Autobus do użytku niezarobkowego albo metoda "na mamę". Polacy kombinują, by nie płacić drogiego OC i AC

| Aktualizacja:

Drożejące OC zachęca do kombinacji przy zakupie polis. Prowodyrem są klienci, ale agenci im w tym wtórują.

wróć do artykułu
 • ~QWR
  (2016-11-07 07:53)
  Może jak na wyspach wystarczy,że osoba prowadząca pojazd ma ubezpieczenie własnej osoby bez znaczenia ile posiada pojazdów . Przecież nikt nie jest w stanie jeździć dwoma na raz. Oczywiście będzie droższe ale każdy odpowie za siebie.
 • ~ghj
  (2016-11-07 09:16)
  roznica cen w zależności od miasta to tez pole do naduzyc. Jaki jest powod tej różnicy?
 • ~tak, tak
  (2016-11-07 09:24)
  W bankach nie mogą zarobić, bo ludzie się połapali, to ci sami chciwcy postanowili podwyższyć ubezpieczenia. Pytam się na jakiej podstawie, o ile wzrosły części, o ile wzrosła roboczogodzina i na końcu o ile wzrosła ilość szkód. Z roku na rok ilość szkód spada. Polacy jeżdżą wolniej, wypadków jest też mniej. Skąd podwyżki. Zmowa - jak mówili w filmie Ziemia Obiecana. Mam nadzieję, że weźmie się za to odpowiedni urząd.
 • ~Jam
  (2016-11-07 09:48)
  ciekawe kiedy zrównają z jewropą nasze zarobki? W niemieckich fabrykach w Polsce pracujemy tak samo jak w takich samych fabrykach w Niemczech a tu zarabiamy 1/5 tego co tam. Tak się doi durnych polskich gojów..
 • ~Kierowca
  (2016-11-07 11:21)
  Niech podadzą firmy ile miały zysków z tytułu wpłat przez kierowców.Podają oficjalnie że wzrasta ilość zakupionych samochodów a co za tym idzie i ilość ubezpieczonych.Gdzie w takim razie są pieniądze??Biadolenie że wszystko podrożało po koszta duże itp.jest po prostu bujdą na biegunach.To zarządzanie i organizacja pracy tych firm i duża ilość pośredników jest przyczyną problemów tych firm.Oby jak najszybciej Urząd Ochrony Konsumentów I Konkurencji zajął się tymi podwyżkami za nim będzie za późno.
 • ~vh
  (2016-11-07 13:18)
  Niech tak TU nie placza - ja musze placic OC za pojazd ktory stoi w garazu caly rok.
 • ~Ppp
  (2016-11-07 18:30)
  Za podnoszenie cen powinni ponosić konsekwencje ubezpieczyciele - jeśli OC kosztuje tyle, o pół samochodu, to za jego brak powinien płacić ubezpieczyciel. to "na teraz", bo najprostszym rozwiązaniem byłoby zlikwidowanie obowiązku posiadania OC. Pozdrawiam.
 • ~jon
  (2016-11-09 08:57)
  Niestety widac ze ubezpieczenia to też mafia urzędniczo prawnicza bo niby dlaczego nie mozna czasowo wyrejestrować auta?

Może zainteresować Cię też: