Jak zimą dbać o akumulator? Sam możesz tylko zaszkodzić

| Aktualizacja:

Nadmierne obciążenie akumulatora latem powoduje pogorszenie jego wydajności zimą - wskazują eksperci Johnson Controls Power Solutions.

wróć do artykułu
  • ~Bla bla blaaa
    (2017-11-28 13:53)
    genialny artykuł. Dzięki niemu jestem mądrzejszy. Jak macie wstawiać takie gnioty, to wrzućcie zdjęcia szczeniaków czy jakichś innych kotków - będzie przynajmniej uroczo.
  • ~elektryk
    (2017-12-08 20:08)
    Co za bzdury?! Co niby to ta obsługa akumulatora? Owszem, zmierzenie spadku napięcia pod obciążeniem tak, ale o tym tu nie napisał. A przy krótkich przebiegach nie wystarczy późniejsza np. raz w tygodniu jazda na trasie. Ja tak mam: w tygodniu jeżdżę 7 minut do i z pracy i mimo, że w weekend jadę 2x po 90 minut to potem i tak nowoczesny prostownik doładowuje akumulator jeszcze przez ponad godzinę. Jeszcze jedno! konstruktorzy samochodów to nie ludzie po zaocznych studiach i biorą pod uwagę pobór prądu przez umieszczane w nim odbiorniki. Poza tym nawet na wolnych obrotach alternator musi sprostać zapotrzebowaniaom. Do tego napięcie ładowania nie może być za wysokie by nie palić żarówek. Niech moc będzie z Wami.
  • ~Kaskader
    (2017-11-29 21:17)
    Ja od 4 lat mam na pokładzie polskiego Jenoxa. Kilka razy myślałem, że będzie lipa ale obeszło się bez niespodzianek i stresu. Jestem zadowolony a na dodatek do nasz rodzimy produkt :)
  • ~Racjonalista
    (2018-04-04 14:00)
    Ale robią ludziom wodę z mózgu! Jakie to specjalistyczne narzędzia są potrzebne do wymiany akumulatora? Dwa klucze płaskie i to wszystko. Owszem może być umieszczony w dość niewygodnym miejscu, ale nie jest to lot w kosmos. Zaraz się okaże, że do ugotowania makaronu też niezbędne są specjalistyczne narzędzia i rozległa wiedza. Przecież można się się opatrzyć, albo go rozgotować. Lepiej zlecić to specjalistom XD
  • ~Big Lebowski
    (2017-11-28 12:55)
    Akumulator w moim Audi A6 wytrzymal 13 lat ! Nic dodac nic ujac, ,,,jakosc wprawdzie wiecej kosztuje ale sprawdza sie w praktycznej codziennosci.
  • ~żart
    (2017-11-28 20:25)
    Dobra rada. Przypominanie o ubraniu zimowym - doładowaniu energią przed zimą. Samemu mnie zimno,na myśl o akumulatorze na mrozie.
  • ~Witek2
    (2018-02-21 12:58)
    Ja to przed zimą kupiłem nowy akumulator bo juz rok temu miałem z tym problemy. Udało mi się znaleźc nowy w sklepie internetowym amjoil w bardzo dobrej cenie i tej zimy w ogóle nie mam problemów z odpaleniem auta. A jeszcze przy okazji wziąłem też olej w świetnej cenie.
  • ~adam3223
    (2017-11-29 20:58)
    Ja zimą z reguły wypożyczam samochody w Panek więc jeśli chodzi o ich stan techniczny i przygotowanie do zimowych warunków to nie mam zastrzeżeń. Ale faktycznie odpowiednie dbanie o samochód w znaczący sposób wpływa na bezpieczeństwo
  • ~Artek
    (2018-01-15 07:38)
    W Auto Serwis Wadowicka, gdzie serwisuje swój samochód od kilku lat, przy wymianie opon zawsze mam sprawdany akumulator. Mechanik nie wypuści mnie dopóki nie będzie pewny, że auto jesrt gotowe na trudne zimowe warunki, dzięki czemu ja unikam niemiłych niespodzianek i niebezpiecznych sytuacji.
  • ~Juka
    (2018-12-05 00:56)
    Byliśmy zmuszeni kupić w tym roku nowy akumulator, zamówiliśmy w MotoSzef, mieli bardzo przystępne ceny, bez zarzutu. Jesteśmy zadowoleni.
  • ~czytacz gazet moto
    (2018-12-01 17:50)
    Jakie ogrzewanie elektryczne w samochodzie ?!!! o nagrzewnicy pismak nie czytał ? kończył chociaż Jakie ogrzewanie elektryczne w samochodzie ?! o nagrzewnicy (z płynem niosącym ciepło z omywanego silnika) nie słyszał pismak ?! kończył cokolwiek technicznego czy tylko humanista ?
  • ~Bart
    (2018-11-28 23:31)
    W Corolli z 91 od 7 lat aktywnie na polskim Jenoxie. Bez problemów
  • ~klientka
    (2018-02-13 11:58)
    Ja tam nie znam sie na połowie tych rzeczy i wole oddac auto np przed jakims dluzszym wyjazdem do serwisu i mam spokoj i nie musze sie niczym przejmować. a mam peugeota z którego jestem bardzo zadowolona i zawsze serwisuje go tylko w ASO bo nie ufam innym serwisom, pozdrawiam at garage - moich fachowców!
  • ~Hortens
    (2018-02-05 21:18)
    Ja podobnie jak @kaskader mam jenoxa i to już w drugim aucie bo poprzednie musiałem sprzedać. Nie mam zastrzeżeń.
  • ~Romek
    (2018-12-09 10:53)
    Polecam zapoznać się z materiałami na YouTube od polskiego producenta akumulatorów firmy Jenox. Na swoim kanale mają ciekawe filmiki o tym jak przygotować akumulator do zimy.

Może zainteresować Cię też: