• ~afrikaaner
  (2013-05-18 07:36)
  No i co Lemingi, fajnie rządzi ekipa Donalda kłamcy. Jesteście z siebie zadowoleni? A to dopiero początek "jaj".
 • ~kibic
  (2013-05-15 13:26)
  Skorumpowana banda polskich urzedasow, chcieli lapowke od zagranicznej firmy!
  Ale ryba smierdzi od glowy ! Nowak stworzyl odpowiednia do tego atmosfere.
 • ~mitunatego
  (2013-05-30 17:20)
  Racji nie ma żaden z poniższych autorów postów. Kto pracował na tym odcinku A1, ten wie, że Alpine przegoniono z budowy A1 za opieszałe wykonywanie źle zaprojektowanego mostu, ale nie całego odcinka, bo pod względem ilości sprzętu i organizacji pracy na budowie autostrady było naprawdę dobrze. Po za tym drodzy szukacze afer, wieszacie psy na Alpine Bau, a nie wiecie, że ta firma była bardzo wiarygodnym płatnikiem, przynajmniej nie ociągali się z płaceniem faktur podwykonawcom, jak inne "uznane" firmy w Polsce.
 • ~Bazyl
  (2013-05-29 19:11)
  anzelm Podajesz się za fachowca, speca od budowy mostów. Jednocześnie innym komentującym ubliżasz, pokazując swój brak kinder sztuby. Skoro jesteś emerytem, to z pewnością zmienisz się ale nie na lepsze.
  Teraz jeśli chodzi o meritum sprawy. Most jest bardzo długi, a przy tym rekordowo szeroki i stanowiąc jedną konstrukcję. Tam było wiele wypadków, choć jeszcze mostu nie ukończono. Jeżeli most obciąży się normalnym ruchem, to istnieje realne zagrożenie katastrofą budowlaną. Firma Alpine Bau była raz przegoniona z tego odcinka drogi za opieszałe jej wykonywanie. Wówczas firma reklamowała że projekt mostu jest bardzo trudny do zrealizowania. W następnym przetargu wyłoniono jako wykonawcę ta samą firmę. Firma która pokazała opieszałość i zgłaszała niemożliwość wykonania mostu. Jednak ją zatrudniono ponownie i nikt za to nie odpowiada
 • ~anzelm
  (2013-05-28 21:58)
  Głupstwa piszecie! Pojęcia o budowie mostów nie macie, ale infantylny głos zabieracie! Mieszacie budownictwo z polityką - bo tylko to umiecie! Nie przeczytałem ani jednego wpisu dot. merytorycznej kwestii budowy tego mostu.
  A są one b.ważne. Mianowicie-wykonawca Alpine Bau- nie poradził sobie technicznie i z technologią oraz organizacją tej budowy! Przerosło to jego możliwości i kompetencje! Ponadto na innych budowach też zrobił wiele błędów i w konsekwencji stał się bankrutem! To nie Nowak budował ten most , ani nawet nie wybierał tej firmy! Od roku próbował nakłonić Alpine do wywiązania się z Umowy-bez skutku-mur niemożności okazał się większy! Więc -
  bez podstawnie-nie odsądzajcie go od czci i wiary, za niezawinione niezakończenie tej budowy! WSTYD !!
  mgr inż. emerytowany mostowiec.
 • ~kunta
  (2013-05-21 10:38)
  Ale o co z tym mostem jest ? jest parchaty czy za niski dla skaczących kiełbi .
 • ~Janek
  (2013-05-16 12:43)
  Dziennikarozwi piszącemu tekst radzę żeby jasno opisał istote problemu bo nie można się zorientować o co chodzi
 • ~Ironimus
  (2013-05-15 16:09)
  RE: "~A.Mazowiecki2013-05-15 11:31 Gdyby wybory byly teraz to wg sondażu most dokończyl by PiS" --- Czyli za budowę wezmą się partyjni towarzysze? Ale to już było...
 • ~Waldemar
  (2013-05-15 15:15)
  Polacy ! - czego Wy wymagacie od klacow ,kretaczy i karjerowiczow obecnie rzadzacyvh?

  Dla nich sie liczy prywata,kasa z przetargow itp. Jesli nawet cos ich protegowani , zbuduja to tak maja robic ,aby w nastepnym roku po oddaniu obiektu ,mogli jeszcze raz zarobic na remontowaniu tego.
  Dla mnie to zwykli tramkarze.
 • ~REALISTA
  (2013-05-15 13:58)
  PO POTRAFI KONTYNUOWAC AFERY MOSTOWE.KAZDY MA SWOJE SPECJALIZACJE. NIECH ZWROCA SIE DO SWOJEGO ZIOMALA Z AFERY N MOSTOWEJ W WARSZAWCE ,NAPEWNO ZECHCE PODZIELIC SIE DOSWIADCZENIEM W TYM ZAKRESIE.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.