Budował autostradę w Polsce. Skazano go na śmierć za korupcję

| Aktualizacja:

Był wśród najbardziej wpływowych ludzi w Chinach - modernizował koleje i nadzorował spółkę budującą A2 w Polsce - Covec. Okazało się, że brał gigantyczne łapówki - miał kilkanaście kochanek i 350 mieszkań. Skazano go więc na karę śmierci.

wróć do artykułu
  • ~krys
    (2013-07-15 11:36)
    odp do---mark_1977---Zapomniałeś jeszcze dopisać o gigantycznych premiach dla wykonawców tego "bubla"
  • ~Niewłaściwy obrazek
    (2013-07-15 12:23)
    Dlaczego pod walcem nie widać skazanego?
  • ~al12
    (2013-07-09 09:44)
    KIedy u nas może nie śmierć ale jakaś odpowiedzialność zaraz kryzys by się skończył

    Chiny są potęgą bo nie dają rozkradać jak się to czyni u nas
  • ~Tofik
    (2013-07-09 09:13)
    re~LEKARZ2013-07-09 08:26
    Tobie to nawet psychiatra już nie pomoże, w debilizmie przebijesz niedługo Obwiesia 13.
  • ~afe
    (2013-07-09 06:40)
    Niedawno Kopacz odwiedziła kolżkę w więzieniu zapewne. Może prosząc, żeby nie wydawał naszych prominentów. To ta sama swołocz.
  • ~PO=Amber Gold
    (2013-07-09 08:04)
    Czy Tusk z bandą (PO) skończą podobnie ??? Dowiemy się w najbliższym czasie !!!
  • ~hehe
    (2013-07-09 06:51)
    Naszego premiera trzeba wyslac do Chin, Chinczycy zrobia z tym lajdakiem to co trzeba zrobic. Bo POlacy nie wiedza jak to zrobic.
  • ~o Sławku Nowaku
    (2013-07-09 06:55)
    Za zegarki to może nie na śmierć ,ale na pewno na śmieszność wieczną.
  • ~Jonasz
    (2013-07-09 07:14)
    Żeby takie były kary w Polsce to nasz kraj był by miodem i winem płynący.A tak mamy szambo w którym a raczej na którym ludzie władzy robią kokosy.
  • ~nadzieja
    (2013-07-09 07:28)
    Brać przykład z Chin. Niech drżą rodzimi korupci: od dróg, kolei czy zegarków.
  • ~kazio
    (2013-07-09 07:24)
    Policzmy
    8 mln urzędników na ok 1 mld ludzi = 0,08 % kasty urzędniczej
    U nas
    600 tys urzędników na 36 mln ludzi = 0,2% kasty urzędniczej czyli 3 razy więcej niż w tych skorumpowanych Chinach. Może gdyby rozstrzelać ze 100 tys reszta wzięłaby się do roboty
  • ~lowca ryzego badziewia
    (2013-07-09 07:30)
    Gdyby w Polsce byla kara smirci za lapowkarstwo Platforma Obywatelska przestalaby istniec.
  • ~Lucas
    (2013-07-09 07:34)
    Kara śmierci w zawiasach na 2 lata - takie rzeczy tylko w Chinach :P
  • ~xvx
    (2013-07-09 07:40)
    ~lowca ryzego badziewia2013-07-09 07:30 Każdy polityk był by kaput.
  • ~lis
    (2013-07-09 07:44)
    a kiedy bedom skazywani w POlsce za laPOwnictwo
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-07-09 08:08)
    Pewien fircyk – bez krępacji, CUD obiecał całej nacji.
    Trafnie uznał – lud to kupi! Lud naiwny, ciemny, głupi.
    No i młodzież uwierzyła, do urn wartko podążyła.
    I we Wronkach i w Półtusku, dali głos Donaldu Tusku.
    No nareszcie jest nadzieja! Naród wybrał czarodzieja.
    Media wielce mu pomogły, nawet Doda wzniosła modły.
    To co najpierw obiecywał, po wyborach odwoływał.
    Toż to kawał hipokryty, rude włosy, wzrok kosmity.
    Serki, jabłka podrożały, a indeksy pospadały!
    No i w końcu stał się CUD, Czary mary… mamy SMRÓD !!!
  • ~Zgredek
    (2013-07-09 09:13)
    No i trzeba wystąpić o kasę do Chin, skoro COVEC nie zapłacił naszym podwykonawcom. W arbitrażu międzynarodowym wygrywamy. Należy żądać pokrycia wszelkich szkód jakie poniosła Polska i nasze firmy z odsetkami. Ciekawe jak ta sprawa wygląda?
  • ~LEKARZ
    (2013-07-09 08:26)
    W CHINACH TESZ MAJA APETYT NA KACZKI SMARZONY ZYWCEM W OYSTER SAUCE !!
  • ~Reporter z PAPą
    (2013-07-09 08:30)
    To ten co zaprosił do Chin syna Donalda Tuska,jako wybitnego fachowca od koleji (?!).Inna mafia uczniła Bąka,wybitnym fachowcem od lotnictwa (?!)...
    Czego się tknie,to fachowiec!
    Najlepiej że Ministerstwo Rostowskiego,wypłaciło COVECOWI kilkanaście milionów złotych (łapówka),zwrotu podatku Vat - które było winne kilkadziesiąt milionów zł.
    PO - tę firmę specjalnie "wyszukało" do kręcenia lodów!
  • ~Reporter z PAPą
    (2013-07-09 08:32)
    To ten co zaprosił do Chin syna Donalda Tuska,jako wybitnego fachowca od koleji (?!).Inna mafia uczniła Bąka,wybitnym fachowcem od lotnictwa (?!)...
    Czego się tknie,to fachowiec!
    Najlepiej że Ministerstwo Rostowskiego,wypłaciło COVECOWI kilkanaście milionów złotych (łapówka),zwrotu podatku Vat - które było winne Skarbowi Państwa i podwykonawcom kilkadziesiąt milionów zł.
    PO - tę firmę specjalnie "wyszukało" do kręcenia lodów!