Bomba w prawie drogowym! Oto zupełnie nowe przepisy dla kierowców

| Aktualizacja:

Rząd Donalda Tuska wrzucił w przepisy ruchu drogowego granat! Za kierownicą będzie zupełnie inaczej niż do tej pory. A rewolucja zmiany zaskoczą wszystkich kierowców bez wyjątku - i tych obecnych, i tych przyszłych...

wróć do artykułu
 • ~HGW
  (2012-06-04 11:18)
  Przecież oni dbając o bezpieczeństwo wykluczają kierowców przez kolejne podwyżki benzyny, mniejszy ruch większe bezpieczeństwo...Teraz będą droższe mandaty i znów mniej osób stać na jazdę samochodem czyli znów poprawa bezpieczeństwa bo mniejsze natężenie ruchu... itd by żyło się lepiej...
 • ~oldi
  (2012-06-04 13:19)
  same gwiazdory, POkupowali setki aparatów fotograficznych, konkurs piękności jaki?
 • ~35 letni staż za kólkiem
  (2012-06-05 23:04)
  Mandaty powinny być wystawiane adekwatnie do przewinienia - tzn. inaczej jest, kiedy jadę nieprzepisowo na zabudowanej drodze w godzinach szczytu, a inaczej kiedy jadę tak samo nieprzepisowo o 1. rano, kiedy oprócz mnie i np. suszarki nie ma żywego ducha. Gdyby nie było bezsensownych kontroli w miejscach gdzie z pewnością się kogoś skasuje ( droga jak nigdy równa, bezludzie - choć zabudowane czymś tam ), a nie gdzie są potrzebne ( przy szkołach, normalnie w mieście przy skrzyżowaniach wyłapywać niepewnych baranów ), respekt przed przepisami i karami, a także policją drogową byłby dużo większy. Wysokość mandatów powinna być poza tym uzależniona od wysokości dochodów i wtedy nie będą potrzebne żadne punkty.
 • ~stary wyga zza kółka
  (2012-06-05 22:51)
  Największe szpanery to te z największymi i najdroższymi brykami. Tak drogimi, że na zestaw głośnomówiący już ich nie było stać albo wydaje im się, że szpanują podniesionym łokciem i telefonem w dłoni. Takim tez wydaje się, że ich auto - bo takie drogie, za nich też myśli i włącza kierunkowskazy kiedy trzeba - już kiedyś takiemu powiedziałem, żeby wrócił na furmankę, to wtedy znowu koń za niego pomyśli; a tak na serio to kolejne 5 punktów proponuję: 1. dla baranów, którzy włączają kierunkowskaz kiedy już są na pasie np. tylko do skręcenia w lewo ( A NIE PRZED ZMIANĄ PASA RUCHU !!! ) i migają tym kierunkowskazem aż do zmiany świateł ( często jeszcze z kopytem na hamulcu - i stój za takim nocą ) a 2. później, kiedy stoją na pasie przeznaczonym do ruchu prosto i w lewo, włączą kierunkowskaz, dopiero kiedy ruszą i zaraz staną, bo z przeciwnego kierunku muszą przepuścić pojazdy, a człowiek myślał, że szybciej przejedzie lewym pasem, kiedy prawy pełny i d ... 3. dla tych którzy nie wiedzą, że zamiar włączenia się do ruchu, trzeba też zasygnalizować kierunkowskazem; 4 dla tych, którzy nie wiedzą, gdzie mieszkają, albo dokąd jadą i gramolą się przez wieś, by w ogóle, a razem z kręceniem kółka włączyć kierunkowskaz; 5 dla tych, którzy nie wiedzą, że kiedy zamierzam zmienić kierunek jazdy, to przed ewentualnym hamowaniem, włączam kierunkowskaz, żeby ci za mną wiedzieli, po co hamuję; 6. dla debili, którzy na autostradzie zmieniając pas ruchu, szczególnie z lewego na prawy - HAMUJĄ !!! 7. dla cepów, którzy nie wiedzą, że mają w aucie dmuchawę i ciepłe powietrze dla zaparowanych szyb albo mają te luksusy zepsute; itd. itp. lista jest długa, a czasu mało ... 34 lata za kółkiem bez wypadku ( rocznie średnio 70 tyś. km ) , a mandaty tylko za prędkość na pustej szosie ... więc wiem o czym piszę ...
 • ~adam
  (2012-06-05 12:34)
  Narzekaja tylko te osoby które widać lubią zająć miejsce pod tesco niepełnosprawnemu albo wożą dzieci na kolanach. ACh, wy wszyscy idealni kierowcy. JEżdżę 8lat i nie dostałem ani jednego mandatu,czemu pytacie? Bo dziecko siedzi w foteliku,zestaw głośnomówiący mam w nawi a i przede wszystkim myślę,czego i Wam drogie baranki zycze. Jedz normalnie-mandatu nie bedzie a wtedy Vincent ma mniej kasy.
 • ~adam
  (2012-06-05 12:23)
  I bardzo dobrze. Ilu debili zajmuje swoim beemwu czy mietkiem miejsca dla niepełnosprawnych? ILe razy widać barana który wiezie dziecko na kolanach. A jak wypadek i dziecko do szpitala to wszyscy winni tylko nie kierowca. Miejsca pod tesco nie sa dla byczka który akurat wraca z siłowni tylko dla niepełnosprawnych a dzieciak ma siedzieć w foteliku. Zrozumcie to drodzy kierowcy!
 • ~Gieroppa
  (2012-06-05 10:53)
  "Liberalny" rząd, buuuahaha!
 • ~kTOS
  (2012-06-05 06:41)
  A gdzie ta BOOOOMBAAAAA??? Fakt kuzwa...
 • ~allo 11
  (2012-06-04 21:55)
  A podobna chodziło o bezpieczeństwo Polaków ,
  okazało sie ,że chodzi o kase
  ,pozazdroscił min R. samorządom wpływow z fotoradarow..
 • ~Stork
  (2012-06-04 21:45)
  Państwo wypłacające ludziom emerytury, w wysokości 900; zł, za kilkadziesiąt lat ciężkiej pracyi jednocześnie ustalające wysokość mandatów, w wysokości nawet przewyższających miesięczne uposażenie emeryta, jest państwem bandyckich Platfonsów. Odbierzmy nasze państwo tej sowieckiej małpie z brzytwą, zanim nas wszystkich liberalnie POwyrzyna
 • ~poznaniak42
  (2012-06-04 20:47)
  Do wszystkic zamieszczajcych krytyczne wpisy - JESTESCIE ZWYCZAJNYMI DURNIAMI - to nie przypadek ze Polacy znajduja sie w czolowce jesli chodzi o skutki wypadkow drogowych ( zwlaszcza smiertelnych ) - przyczyna - podejscie Polakow do prawa- PRZEPISY SA PO TO BY JE LAMAC , KAZDY ( prawie ) uwaza sie za Sumachera lub Kubice . Odpowiedzczie sobie sami - kiedy kupiliscie aktualna wersje Kodeksu Drogowego - moim zdaniem wiekszosc kierowcow to KO UNIKACYJ NI ANALFABECI - widzicie swoj samochod , siebie w tym samochodzie ( jako genialnego kierowce ) i cale to talatajstwo portuszajace sie po drogach obok was , no a jesli tyrafisie " baba za kierownica" katastrofa gotowa
 • ~Pawlo
  (2012-06-04 15:26)
  ~Do 10 danek

  Nie porównuj wielkości mandatów w Szwecji lub w Skandynawii
  do mandatów w Polski.
  Zarobki tu a tam.
  Państwo policyjne!
 • ~10 danek
  (2012-06-04 14:04)
  do rybki

  odpowiedz prawdziwego Polaka. Logiczna i na miejscu...
 • ~prorok
  (2012-06-04 14:03)
  Represyjność, wprpwadzanie coraz większych obostrzeń, ograniczanie demokracji, zwiększanie ilości policji, zmiana Straży miejskiej na Policję. - to wszystko przygotowania rządu PO/PSL do ewentualnej rozprawy z Narodem gdy Naród nie wytrzyma i wyjdzie na ulice.
 • ~auto
  (2012-06-04 13:58)
  Za głosowanie na Tuska i PO - 24 punkty i resocjalizacja obowiązkowa.
 • ~anka
  (2012-06-04 13:26)
  A ja na będę bardzo uważała, zero punktów, zero mandatów i co pan na to panie Rostowski. Budżet się zawali jeszcze szybciej. Jeśli były mandaty a nie było punktów można było machnąć ręką. Na punkty nie macham.
 • ~czytelnik 2
  (2012-06-04 12:58)
  Aby kogoś ukarać , rząd powinien sam na siebie spojrzeć i siebie karać za swoje nieróbstwo, a nie wyszukiwać gdzie to jeszcze ukarać Polaka.
 • ~kaktus
  (2012-06-04 11:25)
  Autorzy tych wszystkich, charakterystycznych dla panstw totalitarnych i policyjnycvh przepisow jeszcze piec lat temu przekonywali Polakow, ze to PiS wprowadza panstwo policyjne...? Pamietacie panstwo ile za "Kaczora" bylo fotoradarow a ile jest obecnie...? Zaostrzanie przepisow karnych wskazuje na bezsilnosc wladzy w walce z kryzysem i ma zapewnic chocby silowe utrzymanie sie przy wladzy...? Czy sie koncza takie marzenia przekonali sie komunisci w krajach KDL-u...! Ze wzgledu na szczegolna represyjnosc systemu rzadow PO-PSL przewiduje dla Polski scenariusz rumunski...? Za "takie" zaslugi musi byc bowiem adekwatna i "godna" odplata...?
 • ~Renifer
  (2012-06-04 12:37)
  Nie jestem entuzjasta rozmowy przez komorke w trakcie jazdy ale pragne poinformowac autorow powyzszych przepisow, ze Szwecja wlasnie zrezygnowala z karania za rozmowy przez komorke (dotychczas surowo karane). Badania wypadkow wykazaly, ze ta czynnosc nie wplynela na ich zwiekszenie.
  Czy w Polsce sa jakies statystyki popierajace decyzje czy jest ona oparta jedynie na "wrazeniu", ze moze to zagrazac bezpieczenstwu ruchu drogowego? Instalacje wspomagajace nie sa tu przedmiotem rozwazan.
 • ~rybka
  (2012-06-04 12:44)
  Do 10 danek - to się tam wyprowadź.