Zwycięzcą trzeciego przystanku światowej serii został Amerykanin Nate Adams, pokonując w finale Norwega Andre Villa. Trzecie miejsce zajął debiutant z Australii - Josh Sheenan. Ale po kolei…

45-tysięczny tłum fanów na Stadio Olimpico stał się świadkiem nieprawdopodobnych starć na rzymskiej arenie. W finałowym pojedynku między Andre Villą i Natem Adamsem doping ze strony publiczności porównywalny był z atmosferą derbowych starć lokalnych drużyn piłkarskich. Jednak w tej walce Adams był bezkonkurencyjny: w ciągu 120 sekund wykonał 18 bezbłędnych trików i tym samym zdobył najwyższe oceny u sędziów. Warto zwrócić uwagę, że to już jego jedenaste zwycięstwo w historii startów w Red Bull X-Fighters.

„Dzisiejsza wygrana była jedną z najtrudniejszych w mojej dotychczasowej karierze, zwłaszcza po wypadku w kwalifikacjach. Teraz mam zamiar sięgnąć po tytuł mistrza całej serii” – powiedział po zakończeniu zawodów 27-letni Amerykanin.

Rzymski tor – największy, jaki zbudowano we Włoszech – składał się z 11 kickerów i 8 lądowań, na których zawodnicy wzbijali się do granic swoich możliwości wyskakując na wysokość 15 metrów, przelatując w poziomie ponad 30-metrowe dystanse. Dany Torres - jeden z faworytów, który wygrał ubiegłoroczny przystanek serii w Rzymie – zaliczył dość niefortunny skok, który zakończył się upadkiem.

"Przyjechałem tutaj z pięcioma złamaniami i nie byłem do końca wyleczony. Mimo to udało mi się wygrać kwalifikacje! Sądząc po tym jak boli mnie prawa kostka, pewnie wyjadę stąd z sześcioma złamaniami" - powiedział Hiszpan. Dodał również, że jest pewien startu w kolejnym przystanku, który odbędzie się na jego terenie w Mardycie.

W klasyfikacji generalnej zawodów prowadzi Nate Adams z 40-punktową przewagą nad Andre Villą. Norweg jednak ma jeszcze mnóstwo możliwości na zmianę wyniku, bo do końca serii zostały trzy przystanki: w Madrycie, Poznaniu oraz Sydney.

Polski przystanek serii Red Bull X-Fighters odbędzie się 6 sierpnia na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Bilety na zawody dostępne są w sprzedaży za pośrednictwem strony www.redbull.pl, w wybranych punktach sieci Eventim oraz sklepach Media Markt i Satrun.