Polski rząd każe przekładać kierownice. Tylko po co?

| Aktualizacja:

Czy Unia Europejska dopnie swego i już wkrótce rejestracja "anglika", czyli auta z kierownicą po prawnej stronie, będzie w Polsce możliwa? Dotychczas, by do tego doszło, trzeba było auto najpierw przerobić. Komisja Europejska uważa jednak, że domaganie się przekładki jest bezprawne. O co chodzi w tym sporze? A tam, gdzie są wątpliwości, odpowiedź nasuwa się sama...

wróć do artykułu
 • ~janek86
  (2013-12-31 15:46)
  Poczta amerykanska rozwozi przesylki furgonem z kierownica po prawej stronie. Ile wypadkow maja listonosze wychodzac z wozu? jesli sa takowe to skrecajac stope ale nigdy kolizje z nadjezdzajacym pojazdem. Wiele kierowcow ginie wlasnie wychodzac ze swego samochodu w zderzeniu z innym pojazdem. Czy Poczta Amerykanska, ktora jest agencja rzadowa zamowila swoje pojazdy tak poprostu z widzimisia?
  Obliczyli straty wynikajace z tego typu zdarzen i postanowili zamowic pojazdy z kierownica po prawej stronie. Koszt niemal identyczny jak pojazdu z kierownica po lewej stronie - i zero wypadkow. Moze nie mowic o oszczednosciach lecz o gospodarnosci, bo sztuka jest zapobiec zbednego wydawania srodkow, ktore sa potrzebne by rywalizowac z firmami poczto podobnymi. Jesli chodzi o "anglika" w Polsce- pewnie wlasciciele nie maja kolizji wychodzac ze swego pojazdu, ale maja bole glowy w kontaktach z Ministerstwem Komunikacji.
 • ~Ironiamus
  (2013-12-31 18:04)
  Rząd? Czyli premier? Ciekawe jak ten premier znajduje czas na podejmowanie decyzji o brytyjskiej kierownicy. Pan redaktor Kapiszoniewski to wie.
 • ~Skuba
  (2014-01-01 10:33)
  Urzędasy muszą przecież coś robić! To po prostu sposób na utrudnianie życia obywatelowi! Nie słyszałem o wypadku którego powodem byłaby obecność kierownicy po prawej stronie!
 • ~olmaria7
  (2014-01-01 12:53)
  polski r ząd musi przekładac kierownicę bo jest wiernopoddańczy krajowi, który przegrał wojnę.
 • ~Zgredek
  (2014-01-01 13:44)
  I J. Kapiszewski zapominał dodać o istotnej cesze naszych. Czystej, bezinteresownej zawiści. Auto z kierownicą z prawej strony? Był/ła w Anglii i sobie przywiózł, sprzedał - bogaci się. A więc trzeba takiej osobie dokopać.
  Nasze elity walczą o jedno - mnie wolno wszystko /np. agenci Watykanu, sędziowie, prokuratorzy, ministrowie/ a tobie durniu podrzucę walkę z czarownicami, niewłaściwym podpisem delegacji a teraz z gender, i nie orzekam. Żryjcie się między sobą, a my będziemy sędziami tego sporu. Za co nam będziecie płacić tyle ile chcemy.
 • ~ghj
  (2014-01-01 14:18)
  Nie róbmy żartów...
  Polska to nie daleki bazdrożny wschód gdzie umiejscowienie kierownicy nie ma większego znaczenia bo tam mało kto ma samochód.
  W Polsce ruch jest duży, a nawet bardzo duży i kierowca musi zwyczajnie w świecie widzieć gdzie jedzie. "Angliki" to uniemożliwiają.
  Biorąc dodatkowo pod uwagę, że używane auta są w UK śrdenio dwa razy tańsze niż w Polsce to szybko doprowadziłoby do zalania nas takimi samochodami i nieuniknionych wypadków z ich udziałem.

  Jestem zdecydowanie przeciw możliwości rejestracji "anglików". To są samochody przystosowane do ruchu lewostronnego i w takim ruchu powinny się poruszać.
 • ~bumar
  (2014-01-01 15:36)
  Polski rząd każe przekładać kierownice. Tylko po co?
  Glupie pytanie, teraz na potege zabijaja sie siedziac za kolkiem po lewej stronie a co bedzie gdy usiada po prawej stronie - masakra!
 • ~żart
  (2014-01-01 17:11)
  "Oszołomy" przekładają "forsę" (pieniądze) z lewej "kieszeni" do prawej - PO(srańce).
  Im "wolno" MA(tołkom).
 • ~los
  (2014-01-21 22:00)
  Czym jest jezdzic bezpieczniej golfem III z kierownica po lewej stronie wartym 5tys zl czy audi z 2003r z kierownica po prawej stronie wartym 1000f?