NIK wykrył zimową aferę w GDDKiA. 70 proc. przetargów było ustawionych

Tym razem nie zima, a nalot Najwyższej Izby Kontroli zaskoczył drogowców. Kontrolerzy NIK ustalili, że olsztyński oddział GDDKiA nie przestrzegał zasad uczciwej konkurencji i ustalał warunki udziału w przetargach na zimowe dyżury utrzymania dróg tak, aby ograniczyć krąg wykonawców.

wróć do artykułu
  • ~kik
    (2015-01-02 11:58)
    Czy to dziwne przecież w Olsztynie rzadzi ta mafia czy jak kto woli sitwa PO i PSL a przecież to złodzieje i łapówkarze pierwszej kategorii jak biorą to miliony,sztabki złota i cała władzę nawet sądy są w ich łapach?
  • ~leming aferzysta( skretyniały)
    (2015-01-02 11:58)
    Państwo działa. Teraz czekamy na cd czyli Prokuraturę i Sądy...

    jakby ktoś pytał to dawali łapówki Polacy i łapówki brali Polacy... oczywiście można to powiedzieć po ostatecznym wyroku sądowym.
  • ~pod dywan
    (2015-01-02 12:04)
    du umorzenia
  • ~DROGOWSKAZ
    (2015-01-02 12:07)
    JEŚLI TAK BYŁO NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM , TO JAKIE USTAWKI SZŁY NA SZCZEBLU CENTRALNYM GDDKiA. NIECH ODDADZĄ PIENIĄDZE WYKONAWCOM I PODWYKONAWCOM, W PRZECIWNYM RAZIE ZACIĄGNĄĆ DZIADÓW POZWEM ZBIOROWYM POD SĄD I POSADZIĆ DO PUDŁA KAŻDEGO Z NICH - NOWKA I GRABARCZYKA TEŻ !
  • ~Katryn
    (2015-01-02 12:14)
    Panie NIK a co z ANUŁKOWICZEM jak taki PALANT może RZĄDZIC naszymi PIENIEDZMI w SŁUŻBJE ZDROWJA leczyć go razem z NAIMANEM co jednakową kase grabił co ROKU kto te MAFJE WRESZCIE ROZLICZY i POsadzi gdzie ICH MIEJSCE
  • ~kibic
    (2015-01-02 12:30)
    czy Preses GDDKiA z Olsztyna jest z PO czy PSL???
  • ~PO-Tworek ze Tworek
    (2015-01-02 12:33)
    No coś takiego !!! To NA PEWNO ustawka PiS-Niesiołowskiego aby skompromitować jedyna słuszna waaaaaaaadzę w tym kraju !!!
    Dajmy odpór wichrzycielom i oszołomom !!!
  • ~pl
    (2015-01-02 12:38)
    Czy jest jeszcze ktoś w tym kraju zdziwiony czytając coś takiego?? Jeśli tak to albo przygłup albo ... Nie, tylko przygłup.
  • ~wolny
    (2015-01-02 12:44)
    Dlaczego mnie takie informacje już nie dziwią ???.
    Noworoczne pozdrowienia dla głuPOli.
  • ~NAGA PRAWDA
    (2015-01-02 12:58)
    ,ŻĄDAM TOTALNEGO PRZEŚWIETLENIA GDDKiA !!! TO JEST RZĄDOWA INSTYTUCJA , KTÓRA DOPROWADZIŁA DO RUINY DZIESIĄTKI FIRM BUDOWLANYCH ! PIENIĄDZE, KTÓRE POWINNY BYĆ WYPŁACONE WYKONAWCOM , GDZIEŚ POWINNY SIĘ ZNALEŹĆ. MOŻE JUŻ SĄ NA PRYWATNYCH KONTACH KOLESI ???
  • ~fth
    (2015-01-02 13:10)
    Afera za aferą to standardy PO-PSL !!!
  • ~europejczyk
    (2015-01-02 13:12)
    Żeby tak było tylko w Olsztynie ! :) Gdzie by NIK nie wlazł to samo .
  • ~Swinton
    (2015-01-02 13:16)
    Taki mamy klimat
  • ~Polska schodzi na PSLy! ... i kamieni kupa
    (2015-01-02 13:21)
    ~fth2015-01-02 13:10

    Afera za aferą to standardy PO-PSL !!!

    Są afery ... i co nam zrobicie???/
    Kopacz zabarykadowała się w chałupie na święta i g_no ją nasze problemy obchodzą
  • ~solo
    (2015-01-02 13:25)
    ~fth2015-01-02 13:10
    Standarty to sa wyniesione z domu nuczyliscie sie wszyscy krasc zacznij od siebie wiec niema co sie dziwic niewidzialem nikogo zeby rece mial od siebie chyba tylko po zle wykonanej op. czy to bedzie ta czy inna parta to niema wplywu to polak potrafi
  • ~fana
    (2015-01-02 13:41)
    PO prostu mafia rządzi tym krajem !
  • ~mecenas
    (2015-01-02 13:46)
    brali standartowo ok 10% wartości kontraktu ... o czym w tym kraju wiedzą wszyscy z wyjątkiem - no własnie kogo ?;
  • ~Geniusz
    (2015-01-02 13:48)
    Przerażająca skala korupcji to jest w urzędach skarbowych i celnych, gdzie umożenia POdatków siegają setek milionów.
  • ~Tato, tato, sprawa sie rypla
    (2015-01-02 13:48)
    Witamy w BanTuskStanie!!!
  • ~windykator
    (2015-01-02 13:49)
    Tuskowa sitwa. Ta mafie nalezy zlikwidować