• ~hubal
    (2012-12-10 15:03)
    W europie volkswageny musza byc jekies inne bo w USA sa na bardzo dalekich pozycjach.
  • ~szymek
    (2012-12-10 15:13)
    jak by nie patrzył zawsze wygra niemieckie auto. Jak ktoś się dziwi niech spojrzy kto jest właścicielem gazety.
  • ~gosc
    (2012-12-10 15:52)
    31 stron? zeby przeczytac jeden artykul? pogielo was?
  • ~USA
    (2012-12-10 16:50)
    lexus, Accura, Infinity nie do pobicia na rynku USA od lat. Niemcy w tyle innych europejskich ilosci sladowe ze wzgledu na niska jakosc i wysokie ceny napraw.
  • ~domi
    (2012-12-10 18:21)
    hubal ...wiekszosc VW na rynke USA pochodzi z Meksyku . Tylko stary typ Passata był importowany z Nieniec ,,,
  • ~caly internet
    (2012-12-10 18:42)
    hm ,powiem tak samochod musi miec AUTOMATYCZNA skrzynie biegow NA DZIS ! to jest standard ! bez dwoch zdan ! do kija nie wsiadam !
  • ~zbych
    (2012-12-10 19:12)
    opla nie widać? niezniszczalny?
  • ~ENTER
    (2012-12-10 20:02)
    A ja sie zapytowywuje . kuda je mój golf III 2.8 VR6 z 1992 roka i przelocie 284 000 km. ???. Już dojeżdża do Księżyca !!! . Gdzie un je do cholery. po zrobionej kapitalce będzie wracał.
  • ~czytacz
    (2012-12-10 20:13)
    Jeżeli są lepsze i gorsze "wśród aut 2-3 letnich" to znaczy, że te 2-3 zaliczają jakies usterki. Mój Bravo ma 5 rok i żadnej usterki nie zgłosiłem na gwarancji ani nie znaleziono podczas przglądu po 3 roku a zabiegałem u diagnosty by dokładnie szukał bo oniec gwarancji się zbliżał. NIC! nie znalazł. Moim zdaniem poważną jest usterka, z która sobie ASO nie daje rady- kwitując, że ten typ tak ma. zdarza się to niestety najczęściej tym uchodzącym za renomowane.
  • ~czytacz
    (2012-12-10 20:17)
    Jeżeli są lepsze i gorsze "wśród aut 2-3 letnich" to znaczy, że te 2-3 letnie zaliczają jakies usterki. Mój Bravo ma 5 rok i żadnej usterki nie zgłosiłem na gwarancji ani nie znaleziono podczas przglądu po 3 roku a zabiegałem u diagnosty by dokładnie szukał bok oniec gwarancji się zbliżał. NIC! nie znalazł. Moim zdaniem poważną jest usterka, z która sobie ASO nie daje rady- kwitując, że ten typ tak ma.Zdarza się to niestety najczęściej tym uchodzącym za auta renomowane.
  • ~pol anka
    (2012-12-10 22:34)
    najlepsza furka, wiadomo 5 letnie AUDI S8 Komendanta Głównego. Dlaczego, nic nie kosztuje serwis, w pakiecie kogut
  • ~K2v
    (2012-12-12 10:07)
    Wiadomo że to niemiecki raport i jest trochę naciągany. Nie bądźcie dziećmi i nie róbcie zdziwionych oczu. Ponadto raport nie uwzględnia wartości usterki i stąd jest mało przejrzysty.
    Zbych się pytał gdzie opel? Na końcu stawki oczywiście, ale nie na ostatnim miejscu skoro go nie ma. To tylko 3 pierwsze i 3 ostatnie samochody z listy. Mnie bardziej martwi (nie że dziwi) fakt pogorszenia się wyniku średniego czyżby producenci zmuszali nas do szybszej wymiany aut?
    PS:
    Do autora: W autach 4-5 lat drugie miejsce jak mniemam po zdjęciu, zajmuje Mazda 2, a trzecie wspomniana wcześniej Toyota. Mały bug do poprawki.
    Artykuł napewno ciekawy i wcale nie za długi, choć można było dać na jednej stronie 3 samochody na raz, mniej klikania.
  • ~marian
    (2012-12-12 12:26)
    Ja mam BMW 325e z 1987r. chodzi jak nowy i to jest najlepszy samochód.
  • ~franc
    (2012-12-12 19:09)
    Jasne że Polo uzyskało najlepsze wynik to od razu hasła że to niemiecki ranking itp.. a jak ostatnio były inne wyniki to nie było zainteresowania, a prawda jest taka że Niemieckie wozy są dalej jedne z najlepszych
  • ~Franek
    (2012-12-13 11:42)
    Audi Q5 może i ma mniej usterek niz dacia logan, ale usunięcie jednej usterki w audi kosztuje tyle, co 3-letnia dacia logan bez usterek. Dla mnie wybór jest jasny.
  • ~kobi
    (2012-12-13 19:03)
    Japończycy, przynajmniej część, zawsze dobrze się trzymali w rankingu. Podobnie Porsche, ale ciężko porównywać tą markę do tych bardziej masowych modeli. VW dosyć trzyma fason i wbrew opiniom Ford też polepszył się. Trzeba by było nieco więcej miejsc pokazać, a nie tylko trzy, żeby mieć większe wyobrażenie.
  • ~demokrata
    (2012-12-14 23:05)
    NAJLEPSZE AUTA TO NIEMIECKIE
    tak bylo - jest - i pozostanie


    Bezrobocie w Niemczech wynosi W ROKU 2012 - 6,8 %
    tzn. trzeba miec dobry rzad, to beda miejsca pracy i innych mozna jeszcze finansowo wspierac

    od roku 2005 bezrobocie w Niemczech maleje

    http://de.statista.com/statistik/daten/studie/1224/umfrage/arbeitslosenquote-in-deutschland-seit-1995/


    W POLSCE BEZROBOCIE BEDZIE STALE WZRASTAC
    DLACZEGO?

    Gdy Polacy beda tylko prowadzic wojny z innymi i miedzy soba, pluc jadem jeden na drugiego, filozofowac, oszukiwac, klamac, krasc, zazdroscic innym, itp. to za 2-3 lata beda miec 20% bezrobocia

    KAZDY JEST KOWALEM SWOJEGO LOSU

    WKROTCE NIEMCY BEDA ZNOWU POLAKOM PRZYSYLAC PACZKI ZYWNOSCIOWE; ZEBY CI PRZYNAJMNIEJ MIELI TROCHE DO JEDZENIA
  • ~obserwator
    (2012-12-16 13:54)
    Demokrata "demokratycznie" uważa, że najlepsze są auta niemieckie. Szkoda, że tak drastycznie mija się z prawdą. Szkoda, że nie zauważa, że we wszystkich kategoriach wiekowych w pierwszej pięćdziesiątce jest aż 29 modeli Toyoty. A ile modeli jest aut niemieckich? Szanowny demokrato. Dobre auta niemieckie skońcayły się w połowie lat dziewięćdziesiątych. Teraz to już jest masówa rodem z Chin. Szkoda, że się zatrzymałeś w roku 1995 bo mamy już prawie 2013.
  • ~fidelp
    (2012-12-16 17:21)
    Wsadźcie sobie ten ranking poparzcie na przebiegi aut które wygrywają i które przegrywają przy 2 krotnym przebiegu jakie to jest porównanie przebiegi powinny być równe wtedy można porównywać
  • ~trix