Resort Nowaka zdecydował o losie kierowców. Nie będziesz zadowolony

| Aktualizacja:

Nie ma szans na zniesienie obowiązku całodobowej jazdy na światłach mijania w okresie wiosenno-letnim. Resort transportu nie znajduje dla tego pomysłu uzasadnienia...

wróć do artykułu
  • ~Jędrek
    (2012-07-16 17:11)
    Jakoś w Paryżu nie widziałem aut z zapalonymi światłami.Aha!Tam Tusk nie rządzi:)
  • ~Król Maciuś I
    (2012-07-16 17:22)
    A CZY NA OBIADO -KOLACJI W TEJ SAMEJ RESTAURACJI BYŁ JAROSŁAW KACZYŃSKI vel Smoleński był nieco póżniej .?
  • ~a ja się cieszę,że jestem widziany
    (2012-07-16 18:07)
    gdy jadę na światłach i mam w 4 literach to czy moje auto spali 20 czy 21 litrów na sto kilometrów !!!
  • ~trew
    (2012-07-19 21:44)
    Samochód na światłach DZIENNYCH LED nie spala ani grama więcej paliwa, a jeżeli już to jest to niemierzalne. Skąd to oburzenie skoro można używać świateł LED? Na Allegro takie full wypas z atestem, homologacją i modułem, kosztują 70-100 zł. Cieszyć się należy że w zeszłym roku zmodyfikowano ten przepis i nie trzeba podłączać tylnych świateł i podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Zawodowi kierowcy mówią krótko: JAZDA NA ŚWIATŁACH JEST BEZPIECZNIEJSZA.
  • ~Tom01
    (2012-07-20 12:19)
    Do "O co biega jakas". Cały świat jeżdzi na światłach? Chyba nie TEN świat. Na Ziemi na ok 200 krajów obowiązek świateł jest w 20-tu z czego 15 to "demoludy" w których w krótkim czasie "załatwiono" takie przepis. ŻADEN kraj o rozwiniętej motoryzacji nie ma takiego przepisu ani nawet się go nie rozważa. Wiele krajów zajęło oficjalne stanowiska w odpowiedzi na lobbing, argumentując że nie zamierza niczego takiego wprowadzać, gdyż taka regulacja nie wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo ruchu drogowego.
  • ~Tom1
    (2012-07-20 12:25)
    Kolego "spostrzegawczy". W Szwecji wymyślono używanie świateł w dzień żeby się ludziom nie myliło którą stroną mają jeździć bo Szwecja w latach 50-tych zmieniała ruch z lewo na prawostronny! Z czasem wypadków z tego powodu ubyło, co przypisano światłom i od tego czasu utrzymuje się ów mit jako element marketingowy o bezpieczeństwie Szwecji i szwedzkich samochodów.
  • ~xyz
    (2012-07-16 13:39)
    Do '~spostrzegawczy' Zakładaj lepsze okulary i włącz rozum. Tam jest blisko bieguna i szarówka lub mrok panuje ZNACZNIE DŁUŻEJ niż w pozostałej części Europy. Nie broń łobuzów i kretynów, którzy tę głupotę wprowadzili u nas!
  • ~hubert
    (2012-07-16 13:30)
    Artykuł jest nierzetelny, bo nie ma konieczności używania świateł mijanie, jeżeli masz włączone światła dzienne.
  • ~vis
    (2012-07-16 10:09)
    debil debilem pogania
  • ~Zenek
    (2012-07-16 10:47)
    PO czyli Partia Obłudników obiecywała,że wszystkim będzie żyło się lepiej...
    A mamy ogólny bałagan i totalny brak kompetencji na każdym odcinku rządzenia gospodarką,państwem,nie dbanie o interes Polski i Polaków.Do tego ogólna drożyzna i likwidacja polskiego przemysłu,szkolnictwa,służenie obcym /Niemcom i Rosji / ,całkowite bezprawie nikt za nic nie odpowiada i kwitną interesy kolesiów
    z POmatolstwa.Wiadomo,że nie ma potrzeby jeżdżenia cały dzień na włączonych światłach,że spala się wtedy więcej paliwa co powoduje większe zanieczyszczenie środowiska naturalnego itd.ale czy to POmatołów obchodzi,że niszczą budżety domowe obywateli ? Właśnie o to chodzi,żeby żyło się lepiej tylko kolesiom POmatołów a reszta obywateli się nie liczy.Głosowaliście na Partię Oszustów to macie coście wybrali.
  • ~jazu
    (2012-07-16 09:09)
    "Należy stwierdzić, że obowiązek ten korzystnie wpływa na bezpieczeństwo ruchu drogowego" – zauważa Tadeusz Jarmuziewicz
    szczegolnie w godzinach szczytu czekajac na zielone swiatlo, na skrzyzowaniach i poruszajac sie w tempie 20 km/godz za autobusem baranie durny.
  • ~fan
    (2012-07-16 10:09)
    RABOWAĆ SZOFERÓW RABOWAĆ - NIECH CHODZA NA PIECHOTĘ I śWIECĄ GOŁYMI TYŁKAMI!!!
  • ~der
    (2012-07-16 10:13)
    Lody,lody.
  • ~Zenek
    (2012-07-16 10:18)
    To jest kolejny przykład niszczenia Polaków przez POmatoły.Wszystko to wprowadzili dlatego,żeby doprowadzić do tego,by wszystkim żyło się lepiej ...
    Niech płacą więcej za paliwo i zużywają go więcej,chociaż takiej potrzeby nie ma,
    najważniejsze,że następuje większe zanieczyszczenie środowiska naturalnego.
    PO czyli Partia Obłudników kpi sobie z Polaków rujnując ich budżety domowe,
    ogólna drożyzna i powszechny,ogólny bałagan oraz brak kompetencji na każdym
    odcinku.Nie dbają o polski interes narodowy,szkodzą Polsce i Polakom a służą obcym /Niemcy i Rosja/.Głosowaliście na POmatołów to macie coście wybrali.
  • ~a5
    (2012-07-16 10:44)
    Szczególnie to widać gdy mocno świeci słońce
  • ~amarekr
    (2012-07-16 10:24)
    po pierwsze nie na światłach mijania tylko na światłach dziennych /jest taka kategoria/ po drugie jeździjmy na drogowych to będzie jeszcze większy spadek wypadków bo świecą mocniej i jaśniej w korkach również
  • ~widz
    (2012-07-16 10:26)
    Nawet w Ameryce nie ma obowiazku jazdy na swiatlach w okresie letnim.Te wszystkie ustawy sa CHORE jak caly OBECNY RZAD,ktory WYNISZCZA SWIADOMIE POLAKOW I POLSKE ,zale ludzie sie opamietaja NA PEWNO i wywioza was na TACZKACH
  • ~szyderca
    (2012-07-16 10:29)
    dawno nie słyszałem ani nie czytałem takich bredni jak Podsekretarza.
    "po wyrwaniu szóstej nóżki mucha ogłuchła - ogłosił badacz - nie wykonuje bowiem polecenia IDŹ.
    wiem, że poziom szkolnictwa i inteligencji spada - ale sięga to aż do szczebla ministerialnego?
  • ~aw
    (2012-07-16 10:33)
    Widać austriakom nie zależy na poprawie bezpieczeństwa bo znieśli obowiązek jazdy na światłach przez cały dzień.niestety polscy kierowcy jakby im pozwolic jeździc bez świateł to nawet w deszcz czy śnieżyce by pewnie nie włączyli bo przecież jest dzień .niektórych myslenie boli
  • ~dlatego jest ministrem
    (2012-07-16 10:43)
    To kraj niewoników. Jarmuziewicz to zwykły skorumpowany prymitywny gangster!!!
    Świetnie sie wpisuje w rząd oszusta prymitywa Tuska.