Koniec z wymianą dowodów rejestracyjnych. Rząd zmienia przepisy dla kierowców

| Aktualizacja:

W dowodzie rejestracyjnym przewidziano sześć miejsc na pieczątki potwierdzające obowiązkowy przegląd techniczny. Dziś po ich wypełnieniu trzeba wymienić dokument na nowy. Jednak już niebawem kierowcy będą mieli ten problem z głowy - Ministerstwo Infrastruktury już pracuje nad zmianami w prawie.

wróć do artykułu
  • ~enzo
    (2018-11-06 08:38)
    Plus dla Liroya za drobne sprawy które ułatwiają życie.
  • ~kierowca
    (2018-08-27 09:23)
    nie chce tablic z torunia bo jakos tak nie wypada ale kartke z przegladu to owszem
  • ~kierowca
    (2018-08-27 09:21)
    robcie a nie gledzicie ze juz juz a to rok ponad
  • ~onnnn
    (2018-08-18 09:02)
    3 tygodnie temu z uwagi na brak miejsca w dowodzie na pieczątki otrzymałem badanie techniczne na kartce. Teoretycznie jest ono ważne miesiąc. Czy mam wyrabiać nowy dowód czy czekać aż przepis wejdzie w życie?
  • ~Mamlas_p
    (2018-08-17 08:54)
    Liroj ma swoje za uszami. Ale za tablice i dowody rejestracyjne - dziękuję. Idealnie by było, gdyby można było wybrać, czy tablice zostają przy kierowcy, czy przy aucie...
  • ~wito
    (2018-08-15 17:07)
    niech zlikwidują problem uzależnienia w dowodach rejstr. od dyktatu przez właściciela w stosunku do współwłaściciela . w/g prawa obaj są równi i mają takie same prawa co i obowiązki do ich auta.wydziały komunikacji tego wcale nie respektują
  • ~pkpl
    (2018-08-11 12:13)
    dlaczego nie ma tak jak w Irlandii, plakietka na szybie i git... , dowód rejestracyjny do momentu sprzedaży samochodu...
  • ~annnn
    (2018-08-10 19:05)
    Z jednej strony CEPiK, a z drugiej czwarty dokument to wożenia. Myślałem, że idziemy w drugą stronę. To już wolę pójść raz na 6 lat do wydziału komunikacji, wymienić dowód i nie wozić kolejnych śmieci. Już pominę fakt, że dowód rejestracyjny jest ogromny i jest na nim mnóstwo zmarnowanej przestrzeni, mógłby być kilkakrotnie mniejszy,
  • ~a5
    (2018-08-09 09:53)
    Będzie miejsce na jedną pieczątkę - i wymiana dowodu rejestracyjnego za 75 zł.
  • ~adsf
    (2018-08-09 09:31)
    A po co to wozić ze sobą? Przecież chyba przeszła ustawa, że w ogóle nie trzeba będzie wozić dowodu rejestracyjnego ze sobą???
  • ~Rydzyk
    (2018-08-09 09:27)
    A co jesli chcialbym wyrejestrowac pojazd czasowo oraz zawiesic polise oc dlaczego rzad nic nie ribi w tej sprawie
  • ~malek
    (2018-08-09 09:10)
    Podobno to wszystko ma być bazie danych, a kierowca nie będzie musiał wozić dowodu rejestracyjnego. Wygląda jednak na to, że zamiast tego będziemy wozić i dowód i zaświadczenie od diagnosty.
  • ~Marek N.
    (2018-08-09 08:16)
    Najlepszy resort? Ustawa miała wejść w życie w październiku zeszłego roku. Sąd najwyższy, potrafią wymienić w kilka dni a z tym co pomaga bezpośrednio ludziom to od kilku dobrych miesięcy się migają. Ale co się dziwić. Po rozdawnictwie+ każdy grosz się liczy a brak wymiany dowodów to kilka groszy mniej dla budżetu (stałych kosztów wytwórni papierów wartościowych nie dadzą rady obniżyć...).
  • ~NIE!
    (2018-08-08 21:41)
    Kolejny powód do protestów pod Pałacem Prezydenckim. A może nawet ktoś na ochotnika się POdpali?
  • ~Slavko
    (2018-08-08 21:06)
    Jak będzie ważny papierek od diagnosty, to wymieńcie tą książkę na plastik.
  • ~John
    (2018-08-08 19:36)
    Będą trzy
  • ~jaco
    (2018-08-08 18:31)
    ja czekam az zmienia sie przepisy dotyczace czasowego zawieszenia skladek w OC na czas remontu pojazdu np czy w przypadku motocykli sezonowego uzytkowania
  • ~ajax
    (2018-08-08 18:30)
    Ale czasowej możliwości wyrejestrowania pojazdów do 3,5 tony dalej nie ma.Jesteśmy jednym z nielicznych krajów w Unii Europejskiej, gdzie nie ma takiej możliwości.I taki projekt ustawy nawet pojawił się w zeszłym roku, ale głównie głosami posłów PiS został odrzucony już w pierwszym czytaniu.
  • ~iolek
    (2018-08-08 18:16)
    Bardzo dobrze .nareszcie .
  • ~KOD I TARGOWICA
    (2018-08-08 17:19)
    NIEDOBRZE !!!!!!!!!!!!

Może zainteresować Cię też: