• ~iWI
  (2013-09-18 12:38)
  Dobrze by bylo gdyby ten oszolom z POpartii zanim cos wymysli 100 razy przemyslal a potem ustanowil,ale coz sie dziwic jak ten glab rozumu nie ma a rzadzic chce,fotoradary-oszolom wydal krocie kasy z naszych podatkow na szurniete urzadzenia,dzialajace nielegalnie.Najwiekszy idiota jakiego mialo polskie spoleczenstwo,czlowiek bez ambicji z cynicznym usmieszkiem na buzce,prostak do bolu.
 • ~janusz
  (2013-01-18 18:26)
  Co ta za prawo, które każdy może interpretować dowolnie - jak mu pasuje!?
 • ~Leon
  (2013-01-18 19:36)
  Nie poraz pierwszy prawo w tym kraju stanowi wyrok jakiegoś tam sądu, ktory pewnie na zamówienie takie wyroki wydaje.
 • ~Mat
  (2013-04-18 11:42)
  Legalne niepłacenie mandatu z fotoradaru
  1. Oświadczasz, że to nie Ty kierowałeś autem (no chyba, że wyraźne zdjęcie)
  2. Oświadczasz, że samochód użytkuje wyłącznie najbliższa rodzina, nikt obcy.
  3. Korzystasz z prawa do odmowy wyjaśnień w stosunku do osoby najbliższej, które to prawo zagwarantowane jest w kodeksie postępowania karnego (kodeks powstępowania w sprawach o wykroczenia odwołuje się do tego przepisu).
  I po mandacie.
 • ~eX
  (2013-01-20 22:44)
  Wszyscy szukaja tylko luk i niedopatrzen prawnych, zeby wymigiwac sie od placenia za swoje wykroczenia... TAK - jezdzacym prawidlowo fotek sie nie strzela, wiec najwiecej piany bija Ci zagrozeni... hipokryci.
  Przy okazji pragne zwrocic uwage na jeszcze jeden fakt - w calej tej aferze wypadaloby zaczac odrozniac instytucje Głownego Inspektoratu Transportu Drogowego, od inspektoratów wojewódzkich, bowiem to GITD sprawuje pelna wladze nad fotoradarami itp, a wojewidzkie (WITD) robia to co robily zawsze, czyli wylapuja przeciazone wozy niszczace nasze drogi i przemeczonych kierowcow jezdzacych na magnesach 2x dluzej, niz im wolno...
  To taka mini dygresja w obronie imienia szarych inspektorow polozonych najnizej w tej hierarchii, bo nieslusznie to sie odbija na ich wizerunku...
 • ~Warszawiak
  (2013-01-18 21:39)
  ITD musi wiedzieć że w polskim prawie nie ma czegoś takiego jak instytucja precedensu .Powoływanie się na jakiś wyrok to zwykła nieznajomość prawa. Ten kto twierdzi inaczej jest zwykłym tumanem.
 • ~woźnica
  (2013-01-18 21:26)
  Brawo już nie trzeba ORMO by donosili, teraz tak ustawili przepisy że każdy ma obowiązek na siebie lub znajomych donieść by zostali ukarani.
  Komuna przy tym co teraz się robi to pikuś.
 • ~donald kolega gajowego z POdstawufki
  (2013-01-18 20:34)
  Widzę PO wpisach że ludek niexle dostaje PO pęcinach. No cóż mądry POlak PO szkodzie. Wybraliście zgraję łobuzót cierpieć i morda w kubeł arz do BULU
 • ~Pozdro
  (2013-01-18 20:29)
  okupant gnębi - ludzie trzymajcie się ,kiedyś będzie lepiej
 • ~condonek T.
  (2013-01-18 15:59)
  Wcale nie śmieszne jak nas wydymali komuchy stary system zmienił tylko nazwę, a wyzysk jeszcze większy - Wałęsa nigdy nie obalał komuny. Wałęsa OBALIŁ SOLIDARNOŚĆ! Widząc zagrożenie ze strony Solidarności, komuniści zrobili z Wałęsy konia trojańskiego, który to puścił Solidarność na fałszywy, ślepy tor. Tak naprawdę to komunistom ówczesna komuna też się znudziła, ale tylko jakaś rewolucja mogła była to 'legalnie' zmienić. Okazja się nadarzyła - rozruchy w stoczni. Strajk był nieunikniony, więc zamiast przywódcą strajku miałby zostać ktoś wrogi władzy, woleli wykreować kogoś swojego. SB wybrała więc sprawdzonego Wałęsę, któremu dano do odegrania rolę Solidarnościowego przywódcy. Aby naród zdobył zaufanie do Wałęsy, pozwolono mu zrobić kilka kroków dalej. Tych kilka kroków, gdzie inni już płacili życiem lub w najlepszym przypadku zdrowiem. Pozwolono mu na wrogie okrzyki pod adresem ówczesnej jedynie słusznej władzy, i zagwarantowano bezkarność. A taki okrzyk w tamtych czasach nadzwyczaj zwracał uwagę i budował zaufanie. I właśnie ta fałszywa odwaga Wałęsy spowodowała to, że nieświadomy podstępu naród zaufał. Zaufał tak daleko, że aż dał się wyprowadzić na ten fałszywy tor, na którym sam Wałęsa wyhamował cały impet i entuzjazm. Komuniści w tym czasie przepoczwarzyli się w kapitalistów i zaczęli dalej robić swoje, lecz całkiem w innym juz stylu. Puścili naród w samopas, aby zajął się czymś innym niż polityka, aby mogli spokojnie realizować swoje plany. De facto, nadal mieli naród w garści, jednak cel tego był już inny. Celem było nie dopuścić żadnej 'konkurencji' do własnych interesów. Aby naród przestał się już nimi interesować, wykorzystali własną sprawdzoną propagandę. Ta sama propaganda, która dzisiaj udowadnia, że Bolek nie był Bolkiem, głośno krzyczała, że Solidarność rządzi. Była to tylko prosta złodziejska taktyka typu 'łapać złodzieja'. Ale egzamin zdała. Bo czy któremu komuniście jest gorzej niż 'za komuny'? Przecież sam Lenin im nie stworzył takiego dobrobytu, jaki stworzył im Wałęsa. A naiwnych pytam: Pokażcie mi chociaż jednego obalonego komunistę? Pokażcie mi chociaż jednego wroga Wałęsy spoza obozu Solidarności? Więc z kim Wałęsa walczył, skoro wrogów wśród komunistów nigdy nie miał? Kopiuj i wklej ten tekst i szukaj na you tube "nocna zmiana" godzinna wersja i "Bolkowi puściły nerwy" Szukaj prawdy
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.