Za pieniądze z mandatów można zbudować 700 metrów autostrady

| Aktualizacja:

Sławomir Nowak przedstawiał ugodę z Jackiem Rostowskim jako wielki sukces - wszystkie pieniądze z mandatów za zdjęcia z fotoradarów mają trafić na budowę dróg. Jest tylko jeden drobny problem - wpływy z mandatów za zeszły rok wystarczą na budowę... 700 metrów autostrady.

wróć do artykułu
  • ~jazu
    (2013-01-29 09:06)
    przeciez juz pisalem - w kazdej wsi po 100 radarow. Wtedy nawet pijany kon sie nie przesliznie.

    I autostrad bedzie wiecej. o kolejne 700 metrow.
  • ~uśmiecham się...
    (2013-01-29 09:06)
    Obsługa radarów i inne spółki księgowe, bilanse zabiorą krocie. Spoko jest okazja
    zarobić.
  • ~sd
    (2013-01-29 09:18)
    Lol... z czego oni te autostrady robią? Ze złota? To są jakieś absurdalne koszty po prostu. jak zwykle przy zamówieniach rządowych cena jest jaka jest. To chyba najdroższe autostrady świata. Stadion najdroższy już mamy to czemu nie autostrady. Stać nas... A co. I kto bedzie jexdził niedługo w tym kraju przy tejcenie paliwa, autostrad i ilości radarów?
  • ~piotrr
    (2013-01-29 09:28)
    Nieprawda jest ze we Francji nie ma ostrzezen przed fotoradarami!! Sa, przed kazdym ustawiona jest tablica, a fotoradary co prawda nie sa pomalowane na zolto, ale sa oklejone zolto-siwa tasma odblaskowa. Byl projekt aby te tablice informujace o radarze usunac, ale zblizaly sie wybory prezydenckie i pomysl okazal sie troche ryzykowny...i poki co nikt do tego nie wraca
  • ~stasiek2
    (2013-01-29 09:34)
    Żeby było bezpiecznie trzeba przede wszystkim zmienić polską mentalność... a nie stawiać tysiące fotoradarów
  • ~ciach
    (2013-01-29 09:37)
    Na cokolwiek rząd przeznaczy pieniądze z mandatów, i tak zasilą budżet państwa. Po prostu nie wydadzą ich na coś inego
  • ~hahahahaj
    (2013-01-29 09:38)
    Skoro tylko 700m. to dojda do wniosku że praktyczniej będzie TE PIENIĄDZE przeznaczyć na premie dla siebie!!!
  • ~rob
    (2013-01-29 10:02)
    A co z drogami! Lenie
  • ~POparzony
    (2013-01-29 10:03)
    Ale mandatów z fotoradarów wystarczy na premie dla prezydiom sejmu, senatu i rządu. Chytra baba z Radomia w sejmie (Kopacz) juz nie POpuści.
  • ~vince
    (2013-01-29 10:15)
    Nawet dopychanie budżetu kolanem nic nie pomoże. Po prostu plajta - bieżące przesunięcia np zwroty podaktu z grudnia na styczen, na spłaty odsetek. Dodatkowo panika,bo EU środki przeleje z opóźnieniem - to obrazuje jak napięte są nasze finanse a raczej długi
  • ~jas
    (2013-01-29 10:18)
    Dodam uwagę o Francji : radary nie tylko są oznakowane (choć ostatnio przybyło takich co są słabiej widoczne) ale i stoją znaki z przypomnieniami jaki limit obowiązuje w tym miejscu. Poza tym we Francji nie ma kretyńskich oznakowań i bezsensownych limitów prędkości. Widziałem w kilku miejscach znaki zwiększające chwilowo na pewnym odcinku limit do 110km/h po to zeby zgodnie z przpisami wyprzedzić np. blokującą płynność ruchu ciężarówkę. U nas dokładnie odwrotnie - jak gdzieś radar przestaje łapać na 50km/h to się wprowadza ograniczenie do 40km/h tylko po to żeby napchać budżet zbójeckich gmin
  • ~lecą muchy
    (2013-01-29 10:22)
    porównywanie do Francji i Niemiec to jakaś kpina: zacznijmy od zarobków, ilości kilometrów BEZPŁATNYCH autostrad, pomocy państwa rodzinie, szkolnictwie, służbie zdrowia itd itp
  • ~anty
    (2013-01-29 10:22)
    To jest dowód kolejnego centralizmu warszawskiego,"pieniądze z mandatów trafia na budowę dróg" jakich ???chyba takich o których zdecyduje warszawka,bo do tej pory pieniądze zostały w regionach i tam remontować można było drogi np. gminne czy wojewódzkie,a teraz ,a teraz co to obchodzi warszawkę co dzieje się w regionach ważna jest warszawka bo osiagnęła założony cel jak w wielu innych przypadkach,co staje się już skrajną obrzydliwością i nieprzyzwoitością
  • ~igiboo
    (2013-01-29 10:28)
    cena km w polandii 2-20mln USD zatem widełki mają spore do dzielenia. no to może nowa opłata od koloru karoserii? Żeby było sprawiedliwie ustalam cenę 5zł za kilometr przejechanej drogi
  • ~szunka
    (2013-01-29 11:34)
    Ten rząd łapie wszystkich za mordę i doskonale mu to idzie, a lemingi są szczęśliwe.
  • ~klon
    (2013-01-29 15:26)
    Ale nowina - przecież cały ten rząd nieudaczników, to jedno łgarstwo.
  • ~Izkarioza
    (2013-01-29 16:08)
    Rząd nastawiony jest na drenowanie kieszeni podatnika.
  • ~~e90
    (2013-01-29 21:47)
    Ale tu jest Polska nie Stany zjednoczone Austria czy Francja jak będziemy kiedyś na ich poziomie to jak dla mnie fotoradary mogą Być w ilości słupków przy drogach
  • ~kaja
    (2013-01-30 06:34)
    jak poprawia jakosc drog to zmniejszy sie wypadkowosc.za co?za te kase wzieta do kieszeni a nie z radarow .szkoda pisac,po tej bandzie darmozjadow wszystko splywa .kto nas Polacy jeszcze slucha???co oni sie porownuja z niemcami kretyni.!!!jja juz nie mam cierpliwosci do tych oszolomow sejmowo rzadowych.zrujnowali juz wszystko.BANDA.za takie tylko wypowiedzi powinno sie dymisjonowac.30km drog!!!oszolomy
  • ~forsant
    (2013-01-30 18:48)
    zabraliby się solidniej za te drogi zamiast kupować nowe fotoradary i inne cuda. łatwiej zgarnąć mandat za byle co, trzeba się wpierać YANOSIKIEM w tel.

Może zainteresować Cię też: