ZD D2S przejedziesz 100 km za drobne i nie musisz go kupować. Nowy samochód elektryczny już na polskich drogach

| Aktualizacja:

ZD D2S to nowy elektryczny samochód, który debiutuje w Polsce. "Nasze auto pozwala przejechać 100 km za niecałe 4 zł, czyli w cenie filiżanki kawy" – mówi dziennik.pl Adam Pietkiewicz, prezes Holdingu 1, do którego należy młoda spółka Electric Vehicles Poland, powołana na potrzeby dystrybucji i serwisowania tego "elektryka".

wróć do artykułu
  • ~hummus
    (2018-11-23 08:55)
    Brawo - przydałby się również dostawczak typu caddy w elektryku!
  • ~ekolog
    (2018-11-23 09:08)
    Jeszcze jeden drobiazg. W pierwszej kolejności należy kupić niewielki domek pod miastem (bo tam taniej), by mieć gdzie akumulator ładować.
  • ~Jacek JJ
    (2018-11-23 09:35)
    W 4 letnim leasingu VW Tiguan diesel 2.0 , duże wygodne auto wychodzi 1170 netto, a to małe autko 1200 ?? Jak cena zejdzie do 700pln to warto będzie taką propozycję rozważyć.
  • ~bbc
    (2018-11-23 09:35)
    wywalac tyle kasy na zabawke to smieszne co to jest samochodzik zdalnie sterowany dla dzieci
  • ~łoli
    (2018-11-23 09:40)
    liczę we wszystkie strony i nijak minie wychodzi plus elektryka - 8 godzin ładowania? przy tankowaniu w 5 minut -in minus, jadąc samochodem spalinowym zużywającym 10litrów LPG majacym zasiąg miejski 400km przyrównując do tego małego grata nie mogę nawet sobie wyobrazić plusów, właczam klimą zasieg o połowę, włączam ogrzewanie zasięg o połowę, wujeżdzam z garażu przy minus -5 stopni zasięg o 40% mniejszy. Jeżdzę dieslem niestety zużywa średnio w trasie 4,5l miasto 6l samochód 3 x większy od tego, trzy razy cięższy czyli 2x bezpieczniejszy w kolizji z tym gu...nem. rata leasingu 1100zł netto czyli taniej niż to G. Czarujecie polaków i inne narody ekologią - ile kosztuje wyprodukowanie baterii tego G zwłaszcza że zawieraja metale rzadkie? ile kosztuje uich utylizacja po 2 tyś cykli ładowań lub po awarii dla środowiska. Wprowadziły rządy normy ekologiczne aby zainstalować na samochodach ktore mogły przejechać od momentu ich wyprodukowania do agonii silnika milion km systemy oczyszczania spalin EGR, FAP, które uszkadzają silniki i ich żywotnosć skraca się do 150 -250tyś km. podnieśliście sztucznie ceny paliwa aby ludzie zaczęli myśleć o elektrykach, cena ON jest wyższa od PB o 10% ale PB jest produkowana z ON - jak to możliwe? przecież moje dziecko które nie zna podstaw ekonomii się z tego śmieje. Mydlenie oczu, robienie z ludzi idiotów - z większości nawet nie trzeba robić to specjalność obecnych możnych tego świata. Porozumienie z Kioto/traktat - to mrzonka, wulkan na Islandii po erupcji uwolnił więcej szkodliwych substancji do atmosfery niż pojazdy wyprodukują spalin przez 100lat. Zakazy wjazd do miast aby straty poniesione przy projektach w przemyśle l motoryzacyjnym aut elektrycznych został pokryty przez wystraszony głupi lud jest tylko namacalnym faktem. Bo przecież Kioto wymusza na producentach aby po 2022 miały w stajni dominującą sprzedaż aut elektrycznych inaczej będą płacić kary od emisji ich oszukanych autek
  • ~manipulacjagórą
    (2018-11-23 10:10)
    ! kWh - 0,33zł - co to za brednie i manipulacje ? , a opłaty : przesyłowa , dystrybucyjna ,itd. !!! 1 kWh to koszt brutto około 0,61 zł !!! Proszę przestać bezczelnie kłamać !!! W sklepie produkt też kupujecie bez tych wszystkich narzutów ? Do czego te bezczelne manipulacje mają służyć ?
  • ~sasas
    (2018-11-23 10:10)
    A PiS wywalił około 40 milionów złotych w prototyp, który nigdy na drogi nie wyjedzie. Tak się wyprowadza/marnuje publiczne pieniądze. PiS! Mistrz!
  • ~We
    (2018-11-23 10:32)
    POLACY , KIEDY SYRENA ??????Pracowity narod.
  • ~Lylyput
    (2018-11-23 11:37)
    Prezes wszystko w Polsce miniatyryzuje,tylko do wyborów.
  • ~Redukcja kosztów a prestiż,
    (2018-11-23 11:42)
    W zatłoczonych aglomeracjach centrów miast jest to być może rozsądne rozwiązanie.Koszt przejazdu fakt nie duży.Melex typu puszka.Mój RR ma szerokości ponad dwa metry i nie czuję by był zbyt mocno przestronny.Można wszystkie koszty redukować i rozwijać politykę konsumpcji dziadostwa.Zamiast garnituru Zegna od Loro Piany wdzianko 1000% poliester z przetworzonych pet. Zamiast Patka telefon.Zamiast cygar hawana ruskie papierosy.Zamiast Hiltonów Belwederów Riców stancja u Tadzia. I co by ja czy jeden z drugim nie miał i zaoszczędził do grobu się nie zabierze bo trumny z kieszenią nie wynaleziono jak do tej pory.I wolę za radą Merlin Monroe płakać w RR niż się śmiać na rowerze.Bo badziew zawsze zostanie badziewiem i nikomu nie przyniesie prestiżu.
  • ~EEE
    (2018-11-23 13:16)
    ZNOWU NASTEPNY PRZEKRET
  • ~Stef Voltaniczny
    (2018-11-23 13:32)
    Tylko jak rozbić na liczniku zużycie, żeby można było do kosztów działalności gospodarczej wrzucić? A jestem osobą fizyczną prowadząca działalność z adresem rejestrowym i siedzibą w domu prywatnym. Czy Tauron coś wymyśli, czy drugi licznik jest potrzebny?
  • ~witek_34
    (2018-11-23 13:51)
    Cena nie ma sensu. Skodę Citigo można mieć za ok 550/m. Aurisa Hybrydowego za 1100/m. 400 zł/mc plus instalacja słupka na parkingu ma sens.
  • ~Rozsądny
    (2018-11-23 15:40)
    Jak tam crash testy tego mikrusa?
  • ~Irek
    (2018-11-23 20:32)
    VW Up razem z ubezpieczeniem i serwisem w lease and drive kosztuje koło 700 zł netto. Nawet mniej. Dokladajac koszty paliwa i tak dla firm będzie Up lepszym rozwiązaniem.
  • ~kierowca
    (2018-12-08 22:55)
    Poczekajcie i do tych elektryków się dobiorą tylko będzie ich więcej. Zaraz prąd podrożeje jeżeli będzie wykorzystywany do innych celów jak domowe. Dołożą te podatki drogowe, które są wliczone w cenę benzyny i jeszcze inne. Okaże się że elektryk będzie jeszcze droższy w eksploatacji jak spalinowy.
  • ~d , c gosc 2019
    (2019-01-20 21:22)
    samochody elektryczne zd d 2 electric sa sprzedawane w polsce bez chomologacji polskiego rzadu i transportu samochodowego w polsce calej - nie maja prawa poruszania sie po polskich drogach i miastach polski calkowicie , te samochody elektryczne nie maja atestu bezpieczenstwa neap w polsce wogule nie maja prawa byc sprzedawane i uzywane w polsce bez pozwolen ministerstwa transportu samochodowego w polsce 2019 roku pojazdy elektryczne zd , d 2 electric calkowity zakaz jezdzenia po polskich drogach i miastach w polsce taki zakaz wprowadzil polski rzad pis w polsce nowym roku 2019 r..
  • ~pnk
    (2019-08-10 23:34)
    Raczej mało opłacalne, 4*12*1200=57600, plus koszty ładowania. 1200 pln, miesięcznie za możliwość poruszania się po mieście ?. Raczej mało prawdopodobne jest aby robić 2 Kkm tylko w mieście (chyba że kurier, albo dostawca pizzy). Bardziej opłacalny jest Panek, albo inny car sharing. Chyba trochę przelicytowali. Inna sprawa, że gdyby takie wozidełko kosztowało 20K pln, to chyba bym kupił.

Może zainteresować Cię też: