Nowe przepisy z przykrą niespodzianką. Nie umiesz skręcać, tracisz prawo jazdy

| Aktualizacja:

Jak zrobić zakręt w poślizgu na drodze o szerokości 7 m – głowią się eksperci. A tego wymaga prawo... Według ekspertów, rozporządzenie regulujące ten obowiązek jest niewykonalne.

wróć do artykułu
  • ~kierowca
    (2013-12-10 21:04)
    Co zrobic zeby nie uderzyc w drzewo , co zrobic zeby nie przejechac przechodnia, co zrobic zeby nie wpasc do rowu, co zrobic zeby..., tego uczli na kursie 30 lat temu ale wtedy nikt nie myslal jak oskubac obywatela z ostatniego grosza.
  • ~florek
    (2012-10-31 19:52)
    Tuska z kolegami ma pomysły, a niech sam nam pokaże jak robi poślizgi
  • ~ktos
    (2012-09-12 13:44)
    I bardzo dobrze, teraz Polacy powinni jeździć do krajów sąsiednich, gdzie będą mogli zrobić prawo jazdy w normalnych, ludzkich warunkach!!!
    Skoro dostosowują wszystkie przepisy do unijnych, to czemu bez.mózgi nie wprowadzą przepisu:
    - podczas egzaminu praktycznego obowiązkowa obecność instruktora nauki jazdy (tak jest np. w Niemczech),
    - zniesienie I części egzaminu praktycznego - placu manewrowego, na którym i tak nic już nie ma( brak tej części również w Niemczech),
    - wprowadzenie możliwości wyboru na jaką skrzynię biegów decydujemy się idąc na kurs prawka (i tak również jest w Niemczech), aby kursant mógł wybrać, czy będzie chciał zdobyć prawo jazdy na skrzynię manualną (po zdobyciu prawka może jeździć skrzynią manualną bądź automatyczną), czy decyduje się tylko na skrzynię automatyczną (i wtedy po zdaniu egzaminu może prowadzić samochody tylko ze skrzynią automatyczną).

    To są zmiany dla wygody ludzi, a nie to co wyprawiają teraz. Kolejny bubel, w kolejnej szalenie ważnej kwestii.

    Jakby nie patrzeć każda branża jest już przez PO-PSL sp..dolona.
  • ~maniek
    (2012-09-05 21:59)
    Myślą jak jeszcze utrudnić życie ludziom.Może jeszcze trzeba poświęcić to prawo do jazdy, bo jak nie to też trzeba będzie oddać.Poświęcenie co łaska ale nie mniej jak 500 zł.
    Wprowadzają obowiązkowe dopłaty przez organizowanie kursów dokształcających by zebrać jak najwięcej pieniędzy a to wszystko powinno być na kursie prawa jazdy i już za te pieniądze. Nie podrożało panie Szklarski, bo i tak za dużo kosztuje egzamin.
    A tak naprawdę to trzeba budować bezpieczne drogi a nie kombinować .Wprowadzają ograniczenia do 30 w miastach i chcą uczyć wychodzenia z poślizgu.
  • ~123
    (2012-09-04 15:46)
    powinno sie wybudowac więcej torów. nawet takich jak miedziana góra w kielcach
    mlodzi by sie jezdzic nauczyli i wyszaleli
  • ~666
    (2012-09-04 14:16)
    ~Speedy2012-09-04 11:12

    Szkolenia bezpiecznej jazdy polegają na nauce jak w poslizg nie wpasć a nie na trenowaniu poślizgów kontrolowanych.Płyta poślizgowa służy zbieraniu doswiadczenia co dzieje się z samochodem jak wpadnie w poślizg i jak się ratować.

    Wreszcie jakiś dobrze poinformowany.
  • ~nuszcz
    (2012-09-04 13:46)
    idioci wszedzie idioci
  • ~CeeL
    (2012-09-04 13:15)
    Czekam, kiedy nasi "spece" wprowadzą obowiązek egzaminu z DACHOWANIA przez kursantów oraz ratowania się z WPADNIĘCIA DO WODY...
  • ~Tonino
    (2012-09-04 13:05)
    Co ci debile jeszcze nie wymyślą ? W tym kraju zaczyna się już żyć jak na Białorusi. Tu tylko mają się dobrze politycy ,oszuści i złodzieje.
  • ~ON1224
    (2012-09-04 12:54)
    Chore te bzdetne przepisy,chyba kretyn bez prawka to wymysla.
  • ~QueSeraSera
    (2012-09-04 12:39)
    No bo, wicie rozumicie, geniusze z PO-PSL stworzyli nowe prawo. Jak zwykle mieli dobre chęci i wyszło jak zwykle
  • ~PIo
    (2012-09-04 12:28)
    No to ciekawe kto z działaczy przez przypadek wybudował taki ośrodek ostatnio? ;)
  • ~lody bambino
    (2012-09-04 12:27)
    Ciekawe którego POllityka syn zatrudnił się w auto szkole?
  • ~struś pędziwiatr
    (2012-09-04 12:26)
    Brawo, Brawo, Brawo!!!


    Będzie mniej lewych i nie umiejących jeździć kierowców!!!

    Mniej kobiet i zawalidrogów na drodze...

    To bardzo dobre przepisy!


    ...

    No chyba, że ludzie będą obchodzić przepisy i robić prawa jazdy za granicą...

    ..
  • ~cb
    (2012-09-04 12:25)
    POlszewicki liberalizm i zielona wyspa Tuska.Ludzie kogo wy wybraliście?! W Stanach prawko prawie od ręki.Uczmy się od innych.Platforma to partia absurdów!
  • ~wyborca
    (2012-09-04 12:11)
    Wyślijcie jeszcze pieszych na obowiązkowy kurs: jak się nie przewrócić na oblodzonym chodniku. I każdego skasować na dwie stówy. Miliardy popłyną do budżetu.
  • ~kierowca
    (2012-09-04 12:06)
    O co chodzi? O wyciągniecie od ludzi dodatkowych pieniędzy. Kierowcy są najłatwiejszym celem. Ja proponuję natomiast, żeby wyborcy PO się dobrowolnie opodatkowali na rzecz swojego ukochanego rządu. A od innych ludzi niech ten zakichany rząd się odczepi.
  • ~stern
    (2012-09-04 12:06)
    Ciągle nowe regulacje, kontrole, groźby, represje. Ot, i Polska
  • ~eress
    (2012-09-04 11:38)
    O i to są poważne sprawy, a nie pierniczenie cały dzień o Amber Gold i smoleńskie komisje, albo expose ignoranta Kaczyńskiego.
  • ~Speedy
    (2012-09-04 11:12)
    Szkolenia bezpiecznej jazdy polegają na nauce jak w poslizg nie wpasć a nie na trenowaniu poślizgów kontrolowanych.Płyta poślizgowa służy zbieraniu doswiadczenia co dzieje się z samochodem jak wpadnie w poślizg i jak się ratować.