Resort Nowaka zdecydował o losie kierowców. Nie będziesz zadowolony

| Aktualizacja:

Nie ma szans na zniesienie obowiązku całodobowej jazdy na światłach mijania w okresie wiosenno-letnim. Resort transportu nie znajduje dla tego pomysłu uzasadnienia...

wróć do artykułu
  • ~Krzycho
    (2012-07-16 10:45)
    Jeśli jazda na światłach uchroniła jedno życie to gra jest warta świeczki. A do tych skrobidup którym to się nie podoba, jak cię nie stać na paliwo do samochodu to dymaj piechotą , w końcu nie ma obowiązku posiadania samochodu.
  • ~Świetlik
    (2012-07-16 11:02)
    W pierwszych trzech latach funkcjonowania nakazu na polskich drogach zginęło o 206 osób mniej w zderzeniach czołowych i o 132 mniej pieszych zostało potrąconych przez samochody niż w analogicznych okresach, kiedy obowiązku jeszcze nie było - podaje resort.

    moje wnioski: piesi koniecznie muszą chodzić z włączonymi światłami.
  • ~przywalmi
    (2012-07-16 13:01)
    WIĘKSZOŚĆ PISDZIELCÓW I TAK NIE MA PRAWKA A O WŁĄCZANIU ŚWIATEL WYPOWIADAJĄ SIĘ PIERWSI...JESTEM W 100 % ZA WŁĄCZONYMI ŚWIATŁAMI W DZIEŃ PIONIEWAŻ DUŻO JEŻDŻE I WIDZĘ RÓŻNICĘ Z I BEZ...PISDZIELEC TEŻ WIDZI ALE ZA 5 ZŁ OSZCZĘDNOŚCI W ROKU WOLI BYĆ MNIEJ WIDOCZNY

    Co sie wcale nie dziwie oni wolą być niewidoczni z wyjątkiem misięcznic bo tak jak na miesięcznicach nie maja nic do zaoferowania
  • ~GR....
    (2012-07-16 11:04)
    Jezeli jazda na swiatlach moze wplynac na uratowanie chociaz jednego zycie .. to tu juz jest sukces, zapewne z ta zmiana zmniejszy sie liczba ofiar w ruch drogowym...bardzo dobry pomysl.. popieram.. w 100 %...
  • ~Marek
    (2012-07-16 11:23)
    W innych państwach w okresie letnim nie jeżdżą na włączonych światłach i to wcale nie oznacza,że nie dbają o bezpieczeństwo na drogach.
    POmatoły ostatnio też wymyśliły coś czego nie ma na całym świecie tzn.lek jest u nas refundowany na nie wszystkie choroby tj. raz jest refundowany a w innym przypadku już nie...We wszystkich krajach lek refundowany jest refundowany
    w każdym przypadku chorobowym .Partia Obłudników to są wysokiej klasy specjaliści od mieszania,siania zamętu,manipulowania i bałaganu a za wszystko
    zapłacą obywatele szczególnie starsi mając na dodatek wszelkie utrudnienia
    w dostępie doleczenia.
  • ~Zuzia
    (2012-07-16 11:25)
    Badania w Niemczech i w Austrii wykazały, że jest odwrotnie - kierowcy mniej zwracają uwagę na nieoświetlonych pieszych i na rowerzystów. Identyczne wyniki w USA. A u nas - nie oszukujmy sie - dziura w budżecie, aż gwiżdże. Chodzi o VAT od dodatklowo (a niepotrzebnie) spalonego paliwa. Nadto jazda na światłach mijania powoduje wydzielenie do atmosfery dwutlenku węgla w ciągu roku tyle, ile wydziela Elektrownia Kędzierzyn-Koźle. Ile osób zmarło na skutek tej dodatkowej emisji - zwłaszcza w dużych miastach, gdzie świecenie w korku na zderzak poprzednika naprawdę nic nie daje.
  • ~do GR
    (2012-07-16 11:32)
    GR- ja też uważam ten przepis za zasadny , lecz chciałabym żeby oprócz świateł podczas jazdy , były stale włączone klaksony albo jakieś syreny -to na pewno w znacznym stopniu zwiększyłoby bezpieczeństwo na drogach !
  • ~lol
    (2012-07-16 11:42)
    S...ny tepe glaby.
  • ~Czytelnik
    (2012-07-16 11:41)
    Ciekawe dlaczego madrzejsze kraje zniosly wlaczanie swiatel przez caly dzien. Dlatego bo to nie poprawilo bezpieczenstwa, a wracz przeciwnie. Uczmy sie od madrzejszych i nie cwaniakujmy jak PO.
  • ~A.Olszewski
    (2012-07-16 11:46)
    Ciekawe który poseł lub minister ma udziały w tym przekręcie? Kto ma fabryke, hurtownie żarówek, akumulatorów itp...Granda...
  • ~jedrek35
    (2012-07-16 11:52)
    jazda na swiatlach przez caly rok to zasluga lobbystow z branzy zarowek,akumulatorow,paskow ,alternatorow etc.w tym zascianku musi zawsze byc inaczej na zlosc kierowcom.wystarczy popatrzec na organizacje ruchu drogowergo,na ograniczenia szybkosci,ktore sa dopasowane do taboru z lat 60-tych typu warszawa,nysa,syrena.najlepiej zatrzymac ruch bedzie bezpieczniej
  • ~antyPO
    (2012-07-16 11:55)
    Dla zwoleników świateł prosze poczytać : .http://dadrl.pl/
  • ~byznesmen
    (2012-07-16 12:24)
    ale swoi zajmoja sie z chin importem zarowek i to sie liczy
  • ~spostrzegawczy
    (2012-07-16 12:24)
    Wszystkie komentarze to jak zwykle polska durnota filozofów. W Krajach Skandynawskich jest obowiązek jazdy na światłach od wielu lat i nikt z tym nie walczy. Jak zwykle dyskusje polskie o niczym. Po...bany Naród.
  • ~GAG
    (2012-07-16 12:32)
    WIĘKSZOŚĆ PISDZIELCÓW I TAK NIE MA PRAWKA A O WŁĄCZANIU ŚWIATEL WYPOWIADAJĄ SIĘ PIERWSI...JESTEM W 100 % ZA WŁĄCZONYMI ŚWIATŁAMI W DZIEŃ PIONIEWAŻ DUŻO JEŻDŻE I WIDZĘ RÓŻNICĘ Z I BEZ...PISDZIELEC TEŻ WIDZI ALE ZA 5 ZŁ OSZCZĘDNOŚCI W ROKU WOLI BYĆ MNIEJ WIDOCZNY
  • ~alex
    (2012-08-04 10:50)
    Jak światła w samochodzie ci przeszkadzają to już jest źle, a jak zacznie ci przeszkadzać światło w lodówce to tylko psychiatra ci pomoże.

Może zainteresować Cię też: