Resort Nowaka zdecydował o losie kierowców. Nie będziesz zadowolony

| Aktualizacja:

Nie ma szans na zniesienie obowiązku całodobowej jazdy na światłach mijania w okresie wiosenno-letnim. Resort transportu nie znajduje dla tego pomysłu uzasadnienia...

wróć do artykułu
  • ~jazu
    (2012-07-16 09:09)
    "Należy stwierdzić, że obowiązek ten korzystnie wpływa na bezpieczeństwo ruchu drogowego" – zauważa Tadeusz Jarmuziewicz
    szczegolnie w godzinach szczytu czekajac na zielone swiatlo, na skrzyzowaniach i poruszajac sie w tempie 20 km/godz za autobusem baranie durny.
  • ~fan
    (2012-07-16 10:09)
    RABOWAĆ SZOFERÓW RABOWAĆ - NIECH CHODZA NA PIECHOTĘ I śWIECĄ GOŁYMI TYŁKAMI!!!
  • ~vis
    (2012-07-16 10:09)
    debil debilem pogania
  • ~der
    (2012-07-16 10:13)
    Lody,lody.
  • ~Zenek
    (2012-07-16 10:18)
    To jest kolejny przykład niszczenia Polaków przez POmatoły.Wszystko to wprowadzili dlatego,żeby doprowadzić do tego,by wszystkim żyło się lepiej ...
    Niech płacą więcej za paliwo i zużywają go więcej,chociaż takiej potrzeby nie ma,
    najważniejsze,że następuje większe zanieczyszczenie środowiska naturalnego.
    PO czyli Partia Obłudników kpi sobie z Polaków rujnując ich budżety domowe,
    ogólna drożyzna i powszechny,ogólny bałagan oraz brak kompetencji na każdym
    odcinku.Nie dbają o polski interes narodowy,szkodzą Polsce i Polakom a służą obcym /Niemcy i Rosja/.Głosowaliście na POmatołów to macie coście wybrali.
  • ~amarekr
    (2012-07-16 10:24)
    po pierwsze nie na światłach mijania tylko na światłach dziennych /jest taka kategoria/ po drugie jeździjmy na drogowych to będzie jeszcze większy spadek wypadków bo świecą mocniej i jaśniej w korkach również
  • ~widz
    (2012-07-16 10:26)
    Nawet w Ameryce nie ma obowiazku jazdy na swiatlach w okresie letnim.Te wszystkie ustawy sa CHORE jak caly OBECNY RZAD,ktory WYNISZCZA SWIADOMIE POLAKOW I POLSKE ,zale ludzie sie opamietaja NA PEWNO i wywioza was na TACZKACH
  • ~szyderca
    (2012-07-16 10:29)
    dawno nie słyszałem ani nie czytałem takich bredni jak Podsekretarza.
    "po wyrwaniu szóstej nóżki mucha ogłuchła - ogłosił badacz - nie wykonuje bowiem polecenia IDŹ.
    wiem, że poziom szkolnictwa i inteligencji spada - ale sięga to aż do szczebla ministerialnego?
  • ~aw
    (2012-07-16 10:33)
    Widać austriakom nie zależy na poprawie bezpieczeństwa bo znieśli obowiązek jazdy na światłach przez cały dzień.niestety polscy kierowcy jakby im pozwolic jeździc bez świateł to nawet w deszcz czy śnieżyce by pewnie nie włączyli bo przecież jest dzień .niektórych myslenie boli
  • ~dlatego jest ministrem
    (2012-07-16 10:43)
    To kraj niewoników. Jarmuziewicz to zwykły skorumpowany prymitywny gangster!!!
    Świetnie sie wpisuje w rząd oszusta prymitywa Tuska.
  • ~a5
    (2012-07-16 10:44)
    Szczególnie to widać gdy mocno świeci słońce
  • ~Krzycho
    (2012-07-16 10:45)
    Jeśli jazda na światłach uchroniła jedno życie to gra jest warta świeczki. A do tych skrobidup którym to się nie podoba, jak cię nie stać na paliwo do samochodu to dymaj piechotą , w końcu nie ma obowiązku posiadania samochodu.
  • ~Zenek
    (2012-07-16 10:47)
    PO czyli Partia Obłudników obiecywała,że wszystkim będzie żyło się lepiej...
    A mamy ogólny bałagan i totalny brak kompetencji na każdym odcinku rządzenia gospodarką,państwem,nie dbanie o interes Polski i Polaków.Do tego ogólna drożyzna i likwidacja polskiego przemysłu,szkolnictwa,służenie obcym /Niemcom i Rosji / ,całkowite bezprawie nikt za nic nie odpowiada i kwitną interesy kolesiów
    z POmatolstwa.Wiadomo,że nie ma potrzeby jeżdżenia cały dzień na włączonych światłach,że spala się wtedy więcej paliwa co powoduje większe zanieczyszczenie środowiska naturalnego itd.ale czy to POmatołów obchodzi,że niszczą budżety domowe obywateli ? Właśnie o to chodzi,żeby żyło się lepiej tylko kolesiom POmatołów a reszta obywateli się nie liczy.Głosowaliście na Partię Oszustów to macie coście wybrali.
  • ~Świetlik
    (2012-07-16 11:02)
    W pierwszych trzech latach funkcjonowania nakazu na polskich drogach zginęło o 206 osób mniej w zderzeniach czołowych i o 132 mniej pieszych zostało potrąconych przez samochody niż w analogicznych okresach, kiedy obowiązku jeszcze nie było - podaje resort.

    moje wnioski: piesi koniecznie muszą chodzić z włączonymi światłami.
  • ~GR....
    (2012-07-16 11:04)
    Jezeli jazda na swiatlach moze wplynac na uratowanie chociaz jednego zycie .. to tu juz jest sukces, zapewne z ta zmiana zmniejszy sie liczba ofiar w ruch drogowym...bardzo dobry pomysl.. popieram.. w 100 %...
  • ~Marek
    (2012-07-16 11:23)
    W innych państwach w okresie letnim nie jeżdżą na włączonych światłach i to wcale nie oznacza,że nie dbają o bezpieczeństwo na drogach.
    POmatoły ostatnio też wymyśliły coś czego nie ma na całym świecie tzn.lek jest u nas refundowany na nie wszystkie choroby tj. raz jest refundowany a w innym przypadku już nie...We wszystkich krajach lek refundowany jest refundowany
    w każdym przypadku chorobowym .Partia Obłudników to są wysokiej klasy specjaliści od mieszania,siania zamętu,manipulowania i bałaganu a za wszystko
    zapłacą obywatele szczególnie starsi mając na dodatek wszelkie utrudnienia
    w dostępie doleczenia.
  • ~Zuzia
    (2012-07-16 11:25)
    Badania w Niemczech i w Austrii wykazały, że jest odwrotnie - kierowcy mniej zwracają uwagę na nieoświetlonych pieszych i na rowerzystów. Identyczne wyniki w USA. A u nas - nie oszukujmy sie - dziura w budżecie, aż gwiżdże. Chodzi o VAT od dodatklowo (a niepotrzebnie) spalonego paliwa. Nadto jazda na światłach mijania powoduje wydzielenie do atmosfery dwutlenku węgla w ciągu roku tyle, ile wydziela Elektrownia Kędzierzyn-Koźle. Ile osób zmarło na skutek tej dodatkowej emisji - zwłaszcza w dużych miastach, gdzie świecenie w korku na zderzak poprzednika naprawdę nic nie daje.
  • ~do GR
    (2012-07-16 11:32)
    GR- ja też uważam ten przepis za zasadny , lecz chciałabym żeby oprócz świateł podczas jazdy , były stale włączone klaksony albo jakieś syreny -to na pewno w znacznym stopniu zwiększyłoby bezpieczeństwo na drogach !
  • ~Czytelnik
    (2012-07-16 11:41)
    Ciekawe dlaczego madrzejsze kraje zniosly wlaczanie swiatel przez caly dzien. Dlatego bo to nie poprawilo bezpieczenstwa, a wracz przeciwnie. Uczmy sie od madrzejszych i nie cwaniakujmy jak PO.
  • ~lol
    (2012-07-16 11:42)
    S...ny tepe glaby.

Może zainteresować Cię też: