Pijacy nie trafią do więzienia? Rewolucyjny pomysł ministra

| Aktualizacja:

Miesięczny koszt utrzymania więźnia to 2,5 tysiąca złotych, a od wysyłania ludzi do więzienia nie zmniejsza się przestępczość. Dlatego rząd chce odpuszczać więzienie przyłapanym na drodze drobnym pijaczkom.

wróć do artykułu
  • ~Dawid
    (2012-03-26 19:53)
    A co z tymi co maja używki na własny użytek MATOLE donaldzie!?
  • ~hans
    (2012-03-26 20:06)
    Drobny pijaczek na drodze może być grożny na drodze, takim jak inni... dlaczego mają być traktowani ulgowo...To potencjalni zabójcy...na dodatek niereformowalni...
  • ~pobudka
    (2012-03-26 20:13)
    co juz na karaniu nie zbija sie poparcia wyborczego?
  • ~wiesio13 bicz na pisiory
    (2012-03-26 20:15)
    No to synalek Bolka będzie miał przechlapane
  • ~bgf
    (2012-03-26 20:19)
    I słusznie. Jak mordercy i gwałciciele nie mogą wjechać do puchy bo rowerzyści po dwóch piwach siedzą. to chyba słusznie nie?
  • ~kolka
    (2012-03-26 20:21)
    Z jednej strony to niby racja ,ale z drugiej za rozjechanie takiego pijaczka jadącego po drodze wężykiem też nie powinno być żadnej poważnej kary- co najwyżej wykroczenie drogowe karane 500 złotowym mandatem.
  • ~kendyrover
    (2012-03-26 20:27)
    biedna policja i prokuratura bo spadnie im w statystykach pozycja areszt i co???
  • ~bvxcv
    (2012-03-26 20:40)
    150 milionów rocznie na ochronkę dla idiotów? Przecież pijany rowerzysta zagraża głównie tylko sobie. Nawet jako motocyklista nie obawiam się tłumów pijanych rowerzystów, dla mnie każdy użytkownik drogi jest pijany ... a bynajmniej tak się zachowują. Jeżeli miałbym kogoś wsadzać do puszki za złą jazdę, to w pierwszej kolejności BLONDYNKI a zaraz za nimi STARUSZKÓW.
  • ~pra
    (2012-03-26 20:51)
    Bardzo słuszna decyzja, za drogi jest taki przestępca aby siedział sobie bezczynnie w więzieniu i marnował nasze podatki. Kary finansowe na ogół nic nie pomagają, bo ci ludzie pieniędzy nie mają i komornik nie jest w stanie wyegzekwować należności.

    Wobec czego, aby nie pozostał całkowicie bezkarny należy wprowadzić KARĘ CHŁOSTY na gołą pupę , która byłaby wykonywana w miejscu publicznym w obecności mieszkańców tej miejscowości przy okazji festynów i innych uroczystości. Po czym został by sporządzony protokół i wraz z nagraniem tej chłosty i odpowiednim komentarzem, byłoby to odtwarzane na najbliższym elekronicznym bilbordzie kilka razy w ciągu dnia przez okres jednego roku. Kara wstydu jest najbardziej wychowawczą karą, bo siedzacego wieźnia w więzieniu nikt nie widzi więc go to niewiele obchodzi co tam mówią ludzie z jego miejscowości, tym bardziej, że rodzina na ogół kryje takiego przestępcę i mówi , że wyjechał za granicę.
  • ~AntyPO
    (2012-03-26 21:00)
    Dożywotnio zabierać im prawo jazdy i karać mandatem w wysokości 50 tysięcy złotych! Moczymorda nie ma prawa prowadzić auta!!! Pieprzone PO!!!
  • ~Antypisuar
    (2012-03-26 21:15)
    Na pijanych kierowców i rowerzystów sposób jest prosty. Wystarczy ich wszystkich zapisać do PiS-uaru, a upierdliwość kary spowoduje, że nigdy więcej nie złapią za kieliszek. Natomiast ci opoje, którzy są już w pisuarze, nich się uczą na pamięć przemówień kaczyzny lub Tolka Macierewicza. Efekt podobny.
  • ~StJ
    (2012-03-26 21:18)
    Nareszcie znalazł się jeden myślący w PO!! Tusku pewnie nie umie tabliczki mnożenia!!Gdyby głuPOta miała skrzydła to Platforma ...
  • ~sly
    (2012-03-26 21:19)
    nie jestem za Pustymi Obietnicami,ale to jest dobry pomysl.
  • ~Tofik
    (2012-03-26 22:03)
    re antypisuar. Należysz do tych, którym Ryży może nas rać na głowę, a oni i tak POwiedzą, że kupił im kapelusz. Do tego te ciągłe bajania o pisuarze, chyba używasz go zamiast umywalki, stąd twój kompleks do pisuaru.
  • ~kierowca
    (2012-03-26 22:06)
    "Drobny drogpwy pijaczek" to potencjalny morderca...jak każdy wyjeżdżający na drogę po alkoholu!!! Kary powinny byc nieuchronne i baaaardzo dotkliwe!!! Najlepiej finansowe, bo zabranie prawa jazdy nic nie daje...pijacy jeżdżą bez dokumentu i tyle...
  • ~Anka
    (2012-03-26 22:20)
    nie popuszczać do pudła i do robót publicznych , za chleb i czarną kawę
    oraz minimum na sali publicznej w areszcie
  • ~mason
    (2012-03-26 22:39)
    a poco go karać noge na gaz i w niego zmiejszy sie ilosc pojaczków
  • ~ciekawe
    (2012-03-26 22:42)
    Jakoś z tego forum to wynika, że PiSowcy to biedota i pijaki na rowerach a POkraczni to gangsterzy, mafiozi i złodzieje z wyższej półki (byli mafiozi z Pruszkowa, Wołomina itd.). Kto z nich bardziej niebezpieczny.
  • ~Antypisuar
    (2012-03-26 22:45)
    Miły Tofiku - cieszę się, że mój wpis zmusił cię do myślenia, co nie jest wcale takie oczywiste wśród moherowych szumowin.
  • ~x
    (2012-03-26 22:58)
    O! to ja teraz rozumiem co Platforma miała na myśli obiecując by zyło się lepiej - w końcu komus dobrze zrobili