• ~PL
  (2014-01-22 07:29)
  "Im niższe obroty silnika, tym mniej prądu".
  Pan redaktor zapomniał o takim urządzeniu, co się nazywa regulator napięcia.
 • ~avriko
  (2014-02-06 00:01)
  Zgadzam się z pierwszym kolegą. Czasem można kupić niby markowy sprzęt, a był źle magazynowany albo transportowany i pada momentalnie. A tańszy, polski może i parę ładnych lat potrzymać.
 • ~Znajomy
  (2014-01-21 21:26)
  CO ZA IDIOTA ROBIŁ TEN ARTYKUŁ?! Zamiast jakichś porad jest pieprzenie żeby kable ze sobą wozić, dziękujemy za takie rady bardzo serdecznie ! Z roku na rok, jakość prasy coraz gorsza...
 • ~WAW
  (2014-01-21 21:10)
  @ PENDOLINO2014-01-21 19:17

  BUEHEHEHE!!! TO MA BYC TEN NIBY 'LUKSUSOWY APARTAMENT'?? :))

  NO CHYBA CIE POS. RALO PISI OBES. RANCU...

  TO GDZIE TY MIESZKASZ - W CHLEWIE Z SWINIAMI??? :))
 • ~Pak
  (2014-01-21 21:38)
  ~re PENDOLINO- ty chyba nazarles sie jakiegos stechlego owsa ktory zwinales koniom. i ci w lebie MULI.Popros jakiegos WETERYNARZA o pomoc bo ci sie juz tematy pierd-ola.Sprubuj siana.
 • ~lolek1
  (2014-01-21 22:51)
  Te wskazówki są bardzo dobre więc nie wiem, z czego kpisz Znajomy? Dodam tylko, że najlepiej byłoby naładadować akumulator metodą impulsywną.
 • ~bobosh
  (2014-01-22 01:11)
  Nie dawajcie się nabrać na rzekomą renomę firmy BOSH - kupiłem kilka lat temu ich akumulator chyba w makro - był bardzo szybko do wyrzucenia pomimo sprawnego układu elektrycznego a aucie, serwis wykpił się jakąś durną wymówką. Dla mnie to sie niczym nie różni obecnie od najtańszego chińskiego szajsu.
 • ~stanley
  (2014-01-22 05:02)
  Zgadzam się ze "znajomym" . Co za pierdoły tu pociskacie ? Kable wozić ? A co jak mieszkasz na nowym osiedlu jak ja ? Kto ci pomoże skoro ludzie wcale się nie znają ?
 • ~blog-n-roll.pl
  (2014-01-21 22:10)
  drut zerwany trakcji ni ma
  szczere pole wszędzie zima
  taki klimat

  to już szósta jest godzina
  brzuszek jeść się dopomina
  taki klimat

  przyjdzie nam tu spać w trocinach
  bo na dworze śnieg zacina
  taki klimat

  jeden poszedł jak przecinak
  oj uświerknie nam chłopina
  taki klimat

  wrócił a tu gęba sina
  horror pełny niby z kina
  taki klimat

  żeby choć butelka wina
  bo chłop kwili jak dziecina
  taki klimat

  każdy pyta czyja wina
  odpowiada groźna mina
  taki klimat

  mądry ten co pieszo dyma
  i rozkładu się nie trzyma
  taki klimat

  http://blog-n-roll.pl/en/sorry-taki-klimat#.Ut7iDtLn9kg
 • ~antybezmyślnik
  (2014-01-22 15:32)
  Podajecie niejasną i niepełną Instrukcję postępowania! W największe mrozy
  (zima 1978/79r) codziennie jeździłem- i zawsze odpalałem samochód! Zalecam:1) Akumulator- trzeba opatulić(ze wszystkich stron) dobrze izolującym ciepło materiałem; 2)Akumulator-musi być stale naładowany (warunek:sprawny alternator(prądnica samoch);3) Przed unieruchomieniem samoch.-jeszcze przez jakiś czas-już na postoju-silnik niech jeszcze trochę,,pochodzi"-przedtem wyłączyć wszystkie światła, radio i inne odbiorniki prądu w samoch.(a alternator doładowuje akumulator);4) Jeżeli sam.- ma ręczne ,,,ssanie"- włączyć je na chwilę- przed wyłączeniem silnika- wtedy przy ponownym uruchamianiu samoch(np.rano następnego dnia), silnik,,łatwiej zaskoczy"- bo w przewodzie zasilającym będzie paliwo, 5) Awaryjne uruchamianie-KABLAMI-od innego samoch- PAMIĘTAJMY-o tym samym NAPIĘCIU !!) -to ostateczność! Ale niekiedy konieczna- wtedy-podłączamy najpierw biegun (-) u siebie, potem (-)u dawcy; następnie(+) u dawcy, a na końcu(+)u siebie- chwilę przed próbą uruchomienia swojego samoch., trzeba uruchomić silnik samoch.dawcy(na dośc duże obroty)! UWAGA- obydwa samochody nie mogą się ze sobą stykać!!! 6)Trzeba też pamiętać -że włączony AUTOALARM, itp.urzadzenia, też pobierają-co prawda-niewielką ilość energii z akumultora- ale przez zimną noc , albo kilka dni, może wyczerpać słabo naładowany akumulator!! Mam nadziejęże moje praktyczne rady -komuś się przydadzą- i nie będzie musiał awaryjnie uruchamiać samochodu. Powodzenia!
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.