Winiety wracają w Polsce? Ekspert dla dziennik.pl: Rząd musi zbudować mocne państwo policyjne

| Aktualizacja:

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa rozważa scenariusz, w którym kierowcy korzystający z płatnych dróg w Polsce będą musieli używać winiet. "Trzeba być bardzo ostrożnym, bo za kilka lat możemy mieć problem taki jak Niemcy" - stwierdził w rozmowie z dziennik.pl Adrian Furgalski, wiceprezes Zespołu Doradców Gospodarczych "Tor".

wróć do artykułu
  • ~garBaty
    (2016-08-01 08:48)
    Powodem sa korki na autostradzie czyli strata kasy!
  • ~kierowca
    (2016-07-28 23:10)
    Teraz mamy jedne z najdroższych autostrad. Przejazd A-4 z Wrocławia do Rzeszowa (6 godzin) kosztuje tyle co w Czechach winieta na cały tydzień (160godzin)
  • ~kubuś puchatek
    (2016-07-28 22:20)
    No, to jednak Marco Polo miał rację...
  • ~Arco
    (2016-07-28 20:54)
    Oczywiście winiety wymagają kontroli ale to i może dobry powód by zasadniczo zwiększyć liczbę policji na drogach. Jak się domyślam jest to teza bardziej niż dyskusyjna, ale bez tego nie opanujemy agresji kierowców, która wyróżnia nasz kraj na tle innych.
  • ~Revan
    (2016-07-28 18:28)
    Jakby rząd potrafił korzystać z komputera, to by wiele rzeczy łatwiej dało się wprowadzić.A tak to mamy proste hasła, wydruki dokumentów na śmietniku czy takie dywagacje na temat szczelności systemu.
  • ~Lipa
    (2016-07-28 18:10)
    Będziecie becelować wszyscy 500+ .... to nie koniec kiwania
  • ~vh
    (2016-07-28 15:51)
    Wystarczy system rozpoznawania obrazow (rejestracje) i tak wszystki bramownice viatol robia nam zdjecia w podczerwieni wiec co za roznica - system akwizycji juz jest, wystarczy pozyskane dane wykorzystac - co do scigania - a po co? jest rejestracja, jest wlasciele pojazdu i mozna go scigac, obcokrajowcy - nie problem - sa granice - wystarczy zatrzymywac na granicy i wreczac nakaz zaplaty - watpliwosci rozstrzygac moze kilka osob maks - zrobcie helpdesk i po klopocie. Jak kto ma watpliwosci i chce sad, wolna droga, zostawia fure w zastaw i sie sadzi - zrobic tryb przyspieszony 48h maks i po klopocie.
  • ~ect...
    (2016-07-28 15:39)
    Biorąc pod uwagę tok myślenia tego szmacianego eksperta, to lepsze jest państwo, które każdemu, a przede wszystkim obcym islamistom patrzy na ręce, niż takie, w którym wszyscy muszą się oglądać za siebie wychodząc z domu i żyją w stresie, czy wrócą cali i zdrowi!!!
  • ~mike
    (2016-07-28 15:09)
    "jednak tłok może być większy, a przez to spadnie średnia prędkość" To chyba lepiej, żeby z autostrad korzystało więcej Polaków, żeby były one powszechne. Dzisiaj nie każdego na to stać. Jestem za winietami. Dzisiejsze opłaty za autostrady są absurdalnie wysokie, a do tego te korki na bramkach...
  • ~W_S
    (2016-07-28 14:40)
    Pan "ekspert" bierze zapewne cash od Kapsch-a stąd taka opinia a nie inna. Klient płaci klient wymaga. W cywilizowanym państwie ten pan byłby przedstawiany jako lobbysta a nie ekspert.
  • ~Jajacek
    (2016-07-28 13:20)
    A ileż tych opłat jeszcze będzie, masz auto z 2005 roku i poniżej, bul kaczorowi podatek, masz, czy nie masz telewizora, bul kaczorowi podatek, korzystasz z energii elektrycznej bul kaczorowi dodatkową opłatę. Banki bulą ale cierpią klienci banków, za wodę bul dodatkowe opłaty.........Dojna Zmiana nie odpuszcza, Pan Bóg każdą skradzioną złotówkę im odpuści.
  • ~xyz
    (2016-07-28 13:12)
    Pomiędzy słowami " musiałby" a "musi" jest istotna różnica. Tytuł jest manipulacją.
  • ~Obywatel
    (2016-07-28 13:12)
    Znowu straszenie PiSem? Przecież winiety to najnormalniejsza rzecz na świecie. Przyklejam na szybę, a o kontroli wystarczy kamera. Jak armia ludzi i jakie państwo policyjne?
  • ~Nick
    (2016-07-28 12:45)
    Na Wegrzech sa winiety elektroniczne, samochody sa kontrolowane przez kamery rozpoznajace numery rejestracyjne i te sa porownywane z numerami zapisanymi w systemie. (podobnie jak odcinkowy pomiar predkosci, wiec nie mowcie o panstwie policyjnym) Dziala na 100% i nie ma kolejek na idiotycznych bramkach.
  • ~sb
    (2016-07-28 12:20)
    expert ktoremu PIS nie chce juz płacic tak jak PO-PSL za bzdury.a swoja droga der dziennik i ten tytół-bul to szm.........c.
  • ~5kolo
    (2016-07-28 12:12)
    Bierzmy przykład z mądrzejszych od Polski. Od Czech, Słowacji... maja winiety i nie mają problemów.
  • ~kuciap
    (2016-07-28 12:01)
    Jak to wracaja? To kiedys byly? Pierwsze slysze
  • ~Drogowiec
    (2016-07-28 11:58)
    Nic lepszego niż winieta nie wymyślono. Problem tkwi w tym, jak pozbyć się "pijawek" z autostrad. Jak to było możliwe, żeby pan z wąsami od skarbów mógł nas "dymać" przez tyle lat, a końca nie widać? Zapomniałem, to są te "unijne wartości", kolejna wersja "ubogacenia" naszego życia. Nie wolno ruszać...bo larum będzie na całą unie ,albo i dalej. Może JabłkoBaum znowu naskarży, że AntyKosmici w Polsce.
  • ~Fazi
    (2016-07-28 11:27)
    Co to za ekspert?! Jaka armia ludzi do kontrolowania winiet? A gdzie elektroniczne systemy kontroli winiet? A jak to działa w Austrii, Słowenii? Kamery rejestrują winietę lub jej brak i nr rejestracyjny. Pan ekspert mentalnie i technologicznie tkwi w epoce ministra Pola!
  • ~Karol
    (2016-07-28 11:17)
    Aha! Wprowadzenie winiet oznacza wprowadzenie państwa policyjnego? O, ja takie go eksperta to bym ...... . A jak nazwiemy państwo, które strzela do górników ? A jak nazwiemy państwo które nie realizuje ponad 40 wyroków TK? To było za PO/PSL!!

Może zainteresować Cię też: