Budował autostradę w Polsce. Skazano go na śmierć za korupcję

| Aktualizacja:

Był wśród najbardziej wpływowych ludzi w Chinach - modernizował koleje i nadzorował spółkę budującą A2 w Polsce - Covec. Okazało się, że brał gigantyczne łapówki - miał kilkanaście kochanek i 350 mieszkań. Skazano go więc na karę śmierci.

wróć do artykułu
  • ~Jastrzębiec
    (2013-07-22 06:35)
    Minister kolenictwa Chin wyleciał ze stanowiska z hukiem!. A co bedzie z Michalem Tuskiem,ktory był w Chinach na ich zaproszenie jako specjalista od koleji duzych predkosci oraz dziennikarz Gazety Wyborczej.Wyjazd ten sponso- wała własnie firma COVEC.Potem byla firma Amber Gold i nic Mu się nie stałó!.
  • ~Niewłaściwy obrazek
    (2013-07-15 12:23)
    Dlaczego pod walcem nie widać skazanego?
  • ~krys
    (2013-07-15 11:36)
    odp do---mark_1977---Zapomniałeś jeszcze dopisać o gigantycznych premiach dla wykonawców tego "bubla"
  • ~Barbura5000
    (2013-07-10 13:43)
    Nasz ma 350 zegarków!
  • ~OlejhunterPL
    (2013-07-10 08:32)
    A u nas taka Sawicka jeszcze odszkodowanie dostaje za oskarżenie . Paranoja totalna. Bo niby z miłości ************* Powinna w pierdlu odsiedzieć młodość to by ją dupa już nike ciągła na przekręty.
  • ~zdzisiek
    (2013-07-09 22:39)
    a co z czapa dla slawka "sikora" nowaka ? :)
  • ~v
    (2013-07-09 20:19)
    u nas by tak parku sks..synów powiesić to by może coś się zmieniło...
  • ~marco- Cała PO.
    (2013-07-09 13:19)
    Bratają się jak nie z handlarzami bronią to z budowniczymi autostrad. Teraz wiadomo dlaczego mamy najdroższe autostrady w Europie.
  • ~mark_1977
    (2013-07-09 13:16)
    że co ? że tylko o 75% przekroczył koszty budowy ? Naprawdę skromny człowiek. W Polsce koszt wybudowania jednego miejsca siedzącego na Stadionie Narodowym miał wynieść max. 12 tysięcy zł. a ostatecznie wyniósł 33 tysiące zł. !!. A sami przemnóżcie to przez 60 tys. krzesełek na stadionie. Czyli koszt budowy stadionu przekroczono o 275% !!! ...no i nic, nikt nikogo nawet nie oskarżył.

    A do tego wszystkiego: koszt miesięczny utrzymania stadionu to 1,5 mln zł oraz podatek od nieruchomości, na którym stoi obiekt wynosi 15 mln zł rocznie, ubezpieczenie kolejne 7 mln zł czyli łącznie dając kwotę 22 mln. Ale i to nie wszystko, bo NCS czeka proces o zapłatę za prace dodatkowe za które niemiecki wykonawca żąda dodatkowych 400 mln zł.

    Czyli koszt budowy stadionu lekko przekroczy 300%. Bierzmy tego Chińczyka do nas, on ma tylko przebicie 75% ;)
  • ~baca
    (2013-07-09 12:57)
    W Polsce też za łapówki powinna być kara śmierci.
  • ~lew
    (2013-07-09 12:36)
    kara śmierci jak za PRL. Tylko to uratuje Polskę
  • ~newyorker77
    (2013-07-09 11:47)
    W Tuskowej POlandii taki numerant zaszedlby na najwyzsze szczyty wladzy, bowiem widziano by w nim czlowieka, ktory "potarfi", jest kreatywny, zadnu sukcesu (dla swojego kraju), dynamizuje resort I pokazuje calej Unii, ze tacy POlacy sroce spod ogona nie wypadli.
  • ~olo
    (2013-07-09 11:37)
    Wysłać tam całe pełostwo i lewactwo. Zgineli by szybciej niż ci w Smoleńsku.
  • ~Mao Tuseck
    (2013-07-09 11:20)
    Tusk w Polsce,promował tą firmę jako rzetelną,tanią i sprawdzoną .
    Miała tanio i rzetelnie realizowac projekty przekrętów na autostradach
    Swoje projekty zrealizowała skutecznie!
  • ~pol anka
    (2013-07-09 11:12)
    z ostatniej chwili, rząd chiński w związku z odnogą polską wysłał chłopaków
  • ~Al
    (2013-07-09 11:11)
    Wystarczyłaby konfiskata majątku... Ale rzeczywiście warto by i u nas coś z tym zrobić, bo to jest główną przeszkodą w normalnym zrównoważonym rozwoju.
  • ~R.H.
    (2013-07-09 11:01)
    Czy miał wspólników w POLSCE ?
  • ~wskazówka
    (2013-07-09 10:44)
    zegarki "POżyczał"?
  • ~observ
    (2013-07-09 10:20)
    czy dla tego platformiane wybrały Covec do budowy A2, że jak to mówią ciągnie swój do swego ?
  • ~paninek
    (2013-07-09 10:12)
    Jest jednak sprawiedliwośćna tym świecie.