Prokurator Seremet sparaliżuje fotoradary

| Aktualizacja:

Prokurator generalny Andrzej Seremet uważa, że wskazywanie przez właścicieli pojazdów sprawcy wykroczenia np. uwiecznionego przez fotoradar jest niezgodne z konstytucją. W połowie lutego złożył w tej sprawie wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, podważając art. 93 ust. 3 kodeksu wykroczeń. Jeśli prokurator ma rację, utrudni to lub wręcz zablokuje drogę do wystawiania dużej części kar takim służbom jak Główny Inspektorat Transportu Drogowego, straże miejskie i gminne czy policja.

wróć do artykułu
  • ~przywalmi
    (2013-03-05 08:21)
    Brawo Seremet może w końcu do czegoś się przyda
  • ~koko
    (2013-03-05 09:56)
    dobrze ze klient sie obudzil
    ten kraj z praworzadnoscia nie ma nic wspolnego
    dziadek powinnien isc na emeryture i nie blokowac miejsca , skoro sie na niego nie nadaje, niech sie schowa za procedurami zeby go nie bylo widac !!!
    trzeba przewietrzyc nieudolna prokurature , stajnie Augiasza NATENTYCHMIAST
  • ~kamil
    (2013-03-24 15:29)
    roooo tak
  • ~Piotr z Wrocławia
    (2013-03-07 12:49)
    Można zatem parkować na przejściach dla pieszych, na chodnikach bez pozostawienia centymetra choćby przejścia, można w zatokach autobusowych, na skrzyżowaniach itd., bo to wszystko są wykroczenia z art. 97 kodeksu wykroczeń w związku z odpowiednim artykułem ustawy prawo o ruchu drogowym. Hulaj dusza piekła nie ma!
  • ~Genitaliusz
    (2013-03-05 12:55)
    Rostowski się zdziwi nieco z uwagi na to , że założył znaczne wpływy z "fotoradarów".
  • ~ITD
    (2013-03-05 12:08)
    No, ale MY musimy kogoś ukarać!
    Nam jest obojętne kto to będzie.
    Płacić trzeba.
    Budżet tonie!
    Vincent nie śpi.
  • ~Tak ,to jest możliwe technicznie
    (2013-03-05 11:56)
    Prokurator Seremet sparaliżuje fotoradary


    Pewnie rozpocznie bieg z nieprzepisową prędkością po kraju paraliżując te radary.
  • ~zasmucony
    (2013-03-05 11:46)
    No to wzrost PKB szlag trafi :(
  • ~Jan Stańczyk
    (2013-03-05 11:01)
    Większość działań i postępowań rządy Tuska jest nie zgodna z konstytucją . niedouki naciągają przepisy prawa do swoich korzyści. Takich mamy wykształciuchów.
  • ~FACEBOOK- stop fotoradarom stacjonarnym i mobilnym
    (2013-03-05 10:57)
    Stop Fotoradarom Stacjonarnym i Mobilnym- poprzyj akcje na facebooku
  • ~Tofik
    (2013-03-05 10:13)
    Łysy Vincent chyba POpełni harakiri, albo spieprzy do Anglii. Dziura w budżecie będzie większa niż Himalaje.
  • ~edek
    (2013-03-05 10:16)
    Problem w tym, że PROKURATURA SEREMETA paraliżuje w Polsace wszystko a zwłaszcza firmy, niewinnych ludzi. Nieudolnośc widać przy śledztwie ws. katastrofy pod Smolenskiem.
  • ~gabryjel
    (2013-03-05 09:54)
    no i dobrze, wszystko powinno odbywać się w świetle prawa. mi na szczęście fotoradary nie nabruździły jeszcze, bo jeżdżę z Yanosikiem i mnie ostrzega o nich i innych kontrolach
  • ~RealLive
    (2013-03-05 08:26)
    kolejna dobra ustawa z szuflady rudego Złodzieja :D oby tak dalej - ynteligenci są z rudego baaardzo dumni - obiecują 100% poparcia w najbliższych wyborach na szefa warzywniaka :D
  • ~pingwin
    (2013-03-05 09:52)
    Codziennie jest lamana konstytucja w wielu sprawach i co i nic Polacy obudzcie sie Karly potrzebuja nas do okradania z zarobionych pieniedzy. Oni zyja jak paniska , zadne prawo ich nie dotyczy.
  • ~stan
    (2013-03-05 09:33)
    Właśnie dostałem taki mandat z fotoradaru - co mam robić - przyznać sie czy to olać -pliz radę-?
  • ~micek
    (2013-03-05 09:17)
    E tam gra pod publiczkę. I tak będzie trzeba płacić za mandaty.
    Taka zadyma żeby odwrócić uwagę od spraw istotnych czyli rozkładu naszego państwa przez tych złodziei z PO
  • ~o boski Doniu - klaniamy ci się
    (2013-03-05 09:13)
    O laboga, skąd wadza z PO weźmie na swoje premie ?
    Pewnie odbiorą z pół miliona rent i nie dadzą z tyle emerytur !!!
  • ~BRUDNY
    (2013-03-05 09:08)
    A na zdjęciu fotoradaru widzisz bałwanie właściciela pojazdu ??!! Leczyć się pora i czas !!
  • ~BRUDNY
    (2013-03-05 09:05)
    A widzisz bałwanie na zdjęciu właściciela pojazdu ?!!! Lecz się darmozjadzie !!!