Koniec z wymianą dowodów rejestracyjnych. Rząd zmienia przepisy dla kierowców

| Aktualizacja:

W dowodzie rejestracyjnym przewidziano sześć miejsc na pieczątki potwierdzające obowiązkowy przegląd techniczny. Dziś po ich wypełnieniu trzeba wymienić dokument na nowy. Jednak już niebawem kierowcy będą mieli ten problem z głowy - Ministerstwo Infrastruktury już pracuje nad zmianami w prawie.

wróć do artykułu
  • ~kdriver
    (2019-02-08 12:05)
    I przyjęli ten projekt czy nie?
  • ~patoogia
    (2018-12-25 18:39)
    już 2019 rok a to tylko czcze gadanie. Mój teść zmarł 7lat temu. Teściowa jest (86 lat) współwłaścicielką samochodu. Właśnie w w tym roku jak zmarł skończyło się miejsce na wbicie przeglądu. W UK w Katowicach powiedzieli, że nie wymienią dowody jak się nie przeprowadzi spadku. Spadku z różnych powodów nie dało się przeprowadzić do tego czasu. Przez osiem lat teściowa opłaca ubezpieczenie a samochód stoi w garażu. Mimo opłat nie można nim jeździć. Na dodatek nie można go zezłomować ani sprzedać sprzedać. Ostatnio ubezpieczyciel przysłał pismo żeby wyjaśnić kto jest właścicielem (pewnie podejrzane mu się wydaje,że prawie90 letnia staruszka jeździ samochodem)
  • ~enzo
    (2018-11-06 08:38)
    Plus dla Liroya za drobne sprawy które ułatwiają życie.
  • ~kierowca
    (2018-08-27 09:23)
    nie chce tablic z torunia bo jakos tak nie wypada ale kartke z przegladu to owszem
  • ~kierowca
    (2018-08-27 09:21)
    robcie a nie gledzicie ze juz juz a to rok ponad
  • ~onnnn
    (2018-08-18 09:02)
    3 tygodnie temu z uwagi na brak miejsca w dowodzie na pieczątki otrzymałem badanie techniczne na kartce. Teoretycznie jest ono ważne miesiąc. Czy mam wyrabiać nowy dowód czy czekać aż przepis wejdzie w życie?
  • ~Mamlas_p
    (2018-08-17 08:54)
    Liroj ma swoje za uszami. Ale za tablice i dowody rejestracyjne - dziękuję. Idealnie by było, gdyby można było wybrać, czy tablice zostają przy kierowcy, czy przy aucie...
  • ~wito
    (2018-08-15 17:07)
    niech zlikwidują problem uzależnienia w dowodach rejstr. od dyktatu przez właściciela w stosunku do współwłaściciela . w/g prawa obaj są równi i mają takie same prawa co i obowiązki do ich auta.wydziały komunikacji tego wcale nie respektują
  • ~pkpl
    (2018-08-11 12:13)
    dlaczego nie ma tak jak w Irlandii, plakietka na szybie i git... , dowód rejestracyjny do momentu sprzedaży samochodu...
  • ~annnn
    (2018-08-10 19:05)
    Z jednej strony CEPiK, a z drugiej czwarty dokument to wożenia. Myślałem, że idziemy w drugą stronę. To już wolę pójść raz na 6 lat do wydziału komunikacji, wymienić dowód i nie wozić kolejnych śmieci. Już pominę fakt, że dowód rejestracyjny jest ogromny i jest na nim mnóstwo zmarnowanej przestrzeni, mógłby być kilkakrotnie mniejszy,
  • ~a5
    (2018-08-09 09:53)
    Będzie miejsce na jedną pieczątkę - i wymiana dowodu rejestracyjnego za 75 zł.
  • ~adsf
    (2018-08-09 09:31)
    A po co to wozić ze sobą? Przecież chyba przeszła ustawa, że w ogóle nie trzeba będzie wozić dowodu rejestracyjnego ze sobą???
  • ~Rydzyk
    (2018-08-09 09:27)
    A co jesli chcialbym wyrejestrowac pojazd czasowo oraz zawiesic polise oc dlaczego rzad nic nie ribi w tej sprawie
  • ~malek
    (2018-08-09 09:10)
    Podobno to wszystko ma być bazie danych, a kierowca nie będzie musiał wozić dowodu rejestracyjnego. Wygląda jednak na to, że zamiast tego będziemy wozić i dowód i zaświadczenie od diagnosty.
  • ~Marek N.
    (2018-08-09 08:16)
    Najlepszy resort? Ustawa miała wejść w życie w październiku zeszłego roku. Sąd najwyższy, potrafią wymienić w kilka dni a z tym co pomaga bezpośrednio ludziom to od kilku dobrych miesięcy się migają. Ale co się dziwić. Po rozdawnictwie+ każdy grosz się liczy a brak wymiany dowodów to kilka groszy mniej dla budżetu (stałych kosztów wytwórni papierów wartościowych nie dadzą rady obniżyć...).
  • ~NIE!
    (2018-08-08 21:41)
    Kolejny powód do protestów pod Pałacem Prezydenckim. A może nawet ktoś na ochotnika się POdpali?
  • ~Slavko
    (2018-08-08 21:06)
    Jak będzie ważny papierek od diagnosty, to wymieńcie tą książkę na plastik.
  • ~John
    (2018-08-08 19:36)
    Będą trzy
  • ~jaco
    (2018-08-08 18:31)
    ja czekam az zmienia sie przepisy dotyczace czasowego zawieszenia skladek w OC na czas remontu pojazdu np czy w przypadku motocykli sezonowego uzytkowania
  • ~ajax
    (2018-08-08 18:30)
    Ale czasowej możliwości wyrejestrowania pojazdów do 3,5 tony dalej nie ma.Jesteśmy jednym z nielicznych krajów w Unii Europejskiej, gdzie nie ma takiej możliwości.I taki projekt ustawy nawet pojawił się w zeszłym roku, ale głównie głosami posłów PiS został odrzucony już w pierwszym czytaniu.

Może zainteresować Cię też: