• ~adam
  (2014-02-06 11:47)
  nie kupujcie akumulatorów i samochodów w komisach itp. handlarzy to sa oszuści,cygani i złodzieje którzy żerują na ludzkiej nie wiedzy i naiwności posłuchacie dobre rady.
 • ~leon
  (2014-02-06 11:36)
  nie chcesz mieć w zimie i w lecie problemów z akumulatorem kup dobrej marki bo szkłem tyłka się nie podciera ,bendziesz miał pewność i spokoj na pare lat. posłuchaj dobrel i dobrego fachwca a nie samouka.
 • ~Fantastico
  (2014-02-04 12:46)
  Akumulatory żelowe są chyba nieco droższe... Więc nie jest to jeszcze standard... Standardem są natomiast akumulatory bezobsługowe, do których już wody destylowanej nie dolejesz.

  Z doświadczenia wiem, że nie warto zwracać uwagi na firmę, markę - wszystko to i tak jedna technologia. Warto zwracać uwagę na celę. To tak jak ze wszystkimi innymi rzeczami :) odzieżą, kosmetykami, itp Polski Jenox, z ceną ok. 1/5, 1/6 niższą jest wart rozpatrzenia o ile pasuje do samochodu (do mojego poprzedniego - Civica niestety nie pasował)
 • ~Kaliber07
  (2017-12-10 10:19)
  Witam! Ja również jak kilku poprzedników korzystam z Jenoxa. U mnie będzie to już 3 sezon i jak dotąd bez przykrych atrakcji! Byłem zaskoczony ceną i trochę wątpiłem w jakość ale czas pokazał, że to był dobry zakup.
 • ~jaś
  (2012-12-06 13:53)
  Co za gamoń pisze takie głupoty: "Gęstość elektrolitu kwasu siarkowego znacznie spada, a zawarta w nim woda zamarza. Może to spowodować rozsadzenie obudowy i wylanie żrącego elektrolitu w komorze silnika lub co gorsze w przedziale pasażerskim, jeśli akumulator umieszczony jest np. pod kanapą." Wewnątrz pojazdu stosuje się akumulatory żelowe, które na pewno ulegają rozsadzeniu"
 • ~huvidian
  (2012-12-22 03:08)
  Aku zawsze warto zmienić przed zimą, jak boimy się, że obecny może nie wytrzymać. Zresztą ostatnie parę dni sam widziałem paru kierowców, którzy już sobie pluli w brodę. A można nawet jakiś niedrogi polski kupić - taki Jenox, który sprawdza się niegorzej niż np. Centra czy Varta kosztuje naprawdę niedrogo, a potem można sobie oszczędzić nieprzyjemności na mrozie w trasie.
 • ~Fozzy
  (2014-01-21 18:14)
  Taki klimat :D haha
 • ~czesiek
  (2014-01-20 11:52)
  Akumulator to ważny element , w czasie mrozu szczególnie dokucza brak dostatecznej ilości prądu do rozruchu samochodu . Najczęstrzym przypadkiem utraty pojemności baterii pomijając mróz jest sprzedaż długo magazynowanych i gorszej jakości poddane selekcji wstępnej . Dobre baterie montowane w fabrycznie nowych samochodach a do sprzedarzy luzem pozostałe po selekcji wstępnej . Dodatkowe grzałki podgrzewające płyn chłodniczy i olej silnikowy pomagają w zapaleniu silnika . Tłumaczenie że coś jest żle z samochodem jest nagminne zimą a ustaje być problemem latem . Ten problem to bubel baterii a nie wada samochodu , przekonałem się osobiście . Bateria nie może obrócić śilnikiem co utrudnia jego rozruch jest głównyą przyczyną nieodpalenia samochodu w zimę , im więrszy mróz tym większy problem odpalenia . Nie pomagają tu żadne czary , zaklęcia - pomaga tylko sprawna dobra bateria lub jak kto woli akumulator .
 • ~Robert Machliński
  (2014-01-20 17:20)
  W żadnym przypadku nie kupować tzw." ułatwiaczy rozruchu". To malutki akumulatorek z cieniutkimi przewodzikami, który nigdy nie da nam pewności, choć obudowa wygląda "profesjonalnie". Jeżeli na 100% chcemy być pewni, należy kupić najtańszy akumulator samochodowy, najtańsze chińskie "przewody rozruchowe"z których zostawiamy zaciski /wystarczy odgiąć śrubokrętem blaszki zciśnięte na psełdo przewodach/ w ich miejsce założyć metrowej długości przewody spawalnicze zakupione w sklepie ze spawarkami. Za około 240zł. max. masz bardzo głęboko w..poważaniu mróz, czy jak to tam nazwiesz, aby nie obrazić niczyich delikatnych uczuć. Należy tylko pamiętać o prawidłowym podłączaniu +-, pilnowaniu doładowywania. Do tego najlepiej nadają się małe, automatyczne prostowniki bo nie "zasiarczają". Pamiętać też, że ciepły akumulator daje lepszego "kopa". Ekstremistom i samobójcom polecam podłączenie akumulatorów w tzw. "szereg", wtedy nawet na samym rozruszniku można dostać mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości. Tylko że po takim eksperymeńcie samochód najpewniej taniej będzie złomować.
 • ~Majkels
  (2014-01-25 22:53)
  Sorry, jaki klimat taki akumulator :) Mi rok temu padł jeden właśnie przez mrozy... Pewnego poranka powiedział no pasaran i aufwiedersehen. Ale kupiłem jakiegoś taniego polskiego i póki co po tych paru dniach mrozów kręci spoko :)
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.