Samochody ITD z radarami są nielegalne? Dziennik.pl dostał odpowiedź

Gdyby policja znalazła coś takiego w aucie zwykłego kierowcy, odebrałaby mu dowód rejestracyjny. Ale samochody GITD z fotoradarami na pokładzie, jeżdżą bez problemów.

wróć do artykułu
  • ~stopitd
    (2013-01-09 17:48)
    Stop Mobilnym Fotoradarom ITD
    Akcja na Facebooku
  • ~rp
    (2013-01-09 18:21)
    Jak maja legalizacje to moze ja sobie zamontuje i zapoluje na itd? ;)
  • ~woźnica
    (2013-01-09 19:52)
    By było śmieszniej a nie bezpieczniej na drodze ,właśnie takie nieoznakowane pojazdy"piratując" bezkarnie stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników dróg jadących przepisowo.
  • ~Jan
    (2013-01-09 20:00)
    Czemu ten fotoradar nie jest ŻÓŁTY i ODBLASKOWY? jak jest zapisane w ustawie, a i czy Panowie Inspektorzy mają ze sobą tablice informujące o fotoradarze na odcinku drogi na którym pracują?
  • ~tomek
    (2013-01-09 20:10)
    a co bedzie jak pajac z ITD spowoduje wypadek w czasie np nagrywania przekroczenia predkosci? Czy bedzie odpowiadał za złamanie kodeksu drogowego?
  • ~tomek
    (2013-01-09 20:13)
    Ludzie robcie im zdjecia przy kazdym mozliwym wykroczeniu i wrzucajcie na you tuba oaz zawiadamiajcie policje o piracie drogowym
  • ~All
    (2013-01-09 20:24)
    Sranie w banie - co wolno wojewodzie to nie tobie ...
    W państwie prawa są równi i równiejsi!
  • ~sun
    (2013-01-09 20:58)
    Dobrze. Tylko znajdźcie mi podstawę prawną działania mobilnego fotoradaru oraz sposób oznaczenia miejsca kontroli przy użyciu takiego sprzętu. Bo jazda i fotografowanie w ruchu nie jest nigdzie dozwolone. Jedynie na terenie objętym znakiem fotoradar na odcinku ??? m taki samochód mógłby stać na poboczu i pstrykać. Inaczej kwalifikuje się do postępowania karnego - tak jakby przekroczenie uprawnień i jeszcze kilka.
  • ~Olo
    (2013-01-09 21:03)
    tomek- z choinki się urwałeś oni śmieją się z tego,policjant czy inspektor nie płaci mandatów,mogą jedynie się przywitać a za wypadek i tak kozła ofiarnego znajdą.
  • ~JanosiK2034
    (2013-01-09 22:20)
    palić fotoradary
  • ~JanosiK2034
    (2013-01-09 22:22)
    jeżeli będziecie wycinać posty to przyjdzie kolej na serwis
  • ~JanosiK2034
    (2013-01-09 22:23)
    dość złodziei celebrytów dziennikarzy p 20 tys. i więcej
  • ~Janosik2034
    (2013-01-09 22:26)
    potrzeba akcji jak w Grecji
  • ~skoblar
    (2013-01-09 22:56)
    Głosowaliście n Matoła - dobrze wam tak. Boze, polscy kierowcy to idioci - dawać się tak dymac!
  • ~obserwer_1
    (2013-01-10 06:34)
    plecę tuleyą: stalinowskie metody ściągania szmalu do budżetu
  • ~obserwer_1
    (2013-01-10 06:35)
    polecę tuleyą: stalinowskie metody ściągania szmalu do budżetu
  • ~struś pędziwiatr
    (2013-01-10 08:37)
    Trzeba donieść na Policję i to tak, aby się dyspozytor przyjmujący zgłoszenie nie mógł wykręcić...
  • ~irena
    (2013-01-10 09:50)
    a jak oślepi kierowcę i doprowadzi do wypadku,to kto będzie odpowiadał ITD czy kierowca?
  • ~Adam Niewyborny
    (2013-01-10 12:46)
    Uderz w stół ... "CHAMSTWU W ŻYCIU I NA DROGACH TRZEBA SIĘ PRZECIWSTAWIAĆ NIE TYLKO SIŁOM I GODNOŚCIOM" ALE I FOTORADARAMI, skoro wielu debili za kierownicą zapomniało umiejętności czytania nawet pisma obrazkowego (jakim są de facto znaki drogowe). ŻYCIE LUDZKIE JEST WARTOŚCIĄ BEZCENNĄ I BEZZWROTNĄ !!! A PIJANY KIEROWCA POWINIEN TRACIĆ PRAWO JAZDY BEZWZGLĘDNIE !!! W USA kierowca sprawca wypadku ze skutkiem śmiertelnym traktowany jest jak zwykły morderca. Kiedy wreszcie zrozumie ten fakt polski sejm i poprawi przepisy w tym względzie. Część polskich kierowców po uzyskaniu prawa jazdy "zapomina" o obowiązujących przepisach i uważa się za królów szos. Samochód jest dobrem ale dla ludzi odpowiedzialnych a nie dla ********* których powinno się eliminować spośród użytkowników dróg wszelkimi sposobami.
  • ~yxv
    (2018-07-30 16:17)
    ale faktycznie niektórzy polacy jeżdzą ale nie chcę obrażać nasz Polski naród tylko fakty stwierdzam bo na Polskich drogach się trudno jeżdzi i niebezpiecznie po się wyjedzie z terenu posesji i można zginąć po pirat walnie w nas pomyślcie o tych rodzinach co przeżywają w tedy jak usłyszą od policji że syn albo córka zgineli nie z własnej winy tylko za przeproszeniem dekla który dostał prawko i jeżdzi jak święta krowa

Może zainteresować Cię też: