Legendarny motocykl WSK zaskoczy cię już w wakacje. Nowy model będzie mieć "narodowy sznyt"

| Aktualizacja:

Motocykl WSK, jeden z symboli Świdnika i legenda polskich dróg, wraca jako nowa konstrukcja i nabiera realnych kształtów. "Sprzęt rodzi się do życia" - zdradza nam Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika, a prywatnie pasjonat motocykli i marki WSK.

wróć do artykułu
  • ~oQ wa
    (2018-11-17 20:57)
    To dziwactwo wygląda jakby w miejscu silnika miało pług do podorywek kartofli !:))
  • ~jan.sch.
    (2018-11-14 10:57)
    Nie chce nikogo obrazac.Powyzej lub obok ;;deliriusz;; napisal cos tak ,aby przed napisaniem czegos poczytac ,a nie pisac nonsensownie.Krytyka ramy ,silnika -ogolnie wygladu tego nowoczesnego motocykla smieszy.Silnik dwusowowy ,pojedyncza rama i ten plug to wszystko jest na czasie i jak najbardziej zasadne.Taka rama to kwestia wytrzymalosci,silnik jak najbardziej ekologiczny ( poczytac -silnik jj2s wynalazca J.Synakiewicz konstruktor Architekt),a ten plug to spelnia role nie tylko spoilera zapewnia docisk kola do drogi i jescze cos...Pan mgr inz.J.Jedrzej Synakiewicz wyuczony Architekt skonstruowal juz miniaturowe silniki ,,jj2s:: o pojemnosci chyba 2,5 ccm i troche wieksze..!!! do modeli samolocikow.Tu jeden sceptyk poddal w watpliwosc jak architekt zamiast budowli tworzy silniki.To dowod na to ,ze profesorowie polskich komunistycznych Politechnik uczyli dobrze przedmiotow technicznych.Czasami prymitywne na pozor wzgledem zachodnich nasze produkty techniczne to nie wynik naszego ubostwa wiedzy czy pomyslowosci ,a niedostatek ;funduszy; ktorego nam zrabowali ci z zachodu i wschodu. Dzielny Polski Robotniku steruj swoimi srodkami wytwarzania sumiennie.A ..Ty Polski Inzynierze wytezaj swoj mozg i tworz nowoczesnosc.Z mojej praktyki stwierdzam ,ze warto tworzyc wnioski wynalazcze nawet male za 1000 zl ,kiedys nadchodza lepsze nagrody.Ale to warto -to budzi respekt i uznanie i u kolegow i u przelozonych.Czasami tez zawisc i podkladanie nog i rozkladanie klod na twojej drodze.
  • ~jan.sch.
    (2018-11-03 22:27)
    Widze ,ze niektorzy dyskutanci nie wiedza nic!!! o silniku jj2s .A to juz pare lat i silnik ten realnie dziala .Jest to ekologiczny 2-wu suwowy silnik pracujacy na paliwie bez domieszki oleju smarnego.To nie jest do smiechu przy 125 ccm 25 KM to daje 200 KM z litra.
  • ~zat
    (2018-09-09 20:51)
    Mam wrażenie, że to Prima Aprilis.
  • ~Wsk 125 1961
    (2018-08-17 21:03)
    A gdzie te stare wsk jak wskrzesić to legendę
  • ~Zawiedziony
    (2018-05-17 20:05)
    Czekałem, trzymałem kciuki. Niech mnie oświeci! Spodziewałem się klasycznej ramy , design na PRL a silnik 125 czterosuw z 5 stopniową skrzynią mamual a tu chiński skuter w 2suwie..
  • ~Kierowca Wueski 125
    (2018-05-16 15:56)
    Jestem właścicielem poczciwej WSK 125 z 1970 . Jak patrzę na projekt nowej ramy to jestem zgodny z opinią powrót do korzeni. Pospawane rurki na sztywno a wibracje z silnika poprzez ramę do kierownicy i na manetki. 20 km i 3eba odpoczywać bo ręce nie wyrobią. Gratulacje.
  • ~WSTYD MI ZA ZBESZCZESZCZENIE PAMIĘCI O KONSTRUKTORACH WSK
    (2018-05-16 10:48)
    jeżeli takie fikuśne, jak na zdjęciach (futurystyczne kształty) , a nie przypominające normalnych motocykli, to szkoda na takie dziwactwa kasy i materiału. A zabawy z nazwą WSK niech nam i POLSCE WSTYDU OSZCZĘDZĄ. TO SĄ PROJEKTY ROWERÓW, CZY MOŻE ZWIDÓW NARKOTYCZNYCH? ZBADAĆ AUTORÓW PROJEKTU, CZY NIE NADUŻYWAJĄ NARKOTYKÓW
  • ~wena2k432
    (2018-04-25 09:31)
    Ciekawe jak spełnią Euro IV w dwusuwie??? Bez tego nici ze sprzedaży na terenie UE. Dodatkowo 125 i moc powyżej 15KM to od razu znaczne ograniczenie sobie popytu na ten motocykl (do jego prowadzenia będzie potrzebna kategoria A lub A2 zamiast B lub A1). Moim skromnym zdaniem ten projekt to tylko kolejna bajeczka, ale fajnie by było gdybym się mylił.
  • ~piro
    (2018-04-24 21:41)
    Socjalistyczny w treści i narodowy w formie. Q.......... skąd my to znamy ?
  • ~Zdzisek..,,.,,.
    (2018-04-19 11:17)
    A siodełko jest przewidziane, czy do jazdy na stojaka?
  • ~tw e e ty
    (2018-04-18 22:02)
    tia.. juz to widze jak wypuszczą dwusuwa o pojemnosci 500 cc, juz nie mowiac o 1000 cc.. brzmi jak kiepski zart..
  • ~deliriusz
    (2018-04-17 22:56)
    Dwusuwy nowej generacji są tak samo "ekologiczne" jak czterosuwy. Poczytajcie troche przed napisaniem durnych komentarzy.
  • ~PoWol
    (2018-04-17 18:35)
    Tu chodzi o zawłaszczenie znaku WOSK,bo na teren po dawnej fabryce znalazł się kupiec.Tez będzie ******** że będzie montował *********** jakim było WSK125
  • ~Zapytam tylko (żeby nadążyć za aktualną modą!!!)
    (2018-04-16 23:26)
    czy ten "motocykl" będzie autonomiczny i elektryczny - a przynajmniej hybrydowy - tak jak najnowszego wzoru wojny?
  • ~Jerry
    (2018-04-16 22:09)
    Póki co, cztery rury na krzyż. Gratuluję koncepcji i polotu.... a wystarczyłoby dać dziecku kredki w przedszkolu. No i bardzo się obawiam tego.....sznytu.
  • ~Kaczodół
    (2018-04-16 13:23)
    Będzie się nazywać: WSK Kaczyński
  • ~mstr
    (2018-04-16 10:08)
    Cóś mnie się zdaje ,że ten motor ma wadę konstrukcyjną już na samym początku i źle umieszczony punkt obrotu przedniego zawieszenia.Ten motor będzie jak katapulta.Nie dość ,że może pękać rama to jeszcze w przypadku nawet niewielkiego uderzenia katapultuje kierowcę.
  • ~r
    (2018-04-16 09:56)
    Kupię model o "patriotycznym sznycie",o narodowym mnie nie interesuje!.
  • ~ffff
    (2018-04-15 20:52)
    Ludzie, tak wyglądały motocykle w XIX wieku, gdzie tu polskie motory z PRL...............

Może zainteresować Cię też: