... Czyli u nas, w tym bogatym kraju Mazda jest droższa o 5000$ .... Brawo .... .... sami sprawdzajcie ceny, są dostępne w google lub na stronach mazdy w danym kraju. Są to ceny przed rabatami oczywiście.

Może zainteresować Cię też: