Nauczyliśmy się wyciskać benzynę niemal ze wszystkiego. Nawet z plastikowych odpadów

| Aktualizacja:

Paliwa są tak intratnym biznesem, że nauczyliśmy się wyciskać benzynę niemal ze wszystkiego. Jednak alternatywne technologie mają wzięcie dopiero wtedy, gdy przytrafia się na nie polityczna koniunktura.

wróć do artykułu
 • ~west
  (2018-04-13 12:08)
  delikatnie powiem, że już mi się rzygać chce od tych rewelacji. Co jakiś czas jakiś ktoś ogłasza podobne rewelacje, a gdzie człowiek nie spojrzy to góry śmieci plastikowych walają się dookoła. Mnie jest dokładnie wsio ryba czy je przerobi się na benzynę, czy spali w kotłowniach przerabiając na czystą energię zastępując węgiel, byle to się działo na serio, a nie w rewelacjach prasowych.
 • ~Biochemik
  (2018-04-13 11:00)
  Zacznijcie wyciskać paliwo z pryszczy! Odpowiednie technologie już dawno zostały opracowane, tylko koncerny paliwowe jej blokują.
 • ~kpt. Arianator
  (2018-04-13 10:04)
  I to byłby postęp technologiczny służący środowisku, a nie jakieś samochody elektryczne, z których akumulatorami nie wiadomo co zrobić.
 • ~ppl
  (2018-04-13 09:52)
  Życzę powodzenia. Od ponad 20 lat podejmowane są na świecie takie próby. Jeśli udaje się w skali laboratoryjnej , to już w skali przemysłowej porażka . Problem jest również z uzyskaniem odpowiedniej ilości jednorodnych odpadów.Plastik plastikowi nierówny.
 • ~Zet
  (2018-04-13 18:45)
  I pala w piecach co w rece wpadnie i dlatego mamy, zwlaszcza zima, takie smogi!
 • ~Jaroslaw K.
  (2018-04-13 10:09)
  Tu jeszcze zapomniał dodać o bardzo drogim katalizatorze. Zagospodarowaniu produktów gazowych, oraz utylizacji ciężkich frakcji. A ponadto, nie każdy plastik się nadaje. PCV, PFV oraz plastiki mieszane tzw. ekologiczne-na pewno nie. I znowu się ktoś sie promuje. Bo takich instalacji jest wiele. Ale czasami zdarzają się tam pożary.

Może zainteresować Cię też: